Szekszárdi Dózsa SC - Békéscsabai Előre Spartacus SC 0 : 1 14:00

2020.02.04, 14:23 (szerk.: 2020.06.07, 15:18)
    Békéscsaba - Szekszárd 1:0 (0:0)

Szekszárd, 3000 néző V: Somlai
    B.-csaba: Tasnádi — Kvasz, Kerekes, Láza, Dobó, Schneider, Zielbauer, Moós, Dávid, Paróczai, Németh Edző: Babolcsay György
    Szekszárd: Polyák — Fodor, Korner, Lubastyik, Pusztai, Horváth, Kalász, Micskó, Freppán (Lelovics, a 65. percben), Kovács, Korom (Németh, a szünetben) Edző: Palovecz Béla

11. perc: Kerekes hátulról felrúgta Micskót, a szekszárdi játékos kétperces ápolásra szorult.
    33. perc: Horváth több csellel lerázta a védőket, futtából leadott hatalmas lövését Tasnádi a jobb felső sarokból ütötte ki.
    39. perc: Moós három méterről lőtt, de a lövés pillanatában Korner mentett.
    53. perc: Horváth a vendégek kapuja előtt Lázával összefejelt, mindkettőt két percig ápolták.
    58. perc: a csabai Németh vezette fel a labdát a bal oldalon. Kovácsot lerázta, s a kapujából kifutó Polyák mellett már nem hibázott, 1:0.
    70. perc: Dávid lefutotta a védőket, Polyák kivetődött, a labda másodszorra is a csatár elé került, de Korner a gólvonalon felszabadított.
    76. perc: Paróczait utánrúgásért kiállították.
    90. perc: Németh 16 méteres lövését Tasnádi bravúrral hárította.

Szünet után lendületbe jött a csabai együttes, s ha szerencsés góllal is, de megérdemelten nyert.
    Jó: Tasnádi, Láza. ill. Lubastyik, Horváth, Micskó.
    (Fekete László)

6. Békéscsaba 10 5 1 4 12-12 11
    ...
    16. Szekszárd 10 1 6 3 5-7 8

Népsport, 1973. október 15.

Szünet után belelendültek a csabaiak
    Bcs. Előre Spartacus - Szekszárdi Dózsa 1-0 (0-0)

NB I B-s labdarúgó-mérkőzés, Szekszárd, 3 000 néző V.: Somlai (7)
    Békéscsaba: Tasnádi (7) — Kvasz (7), Kerekes (6), Láza (8), Dobó (6), Schneider (7), Zielbauer (6), Moós (6), Dávid (6), Paróczai (1), Németh (7) Edző: Babolcsay György
    Szekszárd: Polyák (6) — Fodor (6), Korner (7), Lubastyik (6), Pusztai (7), Horváth (7), Kalász (7), Micskó (6), Freppán (5), Kovács (6), Korom (5) Edző: Palovecz Béla
    Csere: Korom helyett Németh (6), a szünetben, Freppán helyett Lelovics (5), a 65. percben.

Az első félidőben mindkét együttes láthatóan kereste az ellenfél „gyengéit”. A szekszárdiak lestaktikával próbálkoztak és ez hosszú ideig be is vált.
    A 11. percben Kerekes buktatta Micskót, aki kétperces ápolásra szorult.
    A 33. percben Horváth hatalmas lövését Tasnádi bravúrral tornászta ki a jobb felső sarokból.
    Hat perccel később Moós nagy gólhelyzetbe került, de lövésébe Korner az utolsó pillanatban belelépett.

Fordulás után átvette a játék irányítását a Békéscsaba.
    Az 53. percben Horváth és Láza összefejelt, s mindkét játékost ápolni kellett.
    Az 58. percben Németh vezetett támadást a bal oldalon, kicselezte Kovácsot, majd a kifutó Polyák mellett megszerezte az Előre Spartacus győztes gólját, 1—0.
    Tovább tartott a vendégek lendülete. Dávid már a kapust is elfektette, de elcsúszott, és lövését Korner a gólvonalról hárította.
    Nem sokkal később Moós, majd Kerekes került óriási helyzetbe, de mindketten — a döntő pillanatban — hibáztak.
    A 76. percben Paróczait buktatták. A csabai játékos a földön maradt, majd amikor felkelt, nagy lendülettel becsúszva akarta szerelni Kovácsot. De nem a labdát, hanem a csatár lábát találta el. Mivel a játékvezető Paróczai nevét korábban már felírta, „sorozatos szabálytalanság” címén leküldte a pályáról.
    A hajrá izgalmas küzdelmet hozott, a csabaiak tartották a labdát.
    Az utolsó pillanatokban a szekszárdi Németh 16 méteres lövését Tasnádi parádésan hárította.

Az Előre Spartacus értékes 2 pontot szerzett — ezúttal első ízben az 1973/74-es bajnokság során — idegenben.
    A lila-fehérek fokozatosan kerekedtek felül és a második félidő alapján akár 4—1-es győzelmet is arathattak volna.