2022.03.24, 21:13 (szerk.: 2022.03.25, 12:12)
    UTE — VAC 2:2 (2:1)

Postás pálya, 2500 néző
    Biró: Spanring István

A mérkőzés eredménye nagyobb meglepetéssel is végződhetett volna, ha a VAC nem követi el azt a bak­lövést, hogy az eddig kifogástalanul védő kapusa helyett uj kapussal nem kísérletezik. Az UTE Knoll, Schaller és Paulusz helyén tartalékot szerepel­tetett. Különösen Schaller hiányát érezte meg a csapat. Az első félidőben a VAC játszik nagy szél és nap ellen. Okos védőmunkával egy ideig meg­akadályozza az UTE érvényesülését, amit váratlanul Móra egy hátraadott labdája a kifutó kapus mellett a hálóba kerül.

Néhány perc mulva ujból a VAC hálójában a labda. Az ujabb gólt Fogl II. védhető szabadrugás hozta meg. Boros II. vezet ezután támadáso­kat, de ezeket Fogl II. parírozza, majd az offsideröl induló Boross II pon­tosan centerezett labdájával Köves megszerezte a VAC első gólját. Jocke sérülése miatt elhagyta a pályát, a második félidőben visszaáll ugyan, de csak a statiszta szerepére kényszerült. Ekkor már a VAC van fölényben is több helyzete is nyílik a kiegyenlilitésre, miglen Breuer II. szépen iráuyitott labdáját Kövess a hálóba küldi. Az UTE-ban ezuttal is Fogl testvérek voltak a legjobbak. A fedezetsorban csak Peics volt jó, mig Baubach gyengén funkcionált. A csa­társor egyéni akciókkal dolgozott. Hiányzott a megértés. Schallert Ta­kács nem tudta helyettesíteni. Szidont elhanyagolták. Kósa és Egyházi mér­sékelt formát mutattak. A VAC-ban a Singer—Weisz hátvédpár hibátlanul látta el feladatát. A csapat legjobb része a Móra—Weisz Gy.—Hermann összeállításu fedezetsor volt. A csatár­sor legjobb embere az ezuúttal jobbszélsőt játszó Boros II. volt. A Breuer—Nagy—Köves belső csatársor szépen összejátszott, csupán a lövöképességük gyenge még. A kapuban Boros I. állott.

Sporthirlap, 1921. október 31.

2. avatar: erdosor
    2018.09.24, 11:51 (szerk.: 2018.09.24, 19:47)
    Régi lóversenytér. Bíró: Spannring.

Egy-egy korner nyitja meg a meccset.Az UTE fölénye a 17-ik percben ujabb kornerben jut kifejezésre. Három perc múlva Singer erős szélben visszaadja a labdát, melyet a kapus elhibáz és UTE vezet. Fogl II. szabadrúgása két eredménytelen kornerrel végződik. A 25. percben Fogl II. újabb szabadrúgása húsz méterről a sarokba megy. (2:0). A VAC jobbszélső támadásánál Kelecsényi hibázik, a centerezett labdát Kövess belövi. Egy perccel szünet előtt Fogl II. a 16-oson belül Jockét buktatja, aki súlyosan megsérül és kiviszik. A ll-es elmarad.
    Szünet után változatos játék, VAC veszélyesebb. A 20. percben Fogl II. az üres kapuban állva fejjel ment. Négy perc múlva Kövess Fogl III-al egy hosszú labdára ráfut, hamarább éri el és lövéséből kapufáról hálóba pattan a labda. A kölcsönös akciók a döntő gólért eredménytelenek.

UTE: Klein—Fogl II., Fogl III—Kelecsényi, Baubach, Pejcs—Egyházy, Kósa, Priboj, Takács, Szidon.
    VAC: Boross I.—Singer, Weisz I.—Móra, Weisz II., Hermann—Boross II., Breuer II., Nagy, Kövess, Jocke.