Magyarország - Liechtenstein 5 : 0 19:30

2. lfv.li: 10.000
  3. nb1.hu: 10.000
  4. nso.hu: 10.000
  1. 17' Sebők József 1 - 0
    33' Sebők Vilmos 2 - 0
    sárga lap 40' Stocklasa Martin
    41' Sebők Vilmos 3 - 0
    sárga lap 41' Lingg Hansjörg
    sárga lap 50' Hasler Daniel
    66' Illés Béla sárga lap
    74' Illés Béla 4 - 0
    86' Sebők Vilmos (11-es) 5 - 0
    sárga lap 88' Jehle Peter

2014.03.03, 17:11
    Bicskei Bertalan szövetségi kapitány legutóbbi keretéhez képest öt új labdarúgót hívott meg a válogatottba, amelyre egymás után két Európa-bajnoki selejtező vár. Bicskei csapata március 27-én az Üllői úton Liechtenstein együttesét fogadja, majd 31-én Szlovákia ellen Pozsonyban lép pályára.

A szövetségi kapitány elmondta: Sebők József és Szamosi Tamás már korábban is a keret tagja lett volna, de olyan híreket kapott róluk, hogy sérültek. Mivel azóta teljesen felépültek, nincs akadálya annak, hogy bekapcsolódjanak a válogatott munkájába. Mátyus János csak eltiltása miatt hagyta ki a Bosznia-Hercegovina elleni mérkőzést, míg Hamar István és Madar Csaba folyamatos jó játékának köszönheti a meghívást.
    A keret:

kapusok: Király Gábor (Hertha BSC), Babos Gábor (MTK Hungária FC);

hátvédek: Korsós György, Lakos Pál (Győri ETO FC), Fehér Csaba, Szekeres Tamás (Újpest FC), Sebők Vilmos (Bristol City), Hrutka János (1. FC Kaiserslautern), Mátyus János (Ferencvárosi TC) Szamosi Tamás (MTK Hungária FC);

középpályások: Pisont István (Eintracht Frankfurt), Halmai Gábor, Illés Béla, Madar Csaba (MTK Hungária FC), Dárdai Pál (Hertha BSC), Somogyi József (Győri ETO FC);

csatárok: Sebők József (Zalahús ZTE FC), Dombi Tibor (DVSC-Epona), Fehér Miklós (FC Porto), Sztipánovics Barnabás (NK Rijeka), Tóth Norbert (Újpest FC), Hamar István (Beitar Jerusalem).

A válogatott tagjai március 22-én, hétfőn a Népstadion toronyépületében találkoznak, onnan a tatai táborba utaznak, ahol napi két edzés vár rájuk. A válogatott csak március 27-én, a Liechtenstein elleni találkozó előtt érkezik Budapestre. A mérkőzés után a csapat visszatér Tatára, ahonnan 30-án, kedden utazik Pozsonyba, az Eb-selejtezőre.

Ralf Loose liechtensteini szövetségi kapitány is kihirdette saját 21 fős keretét a március 27-i budapesti Magyarország és a 31-én hazai pályán rendezendő, Portugália elleni Európa-bajnoki selejtezőkre. A keret: Jehle (FC Schaan), Vogt (FC Balzers), Foser (FC Triesen); Hasler (FC Vaduz), Stocklasa (FC Vaduz), Hanselmann (FC Balzers), Ritter (FC Schaan), Wohlwend (FC USV Eschen/Mauren), Hefti (FC Vaduz), Zech (FC Balzers); Stocklasa (FC Vaduz), Telser (FC Balzers), Lingg (FC Schaan), Bicker (FC Schaan), Burgmeier (FC Triesen), Ender (FC USV Eschen/Mauren), Ospelt (FC Vaduz), Büchel (FC Vaduz); Frick (FC Basel), Beck (FC Schaan), Beck (FC Triesenberg).

2. avatar: fgymat
    2013.05.19, 18:33
    Labdarúgás - Magyarország - Liechtenstein

Budapest, 1999. március 27. szombat (MTI) - Idei első tétmérkőzésén, Európa-bajnoki selejtezőn Liechtenstein nemzeti csapatát fogadta szombaton a magyar labdarúgó-válogatott. Bicskei Bertalan szövetségi kapitány együttese a 2000-es, Belgium és Hollandia által közösen rendezendő kontinensbajnokságra kvalifikáló sorozatban korábban hazai pályán vereséget szenvedett Portugáliától (1-3), idegenben legyőzte Azerbajdzsánt (4-0), majd a Népstadionban döntetlent ért el Romániával szemben (1-1). A szombati Üllői úti találkozón 8000 néző előtt, a ciprusi Kosztasz Kapitanisz sípjelére a következő összeállításban kezdtek a csapatok:

Telser, Matthias Beck, Michael Stocklasa - Mario Frick

10. perc: Az első jelentősebb gólhelyzet: Pisont pöccintette
    Illés elé a labdát, aki 12 m-ről lőtt, Jehle azonban védeni tudott.

17. perc: Mátyus ívelt be balról, a labda átszállt a túloldalra,
    ahol egyedült találta Sebők J.-t, a csatár pedig nagy erővel a léc
    alá lőtt (1-0).

22. perc: Hrutka 25 m-es szabadrúgását üggyel-bajjal hárította a
    vendégkapus.

28. perc: Korsós jobboldali beadását követően Illés előredőlve
    kapura fejelte a labdát, amely centiméterekkel kerülte el a bal
    kapufát. A következő támadásnál Illés alig lőtt mellé.

34. perc: Tóth N. ívelt be szabadrúgást jobbról, a
    liechtensteini térfél közepéről. A labda a kapu előtti tömörülésben
    Sebők V. válláról a jobb alsó sarokba pattant (2-0).

42. perc: Pisont végzett el szabadrúgást a bal oldalról,
    beívelése után az érkező Sebők V. a kapuba fejelt,
    második gólját szerezve (3-0).

A félidőben:

Magyarország - Liechtenstein 3-0
    --------------------------------
    Üllői út, 8000 néző, V: Kosztasz Kapitanisz (ciprusi)
    gólszerző: Sebők J. (17.), Sebők V. (34., 42.)
    sárga lap: Martin Stocklasa (40.), Hansjörg Lingg (41.)

46. perc: Nagy magyar gólhelyzettel kezdődött a második félidő.
    Tóth N. erősen középre lőtt, Pisont beletette a lábát a labda
    útjába, a játékszer alig ment fölé.

49. perc: Tóth N. cselezgetett az alapvonal közelében a bal
    oldalon, beadásáról Halmai még lemaradt, az érkező Pisont erős
    lövését védte Jehle.

69. perc: Hrutka 25 m-es lövése után megpattant a labda a
    vendégkapus előtt, de Jehle így is hárítani tudott.

74. perc: Pisont ugratta ki a percekkel ezelőtt beállt Dombit,
    aki jobbról, az alapvonaltól nagy erővel középre passzolt, a kapu
    torkából Illés a hálóba vágta a labdát (4-0).

82. perc: Illés tolta Hamar elé a labdát, utóbbi játékos 12
    m-ről lőtt, a liechtensteini portás mentett.

85. perc: Dombi, kihasználva gyorsaságát, betört a 16-oson
    belülre, ahol szabálytalankodtak ellene. A megítélt büntetőből Sebők
    V. a jobb alsó sarokba rúgta a labdát. Mesterhármas! (5-0).

sárga lap: Illés (67.), illetve Martin Stocklasa (40.), Hansjörg
    Lingg (41.), Daniel Hasler (50.), Peter Jehle (88.)
    cserék: Sebők József helyett Dombi Tibor (71.), Tóth Norbert helyett
    Hamar István (76.), Hrutka János helyett Somogyi József
    (79.), illetve Thomas Hanselmann helyett Patrik Hefti (a
    szünetben), Matthias Beck helyett Jürgen Ospelt (78.),
    Hansjörg Lingg helyett Patrick Burgmeier (82.)

viszont ott is a saját játékunkat kell játszani. A mai mérkőzésen a
    csapat hozzáállásával összességében elégedett voltam.

indokolta, hogy már korábbról van egy sárga lapom és nem szerettük
    volna, ha a szlovákok ellen "besárgulok".

A MÉRKŐZÉS

10. perc: Ennyit kellett várni az első magyar helyzetre. Pisont tálalt középen Illés elé, aki a labdaátvétel után belépett a büntetőterületen belülre, majd 15 méterről - kissé szorongatott helyzetből - jobbal lőtt kapura, Jehle könnyedén fogta meg a labdát.

15. perc: Tóth Norbert lőtte be jobbról a magyar csapat második szögletét. A rövid sarokra mozgó Korsós György megcsúsztatta a labdát, amelyet a túloldalon érkező Hrutka már csak a kapu mögé tudott beadni.

17. perc: Mátyus futott el a bal oldalon, a védő jól emelt középre, Fehér Miklós fejjel továbbcsúsztatta a labdát a jobbösszekötő helyén teljesen őrizetlenül hagyott Sebők József elé. Az egerszegi játékos megszelidítette a labdát, majd hét méterről jobbal a léc alá bombázott.

1-0

28. perc: Korsós György jobbról adott középre, Illés 12 méterről előredőlve fejelt centikkel a bal kapufa mellé.

29. perc: Illés a bal oldalról lendületesen indult el befelé, majd 19 méterről jobbal a bal alsó sarok mellé lőtt.

33. perc: Korsós Györgyöt buktatták a vendégek a jobb oldalon. Tóth Norbert végezhette el a szabadrúgást, ballal ívelt az ötösre, ahol a fejelni felugró és kiforduló Sebők Vilmos jobb válláról a jobb alsó sarokba pattant a labda.

2-0

41. perc: A bal oldalon megiramodó Tóth Norbertet rántotta le Lingg, a mozdulat szabadrúgást ért. Ezúttal Pisont csavarta a kapu elé a labdát, Sebők Vilmos pedig hat méterről a kapu bal oldalába fejelt.

3-0

46. perc: Pisont ívelte jobbról a kapu elé a labdát, Tóth Norbert hét méterről ballal kapásból lőtt, ám rosszul találta el a labdát, amely így nem kapura, hanem Fehér Miklós felé tartott. A középcsatár már nem tudta irányítani az erősen meglőtt labdát, így négy méterről a kapu fölé fejelt.

47. perc: Pisont kitunően szöktette a balösszekötő helyén a védők között kiugró Tóth Norbertet. A csatár előtt azonban az egyenetlen talajon felpattant a labda, így a közvetlen gólhelyzet odalett. Az újpesti játékos némi forgolódás után középre tudott adni, s az érkező Pisont 14 méterről jobbal megcélozhatta a kaput - Jehle azonban védett.

50. perc: Újabb magyar szabadrúgás és újabb magyar helyzet. Pisont a bal oldalról küldte középre a labdát, Hrutka az ötösről a bal sarok mellé bólintott.

69. perc: Hrutka mutatta meg, hogy a betömörülő védelemmel szemben az átlövés az ellenszer. A Kaiserslautern védője 24 méterről jobbal szúrta kapura a labdát, amelyet Jehle az alapvonalon túlra segített.

74. perc: Pisont finom bokamozdulattal indította a jobb oldalon Dombit, aki az alapvonalig vezette a labdát, majd laposan, élesen középre lőtt, és az érkező Illés két lépésről, ballal az üres kapuba továbbított.

4-0

82. perc: Pisont jobb oldali szöglete után előbb Somogyi lövése akadt el a liechtensteiniekben, majd középen Illés okosan látta meg, hogy a balösszekötő helyén egyedül hagyták Hamart. A balszélső 12 méterről ballal lőtt, Jehle a kapu fölé tenyerelte a léc alá tartó labdát.

86. perc: Dombi Tibor ezúttal is bemutatta ,,specialitását": a debreceni csatár felgyorsított a jobb oldalon, majd betört a büntetőterületre, ahol Hefti fellökte. Tizenegyes! A rúgásra kijelölt Illés előzékenyen átengedte a büntető végrehajtását Sebők Vilmosnak, aki élt a lehetőséggel, és jobbal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát.

5-0

A MÉRKŐZÉS KRÓNIKÁJA

Az első félidő...

...első labdaérintésével a liechtensteiniek büszkélkedhettek (ők kezdték a meccset), ám néhány másodperc elteltével kiderült: a magyar válogatott soros ellenfele nem csupán a középkezdést képes pontosan elvégezni. A miniállam futballistái maximális erőbedobással kezdtek futballozni, sőt, ami jól láthatóan meglepte a mieinket, egy-két gyors, lendületes támadást vezettek Király kapuja felé. A magyar csapat percekig nem tudta megfékezni a középpályát pillanatok alatt átlépő liechtensteinieket, magára húzta az ellenfelet, és ezt a szurkolók sem vették jó néven. A buzdítás hirtelen ,,ébresztőzésre" változott, és ez a figyelmeztetés megtette a hatását. A 10. percben Illés került gólhelyzetbe, ám az első kapura lövésünkből Jehle még ,,kivette" a veszélyt.

Az akció mindenképpen jelzésértéku volt, egyrészt a találomra helyezkedő vendégvédelem számára, másrészt pedig a mieinknek, akik ha kissé későn is, de megnyugodtak. Pisonték jobban megbecsülték a labdákat, s mivel a liechtensteiniektől mindössze Frickre és (vagy) Beckre kellett megkülönböztetett figyelmet fordítani, a Sebők Vilmos, Korsós, Hrutka, Mátyus kvartettből ketten rendszeresen besegítettek a támadásokba. Sőt, a győri és a ferencvárosi labdarúgó az alapfelálláshoz mérten egy sorral előbbre léphetett, azaz jobb, illetve oldali középpályást játszott.

Egy ilyen felzárkózós akció - Mátyus futott el a bal oldalon - végén szerzett vezetést Sebők József, és ekkor mindenki abban bízott, hogy a találat megtöri, elkedvetleníti az egyébként is egyre kétségbeesettebben és pontatlanabban futballozó kék-piros mezes ellenfelünket.

Ralf Loose játékosainak az akaratereje azonban ekkor még nagyságrendekkel meghaladta a futballtudásukat, és ennyi éppen elég volt ahhoz, hogy a liechtensteiniek időt (és néhány párharcot) nyerjenek.

A magyar válogatott egykapuzott, ám a tömörülő, és olykor túl keményen játszó vendégvédelemmel szemben jó negyedóráig eredménytelen volt. Aztán ismét egy előrelopakodós akció (Sebők Vilmos jött fel fejelni) végén tört meg a gólcsend, a ,,bristoli magyar" duplázása után pedig könnyed játszadozásnak tunt a folytatás.

A második félidő...

...legnagyobb kérdése az volt, hogy az első negyvenöt perc végén már oxigénhiánnyal küszködő liechtensteiniek képesek lesznek-e megakadályozni (vagy legalább megnehezíteni) a magyar gólgyártást. Ugyanakkor arra is választ vártunk, hogy a csoport - Azerbajdzsán melletti - leggyengébb csapata ellen Bicskei Bertalan együttese megragadja-e az alkalmat, és - a portugálok példáját követve - tovább javítja-e gólkülönbségét.

Csapatunk sorra vezette támadásait, az akciók többsége Pisonttól indult, a frankfurti légiós ha kellett megtartotta a labdát, ha pedig a játék lendülete úgy kívánta, azonnal indított, vagy éppen maga vállalkozott kapuratöréssel.

Az ellenfél szinte teljesen feladta az egyébként is véletlenszerunek tunő támadófutballját, sőt időszakonként kettős fallal, tíz emberrel védte kapuját. Ezzel a ,,taktikával" sokáig nem tudtak mit kezdeni a magyar játékosok. A mieink a vendégtérfél közepén adogattak, és mivel az elöl lévők keveset mozogtak, tanácstalannak tuntek labdarúgóink. A gólok előtti szituációkhoz hasonlóan egy-egy kapu elé ívelés (vagy szöglet) azért megtette a hatását, a magasságbeli hátrányban lévő liechtensteiniek ilyenkor nem csak a labdát, hanem sokszor egymást is keresték.

A félidő derekán taktikát váltott a magyar válogatott, megpróbálta kissé kijjebb csalni a sokszor egymás hegyén hátán védekező vendégeket, hátha így levegősebbé válnak a támadásaink. A liechtensteiniek azonban nem kértek a kínálatból, és az utolsó negyedóra kezdetéig hatásosan bekkeltek. A csereként beállt Dombi belőtt labdája, majd az akciót befejező Illés mozdulata nagyon kellett ahhoz, hogy a közönség ismét ,,beleszeressen" a csapatba. Ugyancsak Dombi harcolta ki az ötödik gól előtti büntetőt.

A magyar válogatottnak végül is nem okoz(hat)ott nagy gondott Liechtenstein (biztos) legyőzése, a szlovákok elleni remélt sikerhez azonban a szombatinál minden bizonnyal több kell...

Kapitanisz játékvezető eléggé egyoldalú meccset dirigálhatott, néhány perc kivételével szinte csak a vendégtérfélen kellett ítélkeznie. Rutinból, jól vezette a számára fárasztónak korántsem nevezhető mérkőzést.

KAPITÁNYI NYILATKOZATOK

Bicskei Bertalan: -Minden úgy alakult, ahogyan vártuk. Góljainkkal örömet szereztünk lelkes közönségünknek. Csapatunk kilencven perccel keresztül szívvel- lélekkel küzdött, és a szurkolóink ismét mellénk álltak. Korán rúgtuk az első gólt, ez megnyugtatta a csapatot, és jótékony hatással volt a játékunkra. Fejlődőképes fiatalokból álló válogatottat győztünk le, a liechtensteini együttes korábbi önmagához mérten ezen az estén jól is teljesített.

5. avatar: fgymat
    2009.05.25, 20:28
    Már megint egy első találkozás. Liechtenstein válogatottjával még nem játszottunk és nem túlzás, ha azt mondjuk voltak szurkolók, akik még nem is hallottak róluk. Az előző bosnyákok elleni találkozó után akadtak, akik nagyon szkeptikusan látták még ennek a mérkőzésnek az esélyeit is, de a győzelmet mindenki "kötelezőnek" gondolta.

A vendégek nem is gördítettek akadályt a sikerünk útjába. Bár a mérkőzés kezdete után az erőteljes kezdéssel meglepték a mieinket, de támadásaik veszélytelenek voltak. Mivel a vendégek nem sok munkát adtak a védelemnek, lehetőségük volt rendszeresen támogatni a támadásainkat. Ilyen akció végén szereztük meg a vezetést. Sőt, a betömörülő és rendkívül elszánt liechtensteini védekezés ellenére a szünetig még kétszer bevettük a kaput. A gólszerző mind a kétszer védelmünk leghátsó embere Sebők Vilmos volt, igazolva, hogy rendszeresen felzárkózott a támadásokhoz.
    A második félidőben a vendégek minden energiájukat a védekezésre összpontosították és semmi nem tudta Őket rávenni arra, hogy a térfelük első felét elhagyják. Válogatottunk tehetetlennek mutatkozott ezzel a játékfelfogással szemben és már úgy látszott nem is fog változni az eredmény. Szerencsére jött Dombi, aki már többször volt jó csere. Először remek beadásából lett gól, majd betört a 16-oson belülre és csak szabálytalanul tudták megállítani. Így végül nagy gólkülönbségű győzelmet arattunk.

Kötelező hazai győzelem a szerény amatőröket felvonultató vendégek ellen. A gólok az egész mérkőzésen szépen elosztva estek. Gyakorlatilag csak mi támadtunk és a teljes liechtensteini csapat védekezett. Amint azonban az eredményből is látszik a védekezésük sem sikerül túlságosan jól.