Újpesti Dózsa SC - Vasas SC 2 : 2 15:30

1. avatar: fgymat
    2017.01.15, 14:58
    A Népsport szerint is Kolár játszott, Tóth az előzetes összeállításban szerepelt, de a mérkőzésre valamiért (pl: sérülés) miatt kikerült a csapatból.

Népsport
    1981.09.03.

2017.01.15, 14:33
    A Képes Sport szerint Tóth helyett Kolár játszott.

3. avatar: heimo
    2017.01.14, 19:37 (szerk.: 2017.01.14, 19:37)
    Emlékrangadó a Megyeri úton

Ú. DÓZSA—VASAS, Megyeri út,15.30, jv.: Palotai.

Olyan rangadó ez, hogy a vendéglátó együttes jó pozícióban van a tabellán, de azért még nem idézi egykori önmagát, ellenfele pedig bizony csak bukdácsolt az eddigi fordulókban. Az újpestiek mellett szól az eddigi betonvédekezés, ugyanakkor viszont a Vasas csatárainak egyszer már (végre-valahára — mondják a szurkolók) illenék értékesíteni lehetőségeiket. Senkit sem lepne meg a döntetlen.

Népszabadság, 1981. szeptember 02.

Ú. DÓZSA—VASAS 2-2 (2-1)

Ú. Dózsa: Kollár — Herédi, Jurácsik, Kardos, Tóth — Kovács, Steidl — Kiss S., Törőcsik, Nagy, Kisznyér (Birkás, 75. p.).
    Vasas: Csepecz — Török, Hegedűs, Balogh, Szabó (Farkas, 67. p.) — Szebegyinszky (Birinyi, 70. p.). Halász, Zombori — Izsó, Kiss, Rixer.

Megyeri út, 10 000 néző. Jv.: Palotai.

Újpesti fölénnyel kezdődött a forduló rangadója, kétszer is Törőcsik volt a főszereplő, előbb tizenegyesgyanúsan szerelték a Vasas-védők, aztán a kapufát találta el. Kollégája, a piros-kékek középcsatára, Kiss ügyesebb volt, és a negyedóra végén gólt szerzett. Változatos játékban, még a fordulás előtt váratlan fordulattal az Ú. Dózsa négy perc alatt 0-1-ről 2-1-re fordított. A lila-fehérek előnye negyedóráig tartott, ekkor Izsó energikusan kitört, és egyenlített. Később sem emelkedett átlag fölé a játék színvonala, s mivel mindkét csapatnak jól jött a döntetlen, a csatárok nem strapálták magukat (2-2).

Gól: Kiss (16. p.), Törőcsik (41. p.), Kiss S. (45. p .), Izsó (62. p.).

Törőcsik volt az újpestiek első számú támadója, sokszor zavarba hozta a Vasas-védőket.