Ferencváros—Somogy 2:0 (1:0)
    A lehetetlen talajon csalódást keltett a Ferencváros
    Góllövő: Toldi, Toldi, Kaposvár, 1500 néző. Bíró: Hertzka.
    Ferencváros: Háda — Korányi, Papp — Laky, Turay, Lázár — Táncos, Takács, Sárosi, Toldi, Kohut. Somogy: Váli — Miklósi, Joós — Egri, Boros, Győrffy — Mészáros, Galambos, Pető, Táltos, Csizy.
    (A FERENCVÁROS KEZDETT,) minthogy Kohuttal szemben Joósnak kedvezett a szerencse a helyválasztásnál. Csizy vezeti az első támadást, elhúzva Korányi mellett és mellé lő. Meglehetősen lanyha iramban indul a játék. A 7. percben éri el a Ferencváros az első szögletrúgást. A mezőnyből a Boros emelkedik ki nagy küzdőkedvével. Csizy beadásából korner születik, a Táncos—Takács kettős kezdeményezéséből pedig az első épkézláb ferencvárosi támadás. A 13. percben Miklósi szabadít fel Sárosi elől. Boros után Győrffy okoz feltűnést ügyes játékával.
    Általában a hazai közönség örömmel eszmél rá, hogy a somogyi fedezetsor az úr a mezőnyben.Ha még a csatársor is ilyen úr lennel... A Korányi—Háda kettős újabb kornert vét, majd Miklósi produkálja magát a mezőnyben. Kapusmódra vetődik Táncos beadására. Egyébként a játék még mindig egyenrangú ellenfelek küzdelmét mutatja. A kaposvári közönségnek nem tetszik a ferencvárosi hátvédek lestaktikája. Imponálóbbat vár, de a Korányi—Papp pár ezzel adós marad. Itt egy korner, ott egy korner! (Boros lövése nagyon meleg volt!) Sárosi szépen megy ki a bekkek közt, de a nagy sárban elveszti a labdát. A ferencvárosi csatárok közül - Táncos a legfrissebb. Egészen meglepő igyekezettel játszik. Válinak gondja van egyik beadásával. A 28. percben
    Csizy labdája Laky kezét súrolja, a tribün 11 -est követel, de a pár lépésről álló bíró továbbot int.
    (A mérkőzés után azt mondta, hogy tisztán rálőtt labdáról volt szó.) Takácsot buktatják, Sáros szabadrúgása a sorfalról szögletre perdül. A somogyi csatársor közepén Pető kezd kifulladni. Nem neki való a sárdagasztás! Táltos meg folytonos cselezésekkel köti a kereket. A 35. percben
    Mészáros szabadrúgása a felső lécről ugrik a kapu mögé.
    Utána Sárosi kap labdát, a kapu felé cselez, közben elcsúszik, de estében még oda tudja kanalazni a mögötte álló Toldinak. Közben a határbíró integet, mint később kiderül Kohut lesállása miatt, a Somogy-védelem lassít. A balösszekötő
    10 méterről ívelten a balfelső sarokba emeli a labdát (1:0).
    Nagy füttykoncert fogadja a gólt, a somogyi védelem a határbíróra hivatkozva tiltakozik, de a bíró nem tágít. Ettől kezdve a félidő végéig puskaporos a hangulat, a közönség állandóan tüntet a bíró ellen. A 40. percben Csizy beadását Háda előrevetődve védi Pető elől, a somogyi center nem bír megállni, keresztülesik a kapuson s meg is rugja, de nem szándékosan.
    (LANYHÁN INDUL)
    a II. félidő is. A 7. percben Mészáros lő a 16-osról, Háda elvetéssel üti ki a labdát.
    A játék képe:
    egyenrangú ellenfelek mérsékelt színvonalú küzdelme.
    Az jelent némi érdekességet, hogy Korányi erős labdája hátba találja a bírót. ’ Káröröm, derültség! A 15. percben Csizy bead, Táltos öt méterre a kaputól tisztán kapja a labdát, de kapkod és kihagyja a nagy helyzetet. Nagy kavarodást okoz Laky beadása, a végén Turay lövését kornerre védi Váli. Boros mintha lankadna, nem rossz most sem, de már nem olyan fölényes, mint az I. félidőben volt. Sötét felhők sűrűsödnek a pálya fölött, nagyon sötét van már. Alig látni a támadásokat. Igaz, hogy gyéren jönnek. A 23. percben Sárosi mellel fogja Táncos beadását, a sarokra lövi, de Váli kornerre véd. Most már kialakul a Ferencváros fölénye. Közben — mintha a pálya még nem volna elég mély — megered újra az eső. Mintha a Somogyot frissítené fel, támadnak a hazaiak, de minden eredmény nélkül. Viszont a 28 percben ismét Táncos támad,
    beadása pontosan száll a szabadon hagyott Toldihoz, aki elé Váli nem sok reménnyel szalad ki, el is csúszik, úgyhogy a csatár könnyedén elhúzhat mellette s az üres kapuba lő (2:0).
    Ezzel a Ferencváros már bebiztosítottnak is látja a győzelmet, enged az iramból s a Somogy nyomul fel. Galambos labdája óriási helyzetbe hozza Csizyt, de ez 2—3 méterre a kaputól meglepetésre — átlépi a labdát, ahelyett, hogy bevágta volna. Váli elvetéssel fog egy Sárosi lövést. Most megint beszorul a Somogy, de a ferencvárosi támadások is vérszegények.. Még egy 20 méteres szabadrúgásban reménykedik Kaposvár, de Miklósi nem talál a kapuba.