Újpesti TE - III. ker. TVE 3 : 1 15:00

2018.05.26, 06:38

Újpesti Torna Egyesület 3:1 győz a Budapest III ker. Torna- és Vívó-Egylet ellen.

E két csapat találkozásával az idei másodosztályú bajnoki mérkőzések sorozata is megkezdődött. A match az Erzsébet királyné-uti pályán elég szép számú közönség előtt márczius 1-én folyt le.

A sorshúzás a III. kerületnek kedvezvén, az erős hátszelet választja. Újpest szél ellen erélyesen támad és Molnár II. már az ötödik perczben belövi a goalt. Felállás után a budaiak is megkísérlik a támadást, de Újpest védelme erélyesen visszautasítja azt. A 25-ik perczben Gólya az U. T. E. középcsatára éles lövéssel megszerzi csapatának a második, majd ismét Molnár II. ügyes cseljátékkal a harmadik goalt. E közben Hassza a III. kerületiek kitűnő csatázója gyors lerohanással belövi egyesülete egyetlen goalját.

A második félidőben a játék leginkább a pálya közepén folyik és a csatárok lanyha támadásait mindkét fél védelme könnyen feltartja és így a félidőben nem is esik goal.