Budapesti AK - Budapesti TC 3 : 3 15:30

2021.10.27, 19:50
    Budapesti T. C. — Budapesti Atlétikai Klub 3:3.

(F—d.) (Amerikai-uti pálya.) A kik jóslásunk alapján érdekfeszitő mérkőzést vártak, velünk együtt nagyot csalódtak. A B. A. K. a megszokott gyors iram helyett lassu, bizonytalan, óvatos játékot folytatott, fűszerezve mindkét részről kisebb-nagyobb durvaságokkal..
    A B. T. C. részben ujjáalakított csapatával szemben a B. A. K. teljes csapatának kondiczióelőnye volt; ez a mérkőzés folyamán meg is látszott. Az első félidőben változatos játék után B. A. K. került kissé fölénybe, mig a második félidő második felében B. T. C. óriási fölénynyel játszott, de Molnár III. durvasága miatt majd minden támadásuk eredménytelenül végződött. A B. A. K. csapata több összjátékkal dolgozott, mint ellenfele, de csak a mezőnyben, a kapu előtt azonban kapkodva, fejetlenül játszott, a goalrugásokra szolgáló kedvező alkalmakat sorra elszalasztva. A B. A. K. kapusa igen szépen védett, a hátvédek nagyobbakat kiáltanak, mint rugnak, a fedezetsor és a csatársor munkája pedig csak átlagosan tűrhető kvalitású.
    A B. T. C. munkája még mindig ötletszerű; hosszu adogatással akarja megközelíteni az ellenfél kapuját s igy a fedezetek labdái majdnem egytől-egyig az ellenfél fedezeteinek vagy hátvédeinek esnek zsákmányul. A csatársor munkája nem is lehetett egyöntetű, tekintve, hogy három uj emberrel játszott. A két hátvéd nagyon jó, a kapuvéd pedig, a ki az idén először játszott, kevés dolgát megfelelően végezte.
    A mérkőzést Müllender Nándor (N. S. C.) vezette, a ki — daczára a nagyszámú és rendkívül hangos közönség tetszés- és nemtetszés-nyilvánításainak — elég hidegvérrel és nyugalommal rendelkezik, hogy a B. A. K.—B. T. C.- hez hasonló durva és erőszakos mérkőzésen kifogástalanul bíráskodjék.
    A biró jelzésére a következő csapatok álltak ki:
    B. T. C. : Izsó — Sárközy, Schwarcz — Ficzere, Korda, Simon — Mészáros, Kézsmárky, Marosi, Molnár III. , Oláh.
    B. A. K. : Nagy — Müller, Grünwald — Glatter, Gerő, Halász — Ligeti, Oldal, Rudas, Gross, Gállos.
    B. A. K. kezd, néhány perczig támad, de B. T. C. lendületbe jön, felkerül B. A. K. kapujához, a hol Müller handse miatt szabadrugást ér el. Oldal—Rudas támadá­sából utóbbi lövését Izsó védi. Oláh támadását Müller szereli le. Kézsmárky lerohanását Gerő ugy akadályozza meg, hogy egyszerűen átfogja a nyakát, de szabadrugását B. T. C. kihasználni nem tudja. B. A. K. szabadrugása után B. T. C. vezet szép támadást. Gállos lövését Sárközy védi. Müller újra handset vét, a szabadrugást Schwarcz a kapu mellé rugja. B. A. K. szép támadása a lesben álló Rudason akad meg. Oláh—Molnár III. vezet támadást; utóbbi éles lövését Nagy kiejti kezéből, de a rárohanó Kézsmárky a feléje guruló labdát átlépi. Hands miatt megítélt szabadrugásból Marosi megszerzi a piros-fehérek vezető goalját (18. p.). Ujrakezdés után B. A. K. támad, de a játék lassanként a középre terelődik vissza. Ligeti vezet támadást, de hosszu lövését Izsó szépen védi. B. A. K. szabadrugása után Oldal—Ligeti támadását Izsó kifutással menti (23. p.). Simon faultja miatt B. A. K. szabadrugást ér el; Müller lövését Izsó elejti, mire Ligeti a hozzákerült labdával védhetetlenül kiegyenlít (25. p.). Gállos támadását Sárközy akasztja meg. Oláh shotját Nagy védi, Molnár III. lövése pedig czélt téveszt..B. A. K. támadásából Rudas czenterét Ligeti védhetetlenül a kapuba továbbítja (30. p.). Ujrakezdés után B. T. C. támad, de Molnár III. lövése a kapu mellett sivit el. Oláh vezet támadást, czenterét azonban Kézsmárky a kapu fölé fejeli (34. p.). Gerő faultja miatt B. T. C. szabad­rugást ér el, melyet Müller fejjel véd. Sárközy hosszu labdáját Müller kornerre rúgja, a melyet Nagy szépen véd (36. p.). Gállos süvitő lövése Sárközy lábáról kornerre pattan, a melyet Sárközy fejjel ment. Oláh támadása után B. A. K. szabadrugást ér el, mig Korda magas lövését Nagy védi. Rudas vezet támadást, de lövése a B. T. C. goalja mellé kerül. B. A. K. szabadrugását Ficzere, B. T. C.-ét pedig Halász védi. B. T. C. a félidő végéig állandóan, de eredménytelenül támad.
    Félidő 2 : 1 a B. A. K. javára.
    B. T. C. kezd, de B. A. K. rögtön, erőszakosan támad. B. T. C. két szabadrugása eredménytelen marad; Marosi csavart lövését Nagy védi. A következő perczben már Izsó kénytelen Rudas éles lövését menteni. Müller hosszu labdáját Schwarcz fogja el, ugyancsak ó akasztja meg Ligeti támadását is. B. T. C. szabadrugása után B. A. K. kerül fölénybe, de Gross támadását Sárközy leszereli. Molnár III. lövése messze a kapu fölött röpül el. Rudas támadása után Gross lövését Izsó menti. Szabad­rugás után a B. T. C. goalja előtt keletkezett kavarodás­ból Gállos a B. A. K. harmadik goalját rugja (12. p.) 3 : 1. Ujrakezdés után B. T. C. támad, de szabadrugását Marosi a kapufának vágja. B. T. C. ujabb szabadrugását Kézsmárky a kapu mellé lövi. Oláh shotját Nagy kiejti kezéből, mire Kézsmárky a kapuba nyomja (21. p.). Ezután B. A. K. támad, kornert ér el, a melyet Gross a kapu mögé rug. B. T. C. egymásután két szabadrugás­hoz jut. Molnár III. hosszú lövését Nagy szépen fogja. B. A. K. szabadrugását Izsó védi.3
    B. T. C. azután eré­lyesebben dolgozik a kiegyenlítésért. Kézsmárky lövését Nagy védi, de Oláh czenterezését Marosi védhetetlenül a kapuba fejeli (30. p.). Ligetit és Molnár III.-ot a biró veszélyes játékuk miatt végleg kiállítja, ugy hogy azontul mindkét csapat tíz emberrel játszik. B. T. C. szabad­rugását Müller védi, Schwarcz hosszú lövése pedig messze elkerül
    B. A. K. kapuját. B. T. C. állandóan támad, de B. A. K. védelme minden labdát autra rug. Gross vezet támadást, de Sárközy könnyen lekapcsolja. B. A. K. és B. T. C. szabadrugásai után Rudas kiszökik, azonban éles lövése a kapu mellett süvit el, Gross shot ja pedig messze elkerüli a B. T. C. hálóját. A mérkőzés utolsó perczeiben középen folyik a játék.