Újpest FC - Ferencvárosi FC 2 : 1 14:30

2015.05.22, 18:54 (szerk.: 2016.05.26, 12:20)
    A Ferencváros csapatában Gyetvai balszélsőt, Sipos helyén pedig Lázár jobbszélső csatárt játszott. A játék ujpesti támadásokkal indult, amelynek csatárai előtt több jó helyzet is nyílott, azonban Zsengellér és Szusza lövései rendre elkerülték az ellenfél kapuját. A 15. percben Zsengellér tévesen lőtt az ötös vonalról kapura. A nehéz labdát Csikós vetődve hárította el. A 25. percben Nagy II. lövését védte Sziklai. A 37. percben Pozsonyi közelről a kapu mellé rúgta a labdát. Félidő végén továbbra is az Ujpest maradt fölényben.Szünet után a 4. percben Zsengellér nagy lövését, majd a 6. percben Szusza helyezett labdáját védte ki Csikós. A 8. percben Lázár öt lépésről a háló mellé rúgta a labdát. A 12. percben Zsengellér kitört, egyedül csak Csikóssal állt már szemközt, de lövése hajszálnyira elkerülte a kaput. A következő pillanatban Sárosi dr. hibázott hasonlóan, aki az elvetődött Sziklai kezébe rúgta a labdát. Változatos és izgalmas játék alakult ki. A 25. percben Polgár a kapufát találta el. A 27. percben kavarodás támadt a Ferencváros kapuja előtt, amelyből Zsengellér megszerezte a vezető gólt. 1:0. A 29. percben Zsengellér beadását Szusza a kifutó kapus fölé emelve a labdát, értékesítette. 2:0. A Ferencváros nem adta fel a küzdelmet és a 32. percben Sárosi III. sorfal mellett szabadrúgásból beállította a végeredményt. 2:1. A Ferencváros ezután is állandóan támadva valósággal a kapujához szegezte az ellenfelét, de a jól védekező Ujpest ellen további eredményt nem tudott már elérni.