Békéscsabai Előre Spartacus SC - Szolnoki MTE 2 : 1 16:00

2020.12.20, 22:15 (szerk.: 2020.12.20, 22:20)
    Békéscsabai Előre Spartacus - Szolnoki MTE 2:1 (1:0)

Békéscsaba, 5000 néző. V: Bacsa
    Békéscsaba: Tóth M. - Kvasz, Dobó, Láza, Lengyel, Ambrus, Veszelka (Tóth Cs. a szünetben), Imri, Moós, Németh, Száraz. Edző: Piller Sándor
    Szolnok: Nagy P. - Kuti, Heidrich I, Kovács, Árvai, Sebők, Garics II, Himer, Mile, Nagy F., Rozsán. Edző: Lazányi Péter

5. perc: Imri beadását Veszelka kapura fejelte, Sebők a gólvonalról vágta szögletre a labdát.
    15. perc: a hetedik csabai szöglet nyomán Ambrus fejesét Nagy P. bravúrral hárította.
    26. perc: Himer szögletét Tóth M. önfeláldozó vetődéssel öklözte a mezőnybe.
    27. perc: Ambrus 30 m-es bombája a felső lécről a gólvonalra pattant, majd onnan felperdült, öten ugrottak érte. Imri emelkedett a legmagasabbra és 4 m-ről a kapu közepébe fejelt, 1:0.
    58. perc: Láza 20 m-es vágta és 5 csel után a kapu torkában már nem jutott lövéshez.
    60. perc: Heidrich I szabadrúgását Hímer jobbra fejelte a 16-oson. A csabai védők „állva
    maradtak”, így a tisztán álló Mile közelről egyenlített, 1:1.
    65. perc: Némethet buktatták a 16-os vonalánál. Imri rúgta a szabadot és a sorfal fölött a „mozdulatlan” Nagy P. hálójába csavarta a labdát, 2:1.

Az első 15 perc a széltől támogatott hazaiaké volt. Ezután az SZMTE felhagyott védekező taktikájával. Támadó kedvét nem vette el a csabai vezető gól, így kiegyenlítetté vált a játék.
    A második játékrész negyedórás csapkodással kezdődött, majd két gól után élénkült a játék, paprikássá vált a hangulat A hajrában a Szolnok nagy erővel támadott, de csatárai nem bírtak a csabai védelemmel.
    Küzdelmes, a közepesnél alacsonyabb színvonalú találkozón első félidei jobb játéka alapján megérdemelten győzött a Békéscsaba.
    Jó: Láza (a mezőny legjobbja), Lengyel, Dobó. ill. Heidrich I, Garics II
    (Machalek István)

6. Békéscsaba 24 10 5 9 28-27 31
    ...
    12. Szolnok 24 8 6 10 27-29 26
    Az utolsó oszlopban a szerzett és a jutalompontok összesítve szerepelnek.

Népsport, 1971. április 18. (Arcanum DT)
    A labdarúgó NB I B-ért
    Bcs. Előre Spartacus - Szolnoki MTE 2:1 (1:0)

Békéscsaba, 5000 néző. V: Bacsa.
    ELŐRE SPARTACUS: Tóth 6 - Kvasz 6, Dobó 7, Láza 8, Lengyel 7, Ambrus 5, Veszelka 6, Imri 8, Moós 5, Németh 6, Száraz 5. Edző: Piller Sándor
    MTE: Nagy P. 5 — Kuti 6, Heidrich I 7, Kovács 8, Sebők 6, Árvai 6, Garics II 7, Himer 6, Mile 6, Nagy F. 6, Rozsán 6. Edző: Lazányi Péter
    Csere: Veszelka helyett a szünetben Tóth Cs. 8

A választásnál a hazaiaknak kedvezett a szerencse, így széllel és nappal hátban - rögtön támadólag léphettek fel.
    A 4. percben Veszelka közeli lövését Sebők a gólvonalról szögletre vágta.
    Nem sokkal utána Ambrus fejese szállt a jobb kapufa mellé.
    Egy perccel később Lengyel szögletét hárították a védők.
    Mintegy 20 perces Előre Spartacus fölény után a vendégek is szóhoz jutottak. Rozsánt szögletre szerelték a hazai védők. A beívelésnél Himer előtt Tóth kiütötte a labdát.
    Ismét a lila-fehérek lendültek támadásba és a 28. percben vezetésre tettek szert.
    Lengyel szabadrúgását Heidrich I pontosan Ambrus elé fejelte. A középpályás óriási bombát zúdított Nagy P. kapájára. A labda a felső léc éléről levágódott és a befutó Imri közelről az üresen hagyott kapuba fejelt, 1:0.

A gól után is a hazaiak irányították a játékot. Kvasz lövése alig kerülte el a jobb felső sarkot, majd Imri a jobbszélről élesen belőtt labdája elszállt a védők felett.
    A másik oldalon Láza látványosan szerelte a kapura törő Garics II-őt.

Szünet után szél ellen is a hazaiak irányították a játékot.
    Németh, Imri, Száraz adogatás után a balszélső szalasztott el gólszerzési alkalmat.
    Az 57. percben Árvai „életveszélyes” hazaadását a kimozduló kapus éppen hogy csak elcsípte. Az 58. percben Láza több csel után beverekedte magát az ötösre, de szerelték őt.
    Lila-fehér támadások közepette egyenlítettek a vendégek. A 61. percben Heidrich I ívelt labdáját Himer csúsztatott fejessel az üresen álló Mile elé küldte és a középcsatár a vetődő Tóth M. mellett a kapu jobb oldalába vágta, 1:1.
    Újrakezdés után Ambrus durrantott csúnyán a kapu mellé.
    A 65. percben Németh kitört és a 16-os előterében buktatták. A szabadrúgásnak Imri állt neki. A ravaszul ejtett labda a felálló sorfal felett a jobb alsó sarokban kötött ki. 2:1.
    A gól után a szolnokiak támadásba lendültek. Hímert szögletre szerelték, a beívelt labdáját Rozsán az ötös sarkáról a háló tetejére emelte.
    Egy perccel később Himer 20 méteres lövése alig szállt a léc fölé.
    A 86. percben Nagy F. szalasztott el egyenlítési alkalmat.
    Egy perc múlva Sebők hatalmas bombája Dobó lábáról vágódott ki.
    A 88. percben Lengyel vitte fel a labdát. A jobbszélső helyéről középre ívelt, pontosan Imri elé. Az összekötő azonban óriási helyzetben a kapusba vágta a labdát.

Bírálat:
    Az első negyedóra a hazaiaké volt, de fölényüket csak eredménytelen szögletek jelezték. Később fölhagyott védekező taktikájával a szolnoki gárda. Támadó kedvüket még a csabai gól sem vette el, így kiegyensúlyozott lett a játék.
    A második félidő negyedórás csapkodással kezdődött. A csabai középpályások rendre „eladták” a labdát, így a szolnokiak vették át az irányítást és megérdemelten egyenlítettek ki. Imri gólja éppen a legjobbkor jött, kizökkentette játékritmusából a vendégeket, akik csak az utolsó percekben tudtak veszélyes helyzeteket teremteni Tóth kapuja előtt. Ekkor azonban a csabai védelem - Lázával az élen - jól állt a lábán.
    Összefoglalva a látottakat: a közepesnél alacsonyabb színvonalú, izgalmakban bővelkedő, küzdelmes mérkőzésen, az egygólos csabai győzelem megérdemelt