Ferencvárosi FC - Újpest FC 3 : 1 15:00

2016.01.30, 08:59 (szerk.: 2016.05.27, 11:37)
    A Ferencváros megérdemelten nyerte a mérkőzést, sőt a gólhelyzetek alapján nagyobb aránnyal is győzhetett volna.

A 2. percben Polgár éles lövését védte Sziklai kapus. Az Ujpest rövid ellentámadása után ismét a Ferencváros irányította a játékot.
    A 3. percben Keményt buktatták, de a szabadrúgást az ujpesti védők kifejelték.
    Az 5. percben Tánczos jó beadása Toldihoz pattant, akit meglepett a váratlan jó helyzet és gyengén gurított labdája elveszett a védők között.
    A 7. percben az Ujpest támadását Kocsis szép lövéssel fejezte be, amit azonban Háda elfogott.
    Három perces újabb ujpesti támadás után a 10. percben Sárosi Tánczost szöktette, akinek lövését Sziklai sarokra öklözte.
    A 11. percben Lázár fellökte Kocsist, aki estében erélyesen visszarúgta.
    A 14. percben Sárosi a jobbszélről élesen kapura lőtt, Sziklai a helyén volt.
    A 15. percben Balogh elgáncsolta Tánczost, de a büntető rúgást az ujpesti védők kifejelték.
    A 17. percben Kemény sarokrúgást harcolt ki, Sárosi szorongatott helyzetében kapu fölé fejelte a labdát.
    A 20. percben újabb szép ferencvárosi támadás gördült az ujpesti kapu felé: Sárosi Tánczost ugratta ki, aki lefutott, beadását Sárosi Kiss elé adta, aki a jó helyzetben lévő Toldinak továbbított. A balösszekötő fejesét nem tudták védeni. 1:0. A ferencvárosi jobbszárny sok jó helyzetet teremtett.
    A 24. percben Korányi gánccsal szerelte az erélyes ujpesti támadást, a bíró szabadrúgást ítélt, amit Zsengellér kapufára rúgott.
    A 25. és 26. percben Toldi lövései alig kerülték el az ujpesti kaput. A Ferencváros jobban játszott, több tervszerűséggel küzdött, a jó helyzeteket azonban az Ujpest védelme szétrombolta.
    A 36. percben Kemény, a 37. percben pedig Polgár lövése alig kerülte el az ujpesti kapu sarkát.
    A 39. percben az Ujpest támadott, de Kocsis sarokrúgása eredménytelen maradt.
    A 41. percben ismét Kocsis futott le, de kapu mellé rúgta a labdát.
    A 44. percben a büntető területen Magda karját érintette a labda. A bíró 11-est ítélt, amit a Ferencváros hosszas tiltakozása után a 45. percben Kocsis értékesített góllá. 1:1.

A második félidő a 11-es miatt izgalmas hangulatban és nagy irammal kezdődött.
    A 2. percben Sárosi Keményt szöktette, aki azonban későn indult el a labda után.
    A 3. percben Polgár lövését védte Sziklai.
    A 4. percben Sárosi kiugratta Tánczost, akinek beadását jó helyzetből Toldi elrontotta.
    A 7. percben ismét Toldi célozta meg rosszul az ujpesti kaput.
    A 8. percben támadott először az Ujpest.
    A 10. percben Tánczost Balogh szerelte le.
    A 12. percben Tóth tiszta helyzetből kapu fölé rúgta a labdát. Ezután a Ferencváros került nagy fölénybe. Sárosi nagyszerű labdákat osztogatott a szélsőknek. Az ujpesti védelem szívósan és szerencsével védekezett.
    A 31. percben Tánczos sarokrúgását Toldi a kapuba fejelte. 2:1. Az Ujpest szórványos támadásai erőtlenek voltak. Zsengellér helyet cserélt Kocsissal.
    A 42. percben Sárosi Kemény sarokrúgását befejelte. 3:1. Továbbra is a Ferencváros maradt fölényben.

A Ferencváros egységesebb volt, csak Lázárnak volt gyengébb napja. Az ujpesti csatársor tetszetősen játszott, de a fontos pillanatokban szétesett. A csapat legjobb tagja Sziklai és Balogh volt.