Ferencvárosi TC - Gázszer FC 2 : 0 19:00

2019.01.16, 12:35
    Budapest, 1998. március 20., szombat (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 21. fordulójában:

Ferencvárosi TC - Gázszer FC 2-0 (0-0)
    Üllői út, 5000 néző, V: Piller

gólszerzők: Bócz (65.), Szabics (76.)
    kiállítva: Urbonas (90.), Bekő (91.)
    sárga lap: Király (22.), Salacz J. (24.), Bekő (90., 91.)
    cserék: Nagy N. helyett Vámosi (a szünetben), Nyilas helyett Bócz (62.), Vincze O. helyett Eszenyi (81.), illetve Király helyett Zimmermann (a szünetben), Korol helyett Móri (74.)

FTC:
    Udvarácz - Kriston, Telek, Nagy N. - Nyilas, Szűcs, Lendvai, Vincze O., Füzi Á. - Szabics, Kulcsár

Gázszer:
    Kövesfalvi - Dulics, Szalai, Bekő - Salacz J., Urbonas, Király, Korol, Medvid - Földes, Tiber

9. perc: Füzi bal oldali beadását Szabics fejelte mellé.
    27. perc: Kriston futotta le őrzőjét a jobb oldalon, beadása után Vincze 16 méterről, kapásból kapura lőtt, ám Kövesfalvi kiütötte a jobb alsó sarokba tartó labdát.
    29. perc: Tiber bal oldali beadását Salacz J. pörgette centikkel a jobb felső sarok mellé.

Az első félidőben a hazaiak mezőnyfölényben játszottak, ám rendkívül pontatlanul és körülményesen támadtak, így komolyabb gólhelyzetet nem tudtak kidolgozni.

54. perc: Lendvai lőtt kapura 28 méterről, Kövesfalvi biztosan védett.
    65. perc: Kulcsár két csel után remekül adott be a bal oldalról, és a hosszú saroknál érkező - 3 perce beállt - Bócz 5 méterről a léc alá bombázott (1-0).
    71. perc: Füzi lépett ki a vendégvédők közül, középre passzolt, az üresen érkező Kulcsárhoz, aki 5 méterről a gólvonalon álló Szalait találta el.
    76. perc: Vincze elfektette védőjét, majd önzetlenül az üresen érkező Szabicshoz passzolt, aki a kapu közepébe gurított (2-0).
    89. perc: Tiber 10 méteres lövését Udvarácz védte.
    91. perc: kakaskodás miatt kiállított Bekő és Urbonas büntetése miatt tiltakozó Gázszer-vezetőedzőt, Hartyáni Gábort Piller játékvezető szintén kiállította.

A második félidőben erőszakosan és pontosabban játszó Ferencváros megérdemelten szerezte meg a három pontot.