Gamma FC - Újpest FC 2 : 2 11:00

2015.05.22, 19:04
    Borús időben tartották meg a délelőtti mérkőzést. Az első félidőben a Gamma volt lelkesebb, a második félidőben az Ujpest volt jobb, ki is tudta egyenlíteni kétgólos hátrányát. Az eredmény igazságos.
    Jó irammal indult a játék. Különösen az ujpesti csapat vezetett egymásután több jó támadást. A Gamma azonban nem hagyta magát. A 15. percben a Gamma balszélsője Nagy III. elfutott és beadása Biró lábáról saját kapujának sarkába vágódott. Öngól: 1:0. 2 perccel később a kapuratörő Gamma jobbszélsőt Patkolót az ujpesti védelem a elbuktatta, a játékvezető 11-est ítélt, amit Horváth Károly értékesített: 2:0. Az ujpesti együttes elkeseredett ellentámadásokat vezetett, a Gamma inkább védekezett és meg tudta akadályozni az ujpesti csatárok minden gólszerzési kísérletét.
    A második félidőben Szusza lett a középcsatár Várnai helyett. Az 5. percben Pozsonyi kapura tört, Tóth kifutott, de Pozsonyi az üres kapu mellé lőtt. A 6. percben Kónya a 16-os oldalvonalán kívűl kézzel rántotta le Pozsonyit, de a szabadrúgás nem hozott eredményt. Az első negyedórában a Gamma lelkesebben küzdött, mint vesztésre álló ellenfele. A 20. percben a kapu előtt Szabó kezét érte a labda: ezt a 11-est Szusza értékesítette: 2:1. Most hosszabb ideig mezőnyjáték folyt. A 30. percben Patkoló helyet cserélt igen gyengén játszó összekötőjével Pappal. A 33. percben Komlódi kevéssel lőtt kapu mellé. A 35. percben szögletrúgás után nagy kavarodás alakult ki a Gamma kapuja előtt és Zsengellérnek sikerült a labdát bekotorni és ezzel kiegyenlíteni: 2:2. A kiegyenlítés még jobban fellelkesítette az ujpesti csapatot, a Gamma pedig megzavarodott. A 40. percben Tóth az utolsó pillanatban mentett. Az utolsó percekben gyenge játék folyt.

2015.03.17, 17:02
    Két potya gól és kél tizenegyes a Gamma - Újpest találkozón

Az Újpestnél Jakab és Jobbágy, a Gammánál Siklós, Komlódi, Papp és Nagy III. játéka jelenti a kísérleti, illetve kényszermegoldást. Bár az Újpest támad, mégis látható, hogy a Gamma fiataljai jobban játszanak, mint az újpestiek. Egy lefutásból Nagy III veszélytelenül bead, a labdát azonban Bíró hátvéd váratlanul az újpesti kapu sarkába helyezi (1:0).

A fellelkesedett Gamma támad. Patkolót Balogh II lekeresztezi. Patkoló elesik, a játékvezető elhamarkodva 11-est ítél. Horváth a sarokba lő (2:0). Az Újpest Pozsonyi bődületes kapufájával válaszol. Végigtámadja a félidőt, de a kemény Gamma-védőkkel nem bír.

A második félidőben tovább támad az Újpest. Az egyenlítés azonban csak a mérkőzés végén sikerül. Először Pozsonyi beadásához ér kézzel a hatos vonalon Szabó. A megítélt 11-est Szusza a kapu közepén bebombázza. Tóth Gyurka alig tudott elugrani a labda elől (2:1).

Jobbágy végre egy veszélyesen csavarodó szögletével véteti magát észre. Három Gamma-védővel ugrik Zsengellér. Négyen a labdával együtt a hálóba esnek (2:2).

A Gamma lelkesebb játéka megérdemelt pontot szerzett az erősen tartalékos csapatnak. Tóth igen bizonytalan volt. Pózolására egy ízben majdnem ráfizetett. A három hátvéd keményen, sőt Kánya néha túl keményen játszott. A levegőben ők voltak az urak. A két fedezet jól játszott. Elől Liszkay II volt a legjobb, aki egyébként túltett az újpesti „nagy” csatárokon is. A fiatalok ügyesek.

Az Újpest védelme a mérkőzés nagy részében fölénybe nyomta az ezúttal is gyatra csatársorát. Itt csak Bíró borzongatta meg néha a lila-fehér hívők idegeit Balogh II volt a legjobb ebben a sorban. Fedezeteknél Balogh „Bonzó” régi keménységével, Széphegyi pedig állandóan rossz leadásaival tűnt ki. A csatársorból csak Pozsonyit lehet dicsérni.