Kecskeméti SC - Békéscsabai Előre Spartacus SC 1 : 1 17:00

2019.12.13, 10:02 (szerk.: 2019.12.13, 10:20)
    Békéscsaba - Kecskemét 1:1 (1:1)
    Kecskemét, 6000 néző V: Jaczina.
    Békéscsaba: Tasnádi — Dobó, Láza, Schneider, Paróczai (Zsíros, a 65. percben), Vágási, Kerekes, Moós (Zielbauer, a szünetben), Dávid, Németh, Királyvári Edző: Babolcsay György. Kecskemét: Winter — Diószegi, Lantos, Kecskés, Kurucsai (Ónodi, az 59. percben), Pasek, Oskolás (Czirkos, a 74. percben), Gyiffkó dr., Szabó, Kókai, Molnár, Edző: Dezsőfi Ferenc dr.

20. perc: Schneider balról keresztbe lőtt. Winter késve indult ki. Vágási felugorva az üres kapuba fejelt, 1:0.
    27. perc: Láza a 16-oson belül kézzel ütött a labdába. A 11-est Molnár rúgta. Tasnádi gyors vetődéssel hárította.
    40. perc: a védőkről kipattant labdát Szabó mintegy 20 m-ről egyből bombázta a jobb alsó sarokba. 1:1.
    51. perc: Oskolás ügyes csellel átjátszotta védőjét, lőtt, Tasnádi vetődve védett.
    71. perc: a kapu előtt keresztbe futó Királyvári fordulásból nagy lövést küldött kapura, de Winter ügyesen hárított.
    73. perc: Molnár beadását Kókai a 16-osról centiméterekkel küldte a bal felső sarok mellé.

Nagy iramú, „szikrázóan” kemény mérkőzés. A 20. percben megszerzett csabai vezetés után a Kecskemét nagy erővel támadott, s a kihagyott 11-es után is volt ereje egyenlíteni. Szünet után a Békéscsaba igyekezett a mezőnyben tartani a labdát, sőt időnként be is szorították ellenfelüket a csabaiak.
    Jó: Schneider, Vágási, Kerekes, Dávid, Királyvári, ill. Diószegi, Lantos, Pasek, Gyiffkó dr., Szabó

3. Békéscsaba 30 14 10 6 36-24 38
    ...
    15. Kecskeméti SC 30 7 11 12 34-48 25

Népsport, 1974. május 20.

2. avatar: bbsz
    2019.12.13, 09:53 (szerk.: 2021.01.26, 00:55)
    Tasnádi 11-est védett!
    Bcs. Előre Spartacus - Kecskeméti SC 1-1 (1-1)

NB I B-s labdarúgó mérkőzés Kecskemét, 6000 néző, V: Jaczina
    Bcs. Előre Sp.: Tasnádi (6) - Dobó (5), Láza (4), Schneider (6), Paróczai (4), Vágási (6), Kerekes (7), Moós (5), Dávid (6), Németh (5), Királyvári (6) Edző: Babolcsay György
    Csere: Paróczai helyett Zsíros (5) a 65. percben, Moós helyett Zielbauer (5) a szünetben
    Kecskemét: Winter (5) - Diószegi (6), Lantos (7), Kecskés (5), Kurucsai (4), Pasek (6), Oskolás (5), Gyifkó dr. (6), Szabó (6), Kókai (4) Edző: dr. Dezsőfi Ferenc
    Csere: Kurucsai helyett Onódi (5) az 59. percben, Oskolás helyett Czirkos (—), a 74. percben.

Az első húsz percben a békéscsabaiak játszottak mezőnyfölényben.
    Az 5. percben Schneider 20 méteres szabadrúgása fölé szállt.
    A 17. percben szöglet után Németh fejelt a kapu fölé.
    A 18. percben Kecskés ívelt előre. Szabó sarokkal tette a labdát Molnár elé, az átadás azonban hosszúra sikerült.
    A 20. percben Schneider balról, az oldalvonal mellől keresztbe lőtte a labdát. A kapuból Winter késve indult ki, és a felugró Vágási az üres kapuba fejelt. 1-0.
    A gól után a kecskemétiek lendültek támadásba. Pasek labdáját Szabó mellé lőtte.
    A 27. percben Szabó balról futott el. Az ötösnél elhúzta a labdát Láza mellett, aki kézzel ütötte ki az alapvonalon túlra. A játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Molnár erősen a bal sarok felé rúgta, de Tasnádi is oda vetődött és kiütötte!
    A 30. percben Oskolás feltartásáért a 16-os oldalvonalától szabadrúgáshoz jutott a KSC. Diószegi beívelését Szabó fejelte, de a labda a kapus kezébe került.
    A 40. percben Molnár lőtt kapura, a labda kipattant a tömörülő védőkről. Szabó mintegy húsz méterről, egyből újra rálőtte, és most a jól eltalált labda a jobb alsó sarokba jutott. 1-1.

A szünet után az első percekben még a kecskeméti csapat próbált támadni. Közben, a 48. percben Zielbauer fejese szinte súrolta a kapufát!
    Az 51. percben Oskolás egy ügyes csellel tisztára játszotta magát, de lövésébe Kerekes belenyúlt, és a labda Tasnádi kézébe pattant.
    Mintegy negyedórán át, az Előre Spartacus játszott fölényben. Igaz, meddő volt ez a fölény, mert inkább a mezőnyben tartogatták a labdát, de a kecskemétiek sokáig alig jutottak át a félvonalon.
    A 71. percben a keresztbefutó Királyvári váratlanul lőtt, Winter szépen fogta a labdát.
    A 74. percben Molnár beadása után Kókai lövése alig kerülte el a bal felső sarkot.
    Ezután már mindkét együttes fáradtnak látszott és az utolsó negyedórában csak a mezőnyben tartogatták a labdát. A kecskemétiek a két csere után még erőtlenebbek lettek és alig tudtak valamire való helyzetet kialakítani.

Végeredményben a játékidő nagy részében nem túlságosan magas színvonalú, de gyors, kemény játékot láthattunk.
    Az első félidőben még akadt helyzet mindkét oldalon és a hazaiak egy 11-est sem tudtak értékesíteni.
    A szünet után, bár az Előre időnként beszorította a KSC-t, komoly helyzetet nem tudtak kialakítani csatárai.