Ferencvárosi FC - III. Kerület FC 7 : 2 16:00

2023.10.04, 14:00
    Ferencváros—HL ker. 7:2 (3:1)
    A jó sportot megzavarta a közönség botrányos viselkedése, amit viszont néhány vitatható bírói ítélet váltott ki
    Góllövők: Borbély (11-esből), Takács II., Takács II, Szedlacsik, Kohut, Kohut,
    Sárosi (11-esből), Borbély, Takács II.
    Üllői út, 8000 néző. Bíró: Iváncsics.
    Ferencváros:Háda — Takács I., Papp — Laky, Sárosi, Lázár— Táncos, Takács II., Turay, Szedlacsik, Kohut.
    III. ker.: Biri — Király, Biró — Steiner, Lutz, Magyar — Fenyvesi, Borbély, Zilahi, Lengyel, Dömötör.
    Háromszoros éljen vezeti be a mérkőzést, mint rendesen. Az első meleg helyzet a ferencvárosi kapu előtt adódik, de azután a Ferencváros egyre jobban kibontakozik.
    A ferencvárosi kedélyeket Dömötör kapuralövése ijesztgeti. Fenyvesi élénk. A 14. percben szépen elfut, Lázár utoléri és fellöki.
    Fenyvesi bukik s a bíró haladéktalanul 11-est ítél, amelyet Borbély élesen, magasan a jobb sarokba vág. (0:1).
    A Ferencváros most nagyon belefekszik. A 17. percben kornert ér el. Táncos rúgása Király fejéről kifelé pattan, Turay oxforddal visszahúzza a kapu elé, Biri vetődik, de
    a kis Takács frissebb nála és az orra előtt bepöcköli. (1:1).
    A Ferencváros tovább támad, most főleg Kohut révén. A III. ker. azonban korántsem engedi át teljesen a teret s a 20. percben Dömötör beadása a kapulécen szánkázik végig. Kohut elszáguld Király mellett, de a bomba arasszal magasabb a kapunál. Kavarodásban
    az óbudai kapu előtt óbudai kezet ér a labda,
    majd Takács lövését csípi el Király a vonalon. A meccs még nyílt. A ferencvárosi közönség az előbbi, büntetlenül maradt hendszet emlegeti és
    „hülyézni” kezdi a bírót.
    A 37. percben Takács — némi szerencsével — átmegy Bírón, Turayhoz ad, aki majdnem elveszti a labdát, de még vissza tudja adni összekötőjének, aki oldalról
    szenzációs lövéssel megszerzi a vezetést. (2:1).
    A Ferencváros öröme azonban nem tarthat soká, mert a következő percben Dömötör beadása a szerelni akaró Papp kezén akad. Most is
    11-est ad Iváncsics,
    most is Borbély rúgja, de a magas lövést most Háda eléri és kapu fölé tolja. A korner után Táncost nehezen szerelik kornerre. A korner után nagy a kavarodás az óbudai kapu előtt, Szediacsik a 40. percben lő,
    előbb a vetődő Biri fejének, azután azonban már a hálóba. (3:1).
    A közönség fegyelmezetlen része a 11-estől kezdve végig „hülyézi” az akciót s még a gól után sem hagyja abba, mire Iváncsics újrakezdés helyett lefújja a mérkőzést és otthagyja a pályát. 25 percig áll a játék.
    A hátralevő öt percben egy Fradi-korneren s egy Turay-gyertyán kívül nincs komoly eseménye a félidőnek.
    Szünet nélkül azonnal fordulnak. Változatosan, élénken folyik most a játék az 5. percig, amikor Lázár passzát Kohut elhúzza Steiner mellett s
    félmagas bombája a túlsó kapufáról bevágódik a hálóba. (4:1).
    Folyton a Ferencváros játszik. A 7. percben Táncos pontos korner rug,
    Kohut befut, ugrik és fejéről védhetetlenül száll hálóba a labda. (5:1).
    Utána iskolajátékba fog a Fradi, a közönség derül. De a III. ker.-ben még van erő, Dömötör a 6-osra ad s Borbély nagy helyzetet hibáz, majd Lutz nyomul ki a jobbszélre, a centerezése is remek, de az óbudai belsők sorra lekésnek a jó labdáról. A 24. percben Kohut bead, a labda Király kezén akad, ezért is 11-est ad a bíró.
    Sárosi begurítja. (6:1).
    A III. ker. próbálkozásai erőtlenek. A Fradi-halfsor nem lankad s a zöld-fehér csapat támad, de olykor a III. ker. is előre jön, Lengyel a 6-oson a lába közt engedi el a labdát. Fenyvesi lövéséből korner lesz. Ezt a 37. percben Dömötör szépen rugja,
    Fenyvesi fejesét Háda vetődve kiüti, Borbély belövi. (6:2).
    Az utolsó gól a 41. percben esik: Lázár—Sárosi—Kohut — Szediacsik—Turay—Táncos az út, a kis szélső élesen lő, Biri kinyúló kezéről felugrik a labda, kicsúszna oldalt, de
    a kis Takács fejest ugorva útközben eléri s befejeli (7:2).