Békéscsabai Előre Spartacus SC - Kecskeméti SC 2 : 0 16:00

2020.02.27, 23:46 (szerk.: 2020.02.27, 23:47)
    Békéscsaba - Kecskemét 2:0 (0:0)

Békéscsaba, 9000 néző V: Asztalos
    B.-csaba: Tasnádi — Dobó, Kerekes, Schneider, Láza, Lengyel, Zielbauer (Hódi, a 69. percben), Moós, Dávid, Németh, Bánáti Edző: Babolcsay György
    KSC: Gór — Oláh, Kurucsai, Herbály, Diószegi, Pasek (Padlás, a 68. percben), Oskolás, Molnár, Szabó, Koós, Kókai (Kecskés, a 80. percben) Edző: Dezsőfi Ferenc

20. perc: Kurucsai egy légicsata során Moóssal összefejelt, a KSC játékos csak kétperces ápolás után tért vissza a játéktérre.
    42. perc: Dávid éles fejesét Gór pompásan hárította.
    50. perc: Kerekes, Bánáti, Németh volt a labda útja, Németh ragyogó testcsellel tisztára játszotta magát, és nehéz szögből a hálóba bombázott, 1:0.
    61. perc: Láza a csabai térfélről vezette fel a labdát, már a tizenhatos vonal előtt járt, amikor a védők buktatták. A szabadot Schneider a bal felső sarokba csavarta. 2:0.
    70. perc: Bánáti ravasz lövését a kecskeméti kapus nagy bravúrral tolta a léc fölé.

A két régi rivális összecsapásán nem lehetett panasz az iramra, viszont a várt nagy küzdelem elmaradt. A házigazdák az első perctől az utolsóig nyomasztó fölényben játszottak.
    Jó: Schneider (a mezőny legjobbja), Kerekes, Lengyel, Dávid, Németh, ill. Gór, Diószegi, Koós.
    (Machalek István)

2. Békéscsaba 3 2 - 1 5-3 4
    ...
    8. Kecskemét 3 1 1 1 3-2 3

Népsport, 1973. augusztus 27.

A második félidő döntött
    Békéscsabai Előre Spartacus - Kecskeméti SC 2-0 (0-0)

Békéscsaba, NB I В-s labdarúgó-mérkőzés, 9000 néző, V: Asztalos (7)
    Előre Spartacus: Tasnádi (7) — Dobó (7), Kerekes (7), Láza (7), Lengyel (7), Schneider (8), Zielbauer (6), Moós (7), Dávid (7), Németh (7), Bánáti (7) Edző: Babolcsay György
    Kecskemét: Gór (6) — Oláh (5), Kurucsai (7), Herbály (5), Diószegi (7), Pasek (6), Qskolás (5), Molnár (6), Szabó (5), Koós (7), Kókai (5) Edző: Dezsőfi Ferenc
    Csere: Zielbauer helyett Hódi (—) a 69. percben, ill. Pasek helyett Padlás (—) a 68. percben, Kókai helyett Kecskés (—) a 89. percben
    Szögletarány: 6:2 (1:1) a KSC javára.

A kezdés előtt egyperces gyászszünetre került sor, így adóztak a játékosok és a nézők a Rio de Janeiróban elhunyt, egykori Bcs. Előre MTE játékos, a későbbi magyar válogatott Amsel—Angyal Ignác emlékének.

Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, Dobó, majd Bánáti lövései tévesztettek célt.
    Gyors KSC ellentámadás végén Szabó távoli, kellemetlen, pattogós lövését Tasnádi csak üggyel-bajjal, másodszorra kaparintotta meg.
    A csabai támadósor nem tudott kibontakozni a jól fedező kecskeméti védők mellett.
    A 15. percben Lengyel bombája zúgott el a léc fölött.
    Nem sokkal később Bánáti éles, lapos lövését Gór jó ütemű vetődéssel tette ártalmatlanná.
    A 20. percben Kurucsai és Moós összefejelt, a hátvéd kétperces ápolás után folytatta a játékot. Ezután néhány huszáros támadást vezetett a KSC.
    A 29. percben Kókai labdáját Tasnádi kiöklözte, Koós került helyzetbe, de a szélső kapáslövése az oldalhálóban akadt el.
    Röviddel ezután Oskolás bombázott — nem sokkal a bal oldali léc mellé.
    A 36. percben Kókai remekül tört Tasnádi kapuja felé, de Kerekes beérte és látványosan szerelte.
    A hajrában Bánáti, azután Dávid labdája adott munkát a jó formában levő kecskeméti kapusnak.

Gyors hazai gól vezette be a második félidőt. Az 50. percben Kerekes Bánátihoz játszott, a szélső egyből a jobbösszekötő helyén tartózkodó Némethez továbbított. A csabai „gólzsák” becsapta Kurucsait, majd mintegy 14 méterről a rövid sarokba zúdította a labdát, 1-0.
    A gól után Herbály buktatta Némethet, majd Bánáti „törlesztett” Diószegivel szemben. A kecskeméti játékos a földön fekvő csabai fiú után rúgott.
    Röviddel ezután Koós — saját hibájából — egy összecsapás során a földön maradt és sérülést színlelt. Azután egy perc sem telt el, már a kitörő Bánáti után vetette magát és hátulról fellökte a szélsőt...
    A 64. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Láza vezette fel a labdát, már a 16-os vonalán járt, amikor a védők szabálytalanul választották el a labdától. A szabadrúgást Schneider a sorfal fölött, a bal felső sarokba csavarta, 2-0.
    A KSC nem adta fel. Szöglet után Kurucsai emelkedett a legmagasabbra, de fejese Tasnádi kezében halt el.
    Újabb csabai rohamok következtek. Bánáti távoli lövését Gór nagy bravúrral tornászta ki a léc alól.
    Az utolsó percekben Kerekes ollózva mentett Koós elől, majd Szabó — lesről — az oldalhálót találta el.