Szolnoki MÁV SE - Újpest FC 5 : 2 14:00

2015.05.22, 18:55
    Az érdekes mérkőzés a Szolnok megérdemelt fölényes győzelmével végződött. A Szolnok végig lelkesen s helyenként igen jól játszott, míg az Ujpest csak technikailag bizonyult jobbnak ellenfelénél.
    Az első támadást az Ujpest vezette, azonban nemsokára a Szolnok is támadásba ment át. A 4. percben Kolláth magára vonta az Ujpest védelmét, majd Szántó elé tálalta a labdát, akinek labdája Sziklairól Laborcz elé pattant s az utóbbi közelről belőtte. 1:0. A 8. percben gyors ujpesti támadás után Spányik beadásából Szusza közelről kapu fölé fejelt. Ezután hosszabb ideig változatos játék folyt a pályán. A 31. percben Szántó jól ívelte be a labdát Laborcz elé, aki a kifutó Sziklai fölött a hálóba emelte. 2:0. A 37. percben azonban már az Ujpest támadott s Kirádi mintegy 14 méterről védhetetlen góllal szépített. 2:1.
    Szünet után némi ujpesti fölény mellett változatos volt a küzdelem. A 19. percben Zsengellér jó labdáját Spányik lőtte kapura, a labda azonban az oldal-lécet érte. A 25. percben a Szolnok gyors támadása alkalmából Sziklai mellett Laborcz mintegy 25 méterről bombalövéssel juttatta a hálóba a labdát. 3:1. Két perc múlva az Ujpest veszélyeztetett és Zsengellér 3:2-re javította a gólarányt. A 32. percben Biró miatt szabadrúgáshoz jutott a Szolnok , amelyet mintegy 35 méterről Szántó zúdított kapura. A labda a kapus kezéből kiperdülve az oldallécre esett és onnan a hálóba perdült. 4:2. A 39. percben Korom átadásából Laborczhoz jutott a labda, akinek lövése nyomán a felső kapulécről Korom elé pattant. Az utóbbi közelről a kapuba juttatta. 5:2. A játékidő hátralévő részében a Szolnok veszélyeztetett, de az eredmény már nem változott.