2. avatar: fgymat
    2015.01.29, 21:15
    1942. március 1. Lampart FC- Újpest FC 0:2 (0:1)
    Bihari utca, 10.000 néző V:Szigeti
    Újpest: Sziklai-Balogh II.,Bíró-Nagymarosi,Mészáros,Kármán-Németh,Vincze,Zsengellér,
    Szusza,Kalocsay dr.
    Gólszerző: 0:1 Havas (6p.-öngól), 0:2 Zsengellér (66p.).

Az Ujpest támadásaival indult a mérkőzés, majd két szép Lampart lefutás következett. Az 5. percben Tolvaj beadását Jenőfi továbbította kapura, ahol Sziklai mentett. A 6. percben az Ujpest támadott: Németh lefutott a jobbszélen beadását Zsengellér értékesítette. 0:1. Feltűnő védelmi hiba volt. A 8. percben a Lampart támadott, de Tolvaj lövését Sziklai védte. A 10. percben Kalocsay doktort szerelte le Szabó kapus. A 11. percben Hrotkó éles lövése kerülte el az ujpesti kaput. A 16. percben Zsengellér lövését védte Szabó. A 18. percben Gráf szabadrúgását Sziklai védte. A 19. percben Szusza váratlan fejesét Szomolányi majdnem a kapuból fejelte ki. A 20. percben Lampart gyors lefutása Jenőfi kapu mellé rúgott lövésével fejeződött be. Ezután jó ideig középen folyt a játék. Szabó kapus kétszer lábbal védett a büntető területen kívül. A 36. percben Kalocsay dr. lövését védte és fekve maradt. Megsérült, bár senki sem volt a közelében. Két percig szünetelt a játék. A 40. percben a Lampart támadását Baranyai kapu fölé rúgott labdával fejezte be. A 41. percben Tolvaj lövését fogta Sziklai.
    A második félidő a Lampart támadásával kezdődött, de Jenőfit leszerelték. A 7. percben Tolvaj beadását Hrotkó továbbította Sziklai kezébe. A 11. percben Hrotkó labdáját Balogh II. tette ártalmatlanná. A 17. percben Zsengellér három lépésnyire a kaputól rontotta el a jó helyzetet. A 21. percben Vincze átadásából Zsengellér a tizenhatos vonalról a jobb felső sarokba rúgta a labdát. 0:2. A Lampart csökkentette az iramot és az Ujpest is csak a gólarány megtartására törekedett. Hrotkó kapu fölé szálló lövése jelezte a Lampart feltámadó harci kedvét. Utána Zsengellér két jó helyzetet nem tudott kihasználni Szabó kapus miatt. Az Ujpest támadásaival fejeződött be a mérkőzés.