Újpest FC - Kolozsvári AC 1 : 1 15:00

2015.05.22, 19:01
    A mutatott játék alapján az Ujpest állott közelebb a győzelemhez, de csatárai több gólhelyzetet hagytak kihasználatlanul.
    Változatos játék után a 22. percben Szusza jutott lövőhelyzetbe, de Márki védett. Az Ujpest fölényt harcolt ki. A 30. percben meleg helyzet adódott a kolozsvári kapu előtt, de Pozsonyi kapu mellé rúgta a labdát. Az utolsó negyedórában megélénkült a küzdelem. A 32. percben Szusza lövése nyomán a kapufáról pattant vissza a labda. A következő percben Zsengellér lövése foglalkoztatta a kapust.
    Szünet után az Ujpest összeállításában több változás történt. Vincze jobbösszekötőt, Szusza középcsatárt és Várnai balszélsőt játszott. Az Ujpest vezette az első támadásokat, de belső csatárai sok helyzetet hagytak kihasználatlanul. A Kolozsvár keményen védekezett. A 15. percben a Kolozsvárnak nyílott még alkalma a gólszerzésre, de Farkas lövése nem sikerült. A 20. percben már ismét az Ujpest támadott s Zsengellér révén megszerezte a vezető gólt. 1:0. Gól után is fölényben maradt az Ujpest, de támadásai meddőek maradtak. A játékidő vége felé a Kolozsvár erősen belefeküdt a küzdelembe s a 45. percben Váczi révén sikerült is egyenlítenie. 1:1.