Fővárosi TC - UTE 2 : 4 14:30

2019.11.01, 10:44
    Újpesti Torna Egyesület — Fővárosi Torna Klub 4:2.

A Ráday-úti pályán lefolyt mérkőzés szemtanúi nem voltak tisztában azzal, hogy a két csapat a szokástól eltérőleg egészen más stylusban játszik. A Főv.T.K. csapatától megszokta azt, hogy ötletszerű előtörései révén jut goalokhoz, melyekkel nem egy ízben aratott szenzációs győzelmeket. Goal előtti feltétlen biztonság és siker jellemezte a Főv.T.K. eddigi támadásait, melytől vasárnapon teljesen eltért s a mezőnyben produkált, elsőrangú összjátéka után a csapatok előtt határozatlan, sőt fejvesztett játékot produkált, minek következménye a vasárnapi vereség volt. Pedig a Főv. T. K. vasárnapon szebben és kiforrottabb stílusban játszott, mint az U.T.E. melynek viszont ötletszerű áttörései és kitűnő lövései jártak a nem remélt sikerrel. Az U.T.E. csapatában, annak legértékesebb játékosa, Herskovits, ismét úgy viselkedett, mely nem volt méltó a csapatba. Az U.T.E.-nek pedig nagy erkölcsi kárt okoz durva és renitens viselkedésével, másrészt a csapat ereje kiállíttatása által megcsorbul. Az első goalt a Főv.T.K. érte el, melyet azonban az U.T.E. kiegyenlít, sőt a vezetést a félidőig 2:1 arányban magához ragadja.

A második félidő elején a Főv.T.K. egyenlít ki, de ismét az U.T.E. az, mely a vezetést magához ragadva a félidő végéig négyre szaporítja goaljainak számát. Biró: Müllender Sándor (N.Sp.K.) volt. A Főv.T.K. csapatában, feltűnően jól játszott a jobbszélső, az U.T.E.-nél a védelem.