MTK-VM SK - Újpesti Dózsa SC 3 : 4 10:30

2017.01.07, 15:48
    Népsport 1983.08.29.

Képes Sport 1983 augusztus

2017.01.07, 15:37 (szerk.: 2017.01.07, 15:37)
    A Népsport, Képes Sport, Népszava Turner öngólját írta, egyedül a Népszabadság adta Ambrusnak az 57. percben szerzett gólt.

3. avatar: dp film
    2017.01.06, 21:54
    2 gólt Ambrus László lőtt az Újpest színeiben.

4. avatar: heimo
    2016.11.27, 16:27 (szerk.: 2016.11.27, 16:28)
    MTK-VM—Ú. DÓZSA 3-4 (0-2)

MTK-VM: Gáspár — Nagy, Turner, Silye (Varga II. , 46. p.), Lukács — Valuch, Katzenbach, Borsó — Fodor, Fülöp (Papp, 35. p.), Handel.
    Ú. Dózsa: Szendrei — Szűcs, Kovács, Sarlós (Bogdán, 62. p.), Tóth — Kisznyér, Ambrus, Szabó — Kiss, Törőcsik, Fekete (Horváth, 72. p.).

Hungária körút, 7300 néző. Jv.: Palotai.

Hasonlóan a múlt szezonhoz, most is kínos helyzetben van az MTK-VM: védelme gyengélkedik, középpályásai mintha színtévesztők volnának, oly gyakran passzolnak az ellenfélhez. Így az Ú. Dózsa majálishangulatban futballozhatott, Törőcsik többször is kénye-kedve szerint sétált keresztül a Hungária körúti „átjáróházon”, gólja igazi csemege volt.

Az újpestieknél a szünet után Szendrei kapus csak félperces késéssel foglalta el helyét, de a folytatásban az MTK-VM labdarúgói továbbra sem jutottak többre a kellemes gyakorlópartner szerepénél Az Ózdról igazolt Ambrus két gólja (1-4) után ugyan váratlanul — főként Fodor robbanékonyságának eredményeként — felzárkózott a kék-fehér csapat, de inkább csak azért, mert az Ú. Dózsa néhány játékosa a hajrában már a mezét is levetette volna, hogy békésen napozhasson (3-4).

Gól: Kiss (5. p.), Törőcsik (45. p.), Fodor (50. és 83. p.), Ambrus (57. és 62. p.), Turner (81. p.).

Népszabadság, 1983. augusztus 30.

5. avatar: heimo
    2016.11.27, 16:12
    Ú. Dózsa— MTK-VM 4-3 (2-0)
    Hungária út, 9000 néző, v.: Palotai.

Góllövők: Kiss, Törőcsik, Turner (öngól), Ambrus, illetve Fodor (2), Turner.

A lagymatag első félidő után izgalmasabb volt a második játékrész. Az MTK-VM hiába hajrázott, nem tudott egyenlíteni.