Újpest FC - Szolnoki MÁV SE 1 : 1 16:00

2015.05.22, 19:02
    Nappal szemében állott fel az ujpesti csapat. Az első 12. perc eseménytelenül telt el. Később az Ujpest fölénybe került. A 14. percben Várnai került kitűnő gólhelyzetbe, Fazekas hátulról szabálytalanul szerelte, de a játékvezető sípja néma maradt és a játék tovább folyt. Az első gól a 20. percben esett mikor is szép Ujpest támadás befejezéseképpen Szusza átvágta a labdát Pozsonyihoz, aki kapásból kapura lőtt. A kitűnően védő Horváth vetődve kiütötte a labdát, de az éppen berohanó Várnai a hálóba továbbította. 1:0. A gól után az Ujpest sorozatos támadást indít a szolnoki kapu ellen. A 24. percben Várnai kerül ismét jó helyzetbe, de öt méterről kapu fölé vágja a labdát. A szolnokiak igen sok jó helyzetet hagynak ki és meglehetős csapkodással játszanak. Különösen veszélyes két szélsőjüknek, Kovácsnak, illetőleg Koromnak a támadása, de az ujpesti védelem élén a két Baloghgal helyt állott. Percekig tartó mezőnyjáték után a 36. percben ismét veszélyes támadást indít a Szolnok, Kolláth mintegy 20 méterről kapura lő, de a jól helyezkedő Verseczi kapu fölé üti a labdát. Az első félidő a szolnokiak sorozatos támadásaival ért véget.
    Szünet után a szolnoki csapat kissé felélénkül. Több támadást indít az ujpestiek ellen. A 4. percben Jakab szabálytalansága miatt a bíró büntetőt ítél, de Szücs nem tudja értékesíteni. Ezután az Ujpest támad többet és a 10. percben Szusza szép labdát ad át Pozsonyinak, de a szélső kapu mellé lő. A 15. percben akad ismét gólhelyzet, Széphegyi-Szusza-Zsengellér összjátékából Várnaihoz kerül a labda, aki mintegy 15 méterről küld bombalövést a szolnoki kapura, de a kitűnően védő Horváth megkaparintotta a labdát. Az Ujpest lassan fölénybe került. Egymásután indítja támadásait, de nagyon nagy balszerencsével játszik. A szolnokiak átveszik az iramot és a 24. percben Laborcz kicselezve az ujpesti védőket a kifutó Verseczi mellett a hálóba gurítja a labdát. 1:1. A gól után az Ujpest tovább folytatja támadásait, de eredmény nélkül, mert Horváth kapus kitűnően véd. A 40. percben szabadrúgásból a szolnoki Korom elé kerül a labda, de a fürge balszélső egy-két méterrel a kapu mellé továbbítja. Az igen szép küzdelem mezőnyjátékkal fejeződött be.