Vasas Danubius Hotels - Újpesti TE 2 : 3 17:00

Vasas Danubius Hotels - Újpesti TE 2-3 (1-1)
    Fáy utca, 8000 néző, V: Vágner

gólszerzők: Máriási (1.), Pál (91.), illetve Véber (45.), Kovács Z. (51., 60.)
    sárga lap: Aranyos (20.), Hamar (30.), Galaschek (44.), illetve Kvasz (37.), Sebők (39.), Szlezák (78.), Tamási (80.)
    csere: Hamar helyett Váczi (a szünetben), Herczeg Cs. helyett Pál (56.), Fischer helyett Gricajuk (82.), illetve Bérczy helyett Babati (12.), Kvasz helyett Kiskapusi (84.), Herczeg M. helyett Keita (88.)
    jók: Szilveszter, illetve Jenei, Véber, Herczeg M., Kovács Z. (a mezőny legjobbja)

Vasas DH:
    Sáfár - Herczeg Cs., Geress, Juhár, Aranyos - Máriási, Galaschek, Szilveszter, Maczó - Fischer, Hamar

ÚTE:
    Szűcs - Sebők - Tamási, Bérczy (Babati, 12.) - Jenei, Fehér Cs., Véber, Kvasz, Szlezák - Herczeg M., Kovács Z.

A forduló összecsapása - ezzel a jelzővel illették a Vasas - ÚTE rangadót. A győzelem leginkább a házigazda piros-kékeknek kellett, ha nem akartak leszakadni a harmadik helyért folyó versenyfutásban a Ferencváros mögött.

Ennek szellemében azonnal támadásba lendült a Vasas. A bal oldalon Hamar Szilveszterhez sarkallt, aki kapura tört. A támadást nem vették komolyan a lila-fehérek, a védők között Szilveszter középre adott, Fischer nem érte el és már veszni látszott a nagy helyzet. Ám Máriási jókor érkezett, 6 m-ről a kapuba bombázott A hazaiak már az első percben vezetést szereztek (1-0). A gól után beleerősített az ÚTE, és a hazaiak beszorultak saját kapujuk elé. Nem sokkal később újabb "csapás" érte a vendégeket, mivel Bérczyt sérülés miatt le kellett cserélni. A hazaiktól Hamar a bal oldalon sokszor futott föl, okozott zavart az ÚTE védelmében. A 28. percben Hamar előtt adódott újabb gólszerzési lehetőség, ám kísérlete sikertelen maradt. A 30. percben Hamar szerezhetett volna ismét gólt, ám Fehér Cs. fellökte. Az újpesti nem kapott lapot, Hamar joggal reklamált, neki viszont Vágner játékvezető felmutatta a sárga kártyát. Két perc múlva Szlezák lépett ki ügyesen a hazai védők közül, pontosan érkezett is a beadás, fejese viszont erőtlen volt, Sáfár védett.

A 45. percben aztán egyenlített az Újpest. Kovács Z.-t Galaschek buktatta a Vasas tizenhatosán. A jogosan megítélt szabarúgást Véber könnyed mozdulattal csavarta a bal felső sarokba (1-1).

Az UTE az 51. percben szögletet végezhetett el. Véber elsőre nem tudott középre adni, a labda visszapattant elé. Másodszorra jobban ment: a kapu előtt a labda Tamásiról Kovács Z. elé perdült, aki 5 m-ről a kapu bal oldalába lőtt (1-2). A Vasas védői szinte állva nézték végig, ahogyan az UTE 0-1-ről 2-1-re fordított. A vendégek azonban ennyivel nem érték be. A 60. percben Herczeg M. óriási léptekkel iramodott meg a jobb oldalon, őrzője nem tudott lépést tartani vele. A vendégek csatára jól passzolt keresztbe, középen érkezett ugyanis Kovács Z., aki senkitől nem zavartatva 14 m-ről a hálóba helyezett (1-3).

A kezdetekhez képest nagyot változott a találkozó képe. Immáron az Újpest diktálta a tempót, a Vasas csak erőlködött. A 73. percben Fischer térült-fordult az UTE 16-osán belül, lövése alig ment fölé. Az angyalföldiek görcsös akarása a 91. percben mégis meghozta eredményét. Pál 22 m-ről meglőtt szabadrúgása Szűcs mellett a kapu bal fölső sarkában kötött ki (2-3). Ám a hajrá késeinek bizonyult, győzött az Újpest.

Az első félidő a Vasas Danubius Hotelsé volt. A hazaiak magabiztosak voltak, remekül adogattak. A 45. percben azonban okos góllal egyenlítettek az újpestiek. A második játékrészben aztán egy másik UTE futott ki a gyepre, gyorsan átvették a vezetést, ezzel együtt a mérkőzés irányítását is. A lila-fehérek nagy erőfeszítések árán ugyan, de biztosan és megérdemelten "hozták", azaz vitték el a három pontot.