Békéscsabai Előre Spartacus SC - Pécsi Bányász SK 1 : 1 16:30

2020.11.14, 22:15 (szerk.: 2020.11.14, 22:20)
    Békéscsabai Előre Spartacus - Pécsi Bányász 1:1 (1:1)

Békéscsaba, 4800 néző. V: Balla Gy.
    Békéscsaba: Tasnádi - Kvasz (Veszelka, a 72. percben), Láza, Szűcs, Lengyel, Ambrus, Dobó, Németh, Moós, Imri, Schneider. Edző: Piller Sándor
    P. Bányász: Zengői - Györkő, Tallósi, Kellner, Palkovics, Kelemen, Appelshoffer (Bartal, a 66. percben), Havasi, Vessző, Ivanics, Bencsik. Edző: Lengyel Zoltán

3. perc: Halasi, Bencsik volt a labda útja, a berobbanó Vessző öt méterről a bal alsó sarokba helyezett. 1:0.
    18. perc: Imri az ötösön ügyesen elvitte Zengői mellett a labdát, kisodródott és éles szögből a külső lécet találta el.
    28. perc: Lengyel a jobb oldalról lágyan középre emelt, Moós fejjel tovább csúsztatta a labdát, és Schneider közelről a hálóba fejelt. 1:1.
    46. perc: Ambrus futtából, 16 méterről az oldalhálóba bombázott.
    68. perc: Zengői a levegőben úszva öklözte ki Moós közeli lövését.
    90. perc: Imri magasra ugorva 6 méterről a léc fölé fejelt.

A vendégek minden eszközt megragadva, 9-10 emberrel védekeztek. Annak ellenére, hogy a csabai gárda 80 percen át fergetegesen támadott (a szögletarány 19:2 volt javára), nem tudta áttörni a pécsiek kemény, sokszor „Fortuna” segítségét élvező védőfalát.
    Jó: Láza, Lengyel, Ambrus, Schneider, ill. Zengői (a mezőny legjobbja), Kelemen, Vessző.
    (Machalek István)

5. Békéscsaba 29 12 8 9 35-30 38
    ...
    7. Pécsi Bányász 29 7 13 9 27-38 36
    Az utolsó oszlopban a szerzett pontok a jutalompontokkal összesítve, együtt szerepelnek.

Népsport, 1971. május 24. (Arcanum DT)
    Bcs. Előre Spartacus - Pécsi Bányász 1:1 (1:1)

NB I/B-s labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 4500 néző. V: Balla Gy.
    Bcs. Előre Sp.: Tasnády (-) - Kvasz (5), Láza (8), Szűcs (7), Lengyel (8), Ambrus (8), Dobó (7), Németh (6), Moós (7), Imri (6), Schneider (7). Edző: Piller Sándor
    Pécsi Bányász: Zengői (9) - Györkő (6), Tallósi (8), Keller (7), Palkovics II. (6), Kelemen (7), Appelshoffer (6), Halasi (6), Vessző (8), Ivanics (6), Bencsik (6). Edző: Lengyel Zoltán
    Csere: Appelshoffer helyett a 66. percben Barta (-), ill. Kvasz helyett Veszelka (-) a 72. percben.

A 2. percben Zengői kapujából messzire kifutva, lábbal hárított Imri elöl.
    Az ellentámadás viszont pécsi gólt eredményezett! Halasi pontos labdával indította Bencsiket! A szélső átjátszotta Kvaszt, majd középre emelt. A jól helyezkedő Vessző a tétovázó védők között a kapu jobb sarkába helyezett. 0:1.
    Ezután nagy erővel rohamoztak a csabaiak, kapujukhoz szegezték ellenfelüket. A Bányász 8-10 emberrel védekezett.
    A 10. percben Keller belenyúlt Moós beadásába, végül Zengői üggyel-bajjal szögletre tenyerelte a labdát.
    A 15. percben Tallósi lyukat rúgott Ambrus éles belövésénél, a pécsi kapus azonban az alapvonalon túlra hárított.
    A 18. percben Moós Imrihez emelt. Az összekötő mellel elvitte a labdát a kifutó Zengői mellett, de kisodródva, éles szögből csak a bal oldali külső kapufát találta el.
    A sorozatos hazai támadások a 28. percben góllá értek. Lengyel a jobbszélső helyéről és egy csel után középre ívelt. A labda Moós fejéről Schneider elé került. A balszélső a léc alá fejelt. 1:1.
    A gól után továbbra is a csabaiak maradtak támadásban. Egymás után kilenc szögletet értek el! A 35. percben Lengyel labdáját Schneider alig fejelte a jobb kapufa mellé.
    A 42. percben Imri 20 méteres, nyesett szabadrúgása a léc fölött hullott a háló mögé.

A második félidő is lendületes hazai rohamokkal kezdődött.
    Németh elhúzott a jobbszélen. Élesen belőtt labdáját Ambrus futtából lőtte az oldalhálóba.
    Az 54. percben Moós csúsztatott fejese centiméterekkel kerülte el a bal alsó sarkot.
    Nem sokkal utána Imri lövését a Bányász-kapus lábbal(!) hárította.
    A 68. percben nagy tömörülés támadt a pécsi kapu előtt. Moóshoz került a labda. A ballábas bombát Zengői hárította.
    A 82. percben Moós nagy erejű lövését a pécsi kapus kiejtette. A befutó Veszelka egy gondolattal lekésett a labdáról.
    Schneider elöl gólhelyzetben ismét lábbal tisztázott Zengői.
    A 90. percben Veszelka lefutotta a védőket, beadását Imri közelről a léc fölé fejelte.

Zengői, a pécsi kapus a mezőny legjobbjának bizonyult. Ezúttal Schneider fejéről öklözi ki a labdát. Palkovics II. beavatkozására már nincs szükség. A kép jobb oldalán Lengyel, az ötösön Tallósi és Keller biztosít.

A gyors pécsi gól után fergetegesen rohamozott a csabai csapat és szinte egykapura játszott.
    A Bányászok minden eszközt megragadva védekeztek és ezt a harcmodort 80 percen át nem adták fel! A 19:2-es szögletarány jól mutatja az Előre Spartacus óriási mezőnyfölényét.
    Hogy miért végződött a mérkőzés döntetlenül? Azért, mert a hazaiak szinte minden akciójukat középen akarták befejezni, s hosszú ideig jobbszélső nélkül játszottak.
    Csupán a nagy területen mozgó Lengyel vezetett itt támadásokat. (Az egyenlítő gól is tőle indult el).
    A Bányász-védelmet kétségtelenül segítette a szerencse, de játékukban volt jó adag tudatosság is. Zengői nagy érdemeket szerzett a döntetlen kiharcolásában. Összefoglalva: közepes színvonalú, s iramú mérkőzésen a hazai csapat közelebb állt a győzelemhez.