Újpesti TE - Győri ETO FC 2-3 (1-0)
    Megyeri út, 3000 néző, V: Puhl

gólszerzők: Szanyó (4., 80), illetve Vayer (46.), Fodor (53.), Mracskó (92.)
    sárga lap: Tóth (42.), Fehér (68.), Véber (74.), illetve Stark (81.)
    csere: Herczeg helyett Eszenyi (60.), Monye helyett Babati (76.), illetve Csató J. helyett Gőgh (66.), Vayer helyett Szarvas (81.), Mracskó helyett Puglits (93.)
    jók: Szanyó, illetve Mracskó, Fodor, Csató S.,

Kezdőcsapatok:

Újpesti TE:
    Szűcs Lajos - Sebők V. - Fehér Cs., Szlezák - Jenei, Monye, Véber, Szanyó, Tóth N. - Kovács Z., Herczeg

Győri ETO FC:
    Molnár - Lakos - Korsós, Stark - Mracskó, Csató J., Csató S., Fehér M., Salagean - Fodor, Vayer

Két százszálakos csapat találkozott a Megyeri úton. A közel 3000 főnyi közönség legnagyobb örömére már a negyedik percben megszerezte a vezetést az ÚTE. Véber ívelt be szögletet balról, a kapu elé kanyarodó labdát Szanyó három lépésről a hálóba csúsztatta (1-0).

Tovább támadott a csíkos mezes hazai gárda. A 11. percben Szanyó lépett ki, de lövésébe Molnár kapus belevetődött. A győrieknek is volt gólszerzési lehetőségük: Vayer remekül vett le egy középre ívelést, kapura lőtt, de Szűcs Lajos résen volt. A nagy kedvvel játszó Véber remekül szöktette Kovácsot, aki egyből Herczeg elé továbbított. A csatár már csak Molnárral állt szemben, lövése azonban a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. Az előrehúzódó Szlezák is kihagyott egy helyzetet, a hátvéd a Tóth által visszagurított labdát lőtte mellé. A játékrész végén Mracskó iramodott meg, már a tizenhatoson belül járt, amikor lövésre szánta el magát. Szűcs Lajos jól fogta a rövid sarkot és hárítani tudott.

Rögvest a második félidő elején egyenlített a Győri ETO FC. Fehértől Vayer elé került a labda, a csatár az ötös bal sarkáról a kapu jobb alsó sarkába továbbított (1-1). Kisvártatva újra megszerezhette volna a vezetést a hazai csapat, Szanyó csúsztatását Molnár szépen védte.

Ami kimaradt az egyik oldalon, az bement a másikon. Az 53. percben Mracskó húzott el a jobb oldalon, középre adott és Fodor tíz méterről a kilépő Szűcs Lajos mellett a kapu bal alsó sarkába gurított (1-2). Fodor újra ajtó-ablak helyzetbe került, most viszont a másik sarkot célozta meg. Vesztére, mert a játékszer mellé ment.

Lassan éledezett a két gyors bekapott gól által okozott sokkból a fővárosi csapat. Véber szögletéből Tóth 17 méterről alig tüzelt fölé. Már csak tíz perc volt hátra, amikor Szanyó végzett el szabadrúgást Molnár kapujától mintegy 20 méterre. A lövés megpattant a sorfalon, és a tehetetlen kapus mellett a hálóba vágódott (2-2). Egycsapásra mindkét csapatnak sürgős lett. Sebők is előre húzódott és egy szép kényszerítő után megpróbálta elhúzni Molnár mellett a labdát. A kapus egy gyors vetődéssel leszedte a védő lábáról a játékszert. A rendes játékidő végén egy győri ellentámadásnál Fehér kapura lőtt, Szűcs Lajos csak kiütni tudta a labdát. Fodor a kipattanót Mracskó elé tolta, aki hatalmas lövéssel a hálóba talált (2-3).

A helyzeteit jobban kihasználó győri csapat megérdemelten vitte el a három bajnoki pontot a szombati délután csak az első félidőben teljesítő Újpest ellen.