Békéscsabai Előre FC - Vasas-Casino Vígadó 2 : 3 17:00

2016.12.14, 10:34 (szerk.: 2021.09.14, 21:37)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 3000 néző
    V.: Vágner (Ring, Tompos)
    Békéscsaba: Babócsy 5 — Szenti 5, Csató 7, Major 5, Kovács 6 — Mracskó 6, Balogh 4, Fodor 4, Puskás 5 — Kulcsár 5, Vlaicu 6. Edző: Pásztor József
    Vasas: Sáfár 6 — Mónos 6, Juhár 6, Geress 5, Jessy 6 — Máriássy 5, Szilveszter 5, Gricajuk 5, Galaschek 5 — Fischer 6, Jován 5. Edző: Gellei Imre
    Csere: Jován helyett Váczi (6) a szünetben, Fodor h. Kasik (4) az 57., Kulcsár h. Filipovics (-) a 62., Máriássy h. Herczeg (-) a 82., Gricajuk h. Simon (-) a 92. percben.
    Gólszerző: Mracskó a 13., Fischer a 22., Csató a 31., Máriássy az 50., Herczeg a 88. percben.
    Sárga lap: Geress (Kulcsár visszahúzásáért) az 58., Gricajuk (Vlaicu felvágásáért) a 60., Major (a kitörő Váczi lábát hátulról összeakasztotta) a 66., Juhár (Filipovics buktatásáért) a 79. percben.
    Szögletarány: 5:2 (3:1).

Az alig egy hónapja érkezett Babócsy kapus remek teljesítménye révén hamar tekintélyt követelt magának a csapatban, és a szurkolók is szívükbe zárták a csabaiak újdonsült portársát. Egy régi szurkoló, Csendes Ferenc festőművész egy képpel lepte meg Babócsyt.

6. perc: Mracskó 25 méteres kapáslövését az utolsó pillanatban észlelte a takarásban lévő Sáfár kapus, ezért nagy bravúrra volt szükség ahhoz, hogy vetődve kiüsse a labdát.
    7. perc: Kulcsár-Csató kényszerítő végén a csabaiak bajszos védője az üres folyosón a védők mögé került, majd nagy helyzetben, 15 méterről éppen hogy a bal alsó sarok mellé durrantott.
    9. perc: egy újabb 25 méteres Mracskó bombalövést csak kiöklözni tudott Sáfár.
    11. perc: Fodor a félpályán ellopott egy labdát, majd Juhár „tisztes” kíséretében végigszáguldott a Vasas térfelén, kicselezte a kivetődő kapust is, ám eközben jobbra erősen kisodródott, így lövése az oldalhálóban landolt.
    13. perc: Kulcsár a bal szögletzászló közeléből remekül lőtt be a kapu előterébe, ahol Mracskó senkitől sem zavartatva öt méterről a bal felső sarokba fejelt, 1-0.
    18. perc: Vlaicu bal oldali szögletét Kovács 22 méterről nagy erővel meglőtte, Sáfár hatalmas vetődéssel a bal alsó sarok előtt mentett.
    22. perc: egy óriási jobb oldali partdobás végén az egyedül hagyott Fischer mellre vette a labdát, ami végig gurult a testén, s mielőtt pattant volna a földön, 10 méterről nagy erővel a kapu közepébe lőtt, 1-1.
    27. perc: Szilveszter balról átívelt labdáját Jován fejelte Babócsy ölébe. Egy perccel később Fischer 15 méteres lövését védte a kapus.
    30. perc: Kulcsár balra kisodródva szinte nullszögből lőtt, Sáfár azonban jól zárta a rést.
    31. perc: szabadrúgáshoz jutott a Békéscsaba 25 méterre a Vasas kapujától. Vlaicu megpöckölte a labdát, Csató pedig óriási erővel kilőtte a jobb felső sarkot, 2-1.
    39. perc: Galaschek jól látta meg, hogy az előre lopakodó Juhárra senki sem figyel, odapasszolta a labdát, Juhár azonban lövés helyett lágyan emelt kapura, így a labda Babócsy könnyű zsákmányának bizonyult.
    43. perc: Szilveszter 17 méterről eleresztett lapos lövését hárította Babócsy.
    48. perc: Mracskó cselezgetett az ötös jobb sarkánál, lövés helyett egy kissé kivárt, Sáfárnak volt ideje rámozdulni a labdára, így róla szögletre került a pettyes.
    50. perc: Galaschek gurított vissza az ötös tájékáról Máriássy elé, aki két védőt kicselezett, majd az elvetődő Babócsy mellett a kapu bal oldalába vágta a labdát, 2-2.
    67. perc: Váczi 15 méterről a balösszekötő helyéről megcélozta a jobb alsó sarkot, de Babócsy résen volt.
    76. perc: Puskás térült-fordult a 16-os tájékán, majd estében laposan megcélozta a Vasas kapuját, Sáfár azonban fölszedte a labdát.
    78. perc: Váczi két csellel átkígyózott a védelmen, csak a kivetődő Babócsy állta útját az apró termetű, egykori békéscsabai lövésének.
    80. perc: Vlaicu labdájával Filipovics lépett ki, de Sáfár remekül vetődött ki, így odalett a helyzet.
    88. perc: Váczi a jobb oldalon cselezett végig, majd remek ütemben átívelt Herczegnek, aki 12 méterről a bal összekötő helyéről Major kíséretében óriási erővel a léc alá bombázott, 2-3.
    92. perc: egy szabadrúgás végén Balogh előtt adódott lehetőség, ám öt méterről a kapufát találta telibe.kép
    A válogatottban is újra helyet kapó Mracskó az első félidőben remekül játszott, látványos gólt is fejelt. (Fotó: Kovács Erzsébet)

A rettenetes meleg ellenére meglehetősen iramosan kezdett a Békéscsaba, mint aki hamar dűlőre kívánja vinni a dolgot. Egymás után alakították ki a helyzeteket a Vasas kapuja előtt, alaposan megdolgoztatva Sáfárt. Nem is sokáig kellett várni a vezető gólra, amely a válogatott Mracskó nevéhez fűződik. Ám az ügy érdekessége, hogy Mracskó életében először szerzett fejes gólt bajnoki mérkőzésen.
    Nem sokáig örülhettek a csabaiak, hiszen a nehézkesen mozgó, de remekül cselezgető és a labdát jól kezelő Fischer szemfülessége révén hamar egyenlített a piros-kék együttes. Egyébként ez volt a vendégek első kapura lövése a mérkőzés folyamán.
    A gól után is tovább nyomott a Békéscsaba, a Vasas csak hébe-hóba lépte át a felezővonalat. Csató bomba szabadrúgás gólja sokat sejtető volt, ám a fordulás után alaposan megváltozott a mérkőzés kimenetele. A Békéscsaba egyre jobban „összezsugorodott”, a meleg hamar kivette az erőt a játékosokból, ugyanakkor a Vasas föltámadt, s teljesen új szellemben futballozott. Egyre többet gurigáztak, okosan tartogatták a labdát, máskor pedig meg-meglódultak és a második félidőben egyre több veszélyt jelentettek Babócsy kapujára. Sőt, nemcsak veszélyt, hanem két szép alakítás végén megfordították a mérkőzést.
    Mindkét csapat ellentétes félidőket nyújtott a 90 perc során, az elsőben a Békéscsaba uralta a mezőnyt, a másodikban a fővárosiak. Így talán igazságosabb lett volna a döntetlen.

Edzői nyilatkozatok
    Pásztor József, a Békéscsaba edzője:
    — Ezt a mérkőzést gólokkal kellett volna megnyernünk, mégis kikaptunk. Gyengén lehet játszani, de akarat nélkül nem szabad. Néhányan még mindig nem érzik át, hogy mekkora gondban van az egyesület, s ez a pár játékos tönkre teszi a többiek munkáját. Hogy kikre gondolok? Például Kasikra, Fodorra...
    — Pedig voltak a mérkőzésen szép pillanatok is.
    — Ez is igaz, csak hogy mindig akkor hibáztunk, amikor nem lett volna szabad. Ha Fodor értékesíti azt az óriási helyzetet, ha nem hibázik Mracskó, majd később 2—2-nél Filipovics ziccerben, akkor a javunkra dőlhetett volna el a mérkőzés. Ehelyett sorozatban adtuk az ellenfélnek a labdát, amit könyörtelenül ki is használtak.
    — Kivel voltál elégedett?
    — Csak Vlaicuval és Csatóval. Mracskó jól kezdett, de a végére elfáradt, sokat hibázott. A legnagyobb baj az volt, hogy rengeteg labdát eladtunk, s ezekből építkezhetett az ellenfél. Nagy lehetőséget szalasztottunk el, hiszen a Győr kikapott Debrecenben.
    Gellei Imre, a Vasas edzője:
    — Mindkét együttesnek fontos volt ez a 90 perc. A gólszerzési lehetőségeket mi higgadtabban értékesítettük, ez a különbség döntött a javunkra. Külön öröm számomra, hogy kétszer is vesztett helyzetből álltunk talpra.
    — A szünetben nem volt oka az elégedettségre.
    — Nem titok, hogy Váczi beállásától sokat vártam, ugyanis talajon jobban verhető a Békéscsaba védelme, éppen ezért váltottam egy mozgékonyabb Váczira.

4. Vasas 28 12 9 7 41-35 45