Békéscsabai Előre SC - Szolnoki MTE 0 : 1 16:00

2023.10.15, 21:04 (szerk.: 2023.10.15, 21:13)
    Szolnoki MTE - Békéscsabai Előre 1:0 (0:0)

Békéscsaba, 2500 néző
    V: Farkas
    Szolnoki MTE: Nagy P. — Papp II. Sári, Papp I. Molnár, Pál, Pollák, Sebők, Pálla, Nagy F. Karakas. Edző: Tóvizi István.
    Békéscsaba: Kisfalvi — Félix, Kiss, Szűcs, Papp, Rakoncás, Kvasz, Zahorán, Varga, Batke, Hofmann. Edző: Szombati György.

Erősiramú, végig sporszerű mérkőzésen az SZMTE a mezőnyben szebben adogatott, a védelem mindkét oldalon jól rombolt. A csatárok keveset lőttek kapura.
    Az első félidőben az SZMTE támadott többet, szünet után kiegyenlített játék alakult ki, a hajrában az Előre rohamozott, a kiegyenlítés azonban a fölény ellenére sem sikerült.
    G: Sebők.
    Jó: Nagy P. Papp I, Karakas, ill., Kiss, Szűcs, Kvasz.

1. Szolnoki MTE 20 14 4 2 37:14 32
    ...
    11. Békéscsaba 20 7 3 10 22:37 17

Népsport, 1967. szeptember 10. (Arcanum DT)
    Nagy küzdelem után
    Szolnoki MTE - Bcs. Előre 1:0 (0:0)

Békéscsaba, NB II-es labdarúgó-mérkőzés, 2000 néző
    V.: Farkas.
    MTE: Nagy P. — Papp II, Sári, Papp I. Molnár, Pál, Kolláth, Sebők, Palla, Nagy F., Karakas. Edző: Tóvizi István.
    ELŐRE: Kisfalvi — Félix, Kiss, Szűcs, Papp, Rakonczás, Kvasz, Zahorán, Varga, Batke, Hoffmann. Edző: Szombati György.

Nem sokkal kezdés után Batke lőtt az oldalhálóba, de aztán hosszú percekig a vendégek támadtak. A csabaiak nem tudtak kibontakozni.
    A 18. percben Nagy F. szabadrúgása irányt változtatott a sorfalon, Kisfalvi azonban bravúrosan tolta a kapufára a labdát.
    Néhány perc múlva a csabai kapus merész rávetődéssel tisztázott.
    A 25. perc táján magára talált az Előre. Szünetig az MTE térfelén tanyázott a csabai csapat, de Batke, Zahorán, Varga lövését nem kísérte szerencse.
    A 39. percben Papp szabadrúgása szállt el magasan Nagy P. kapuja fölött.
    Szünet után Zahorán bombáját ütötte az alaponvonalon túlra a szolnoki kapus. A szögletet Kvasz alig fejelte fölé.
    Ellentámadás során Karakas nagy lövését öklözte ki Kisfalvi.
    Az 55. percben Nagy P. az őt támadó Varga után rúgott. Farkas figyelmeztette a kapust.
    Három perc múlva Batke beadása kis híján beesett a kapuba, aztán Varga oldalhálót lőtt.
    A 63. percben már ki tudja hányadszor ment el Karakas Félix mellett. A labdát Nagy F. Sebőknek adta, aki szorongatott helyzetből, nyolc méterről laposan lőtt a kapuba, 1:0.
    A gól után rövid ideig az MTE támadott, de aztán ismét az Előre irányította a játékot.
    Két Zahorán-szöglet után csak szerencsével mentettek a védők, de a 75. percben Sebők távoli lapos lövése alig csúszott mellé.
    A hajrában óriási erővel küzdött az egyenlítésért a hazai gárda. Egy újabb Zahorán-szöglet után négyszer (!) pattant vissza a szolnoki védőfalról a labda.
    Az utolsó percekben mind a tizenegy SZMTE játékos az eredmény tartására törekedett. Ez sikerült is, mert Zahorán lövését védte Nagy P., majd a csatár fölé lőtt.

A végig nagy iramú, heves küzdelemben az SZMTE igazolta előkelő helyezését. Játékosai gyorsak, technikailag képzettek és taktikai fegyelmük példás.
    Az Előre nem játszott legjobb formájában, de játékosai teljes erőbedobással, nagy becsvággyal küzdöttek. Kis szerencsével legalább az egyik pontot itthon tarthatták volna.
    Jók: Nagy P., Papp I, Pál, Karakas, ill. Kiss (a mezőny legjobbja), Szűcs.

Békés Megyei Népújság, 1967. szeptember 10.