Újpesti Dózsa SC - GKS Zagłębie Sosnowiec 5 : 0 15:30

2016.05.02, 21:21
    Nemzetközi kupamérkőzés Újpesten

Az Újpesti Dózsa labdarúgó csapata szerdán délután megkezdte szereplését a Kupagyőztesek Kupájában.

U. Dózsa - Zaglebie Sosnowiec 5:0 (2:0)
    Újpest, 8000 néző, vezette: Stoll (osztrák)

U. Dózsa: Lung — Káposzta,Rajna,Sóvári — Solymosi,Szini — Lenkei,Göröcs,Bene,Kuharszky,Rossi.
    Zaglebie: Dzinrnowicz — Skiba,Fulczyk,Bazan — Spiewak,Majewski —- Gareczka,Uznansky,Kosider,Miga,Pieczyk.

A második percben Göröcs a félpályáról kiugrott,átcselezte magát a védőkön, s amikor a kapus eléje futott, Benéhez gurított, aki közelről a hálóba továbbította a labdát (1:0). A magyar csapat fölényben játszott, de sokat kényelmeskedett, ezért nem született újabb gól. A lengyelek a mezőnyben szépen adogattak, kapura azonban nem jelentettek veszélyt. A 32. percben Göröcs megsérült, néhány percig ápolták. A 40. percben Kuharszky labdáját Göröcs szépen levette, majd hat méterről a bal sarokba lőtt. (2:0). A félidő hátralévő részében is az U. Dózsa támadott.

A második félidőben a Dózsa egyre inkább fölénybe került a fáradt lengyel csapat ellen. A 63. percben Lenkei átadásával Göröcs villámgyorsan kiugrott és élesen a jobb sarokba lőtt. (3:0). A 65. percben Solymosi lövése a jobb sarokban kötött ki. 4:0. A 87. percben Göröcs labdáját Sóvári közelről a kapuba vágta. (5:0).