Újpesti TE - Ferencvárosi TC 1 : 2 19:00

2021.02.21, 18:14
    1997. november 3. hétfő (MTI) - Labdarúgó NB I., 14. forduló:

Újpesti TE - Ferencváros 1-2 (0-1)
    Megyeri út, 12 000 néző, v: Juhos

gólszerzők: Hrutka (24.), Véber (67.-tizenegyesből), illetve Hrutka (24.), Lipcsei (81.-tizenegyesből)
    sárga lap: Fehér (15.), Sebők (49.), illetve Nyilas (66.)
    csere: Pető helyett Jenei (80.), Tóth helyett Eszenyi (80.), illetve Páling helyett Albert (75.), Nyilas helyett Milovanovic (82.), Nicsenkó helyett Zavadszky (84.)
    jók: Véber, illetve Lipcsei, Hrutka

ÚTE:
    Szűcs - Sebők - Fehér, Szlezák - Pető, Kozma, Véber, Szanyó, Tóth N. - Kovács, Herczeg

FTC:
    Udvarácz - Dragóner - Lipcsei, Hrutka - Páling, Nyilas, Szűcs, Jagodics, Vincze - Horváth, Nicsenkó

Eszeveszett gyűlölködés és pattanásig feszült idegek jellemezték a két tábor "hangulatát" a mérkőzés előtt. Tizennyolc órától folyamatosan szidták és ócsárolták egymást az Újpesti és ferencvárosi "szurkolók", mi több, kisebb összetűzésre is sort kerítettek. Aztán a kölcsönös szitkózódás a kezdésre némileg csitult és a pályára vonuló csapatokat már ötletes élőképpel köszöntötték a nézők.

Jó iramban, de rengeteg szabálytalansággal indult a mérkőzés, utóbbiban főleg az Újpestiek jeleskedtek. Helyzet nélküli 20 perc után az újpesti kapus hibájából az FTC szerzett vezetést. A 24 percben Lipcsei ívelt a jobboldalról középre, Szűcs teljesen fölöslegesen futott ki, nem is érte el a labdát, Hrutka pedig 14 méterről az üres kapuba fejelt (0-1).

Nagyjából ez volt az első félidő összes említésre méltó eseménye. A hátralévő percek eredménytelen újpesti támadásokkal teltek.

Valóságos tüzijátékkal kezdődött a második félidő, mindkét oldalról számtalan petárda repült a pályára. A csapatok azonban adósak maradtak a tüzijátékkal. sőt, egyáltalán a jó játékkal... A labda helyett továbbra is inkább egymást rugdosták a játékosok. Ez az előnyüket őrző vendégeknek kedvezett, akik a 63. percben újabb gólt szerezhettek volna. Horváth azonban belevezette a labdát Szűcsbe. Aztán amilyen váratlanul vezetéshez jutott az FTC, olyan váratlanul egyenlített az ÚTE. Pető Hrutka és Vincze között elesett a 16-oson belül, Juhos pedig 11-est ítélt. A büntetőt Véber lőtte laposan és erősen a bal alsó sarokba (1-1). Nem sokára a túloldalon is a büntetőpontra mutatott a játékvezető, miután a jobboldalon elfutó Albert Kozma becsúszásakor elesett. Itt Lipcsei volt az ítéletvégrehajtó, ő a jobb alsó sarkot választotta (1-2).

A rangadónak korántsem nevezhető találkozón csak a küzdelem dominált, folyamatos játékra viszont képtelenek voltak a csapatok. Sajnos, Juhos játékvezető ítéletei is csak fokozták az amúgyis puskaporos nézőtéri hangulatot és az ellenségeskedés átragadt az egymást kiméletlenül "aprító" játékosokra is. A némileg taktikusabban játszó Ferencváros végül kiharcolta a győzelmet.

A felkorbácsolt indulatokat a fokozott rendőri készültség sem hűtötte le, így ezúttal sem maradt el az ÚTE - Ferencváros mérkőzések után szokásos harmadik félidő. A pályáról levonuló ferencvárosiakat kővel dobálták meg az újpesti nézők, akiket válaszlépésként a rendőrök ütlegelni kezdtek. Ennyi történt a találkozó után a stadionon belül, a ferencvárosi szurkolókat egyébként lovasrendőrök és rendőrautók kísérték a metróállomáshoz.