Hungária-uti pálya. — Bíró: Schissler József
    A VAC kétszer szerezte meg a vezetést, de a Vasas mindkétszer kiegyenlített.
    VAC: Fischer— Grosz II, Singer— Grünblatt, Havas, Hermann— Haar, Löwy II, Boros II, Lébi, Jocke. —
    Vasas: Kutrucz— Auerbach,Rottler— Kelchen, Sípos, Király— Katzer, Takács, Grünfeld, Szentmiklóssy, Himmer.

Az I. félidőt
    VAC támadás vezeti be. Azonnal szembetűnő a Vasas bekkek bizonytalan játéka. Az 5. p.-ben Auerbach végzetesnek látszó hibáját Roller csak nehezen parírozza. A VAC tovább is támad s Boros—Lébi—Jocke szép összjátékával egymásután teremti a veszélyesebbnél veszélyesebb helyzeteket.
    A 9. percben Boros II. cselezi Auerbachot és áttolja a labdát Lébinek, aki viszont Rottler elöl ugrik el s mintegy 12 méterről csodaszép balsarkos góllal megszerzi a vezetést (1: 0).
    A 11. percben Takács macskaügyességgel elhuz Grosz II. mellett s közvetlen közelről védhetetlen gólt plassziroz (1:1).
    A 24. percben Auerbach egy Havas által előreadott labdát könnyelműen stoppol, Lébi ezt kihasználja, elhuz mellette a éles jobbsarkos góllal ismét megszerzi a vezetést (2:1.)

Szünet után

azonnal hatalmas Vasas offenziva kezdődik. A 2. percben korner a VAC ellen. Himmer kornerét Szentmiklóssy fogja el, balra ügyes driblinget tesz s egészen balszélről kapura lő. Az éles felsősarkos labdát Fischer védeni akarja, de Singer közvetlen előtte áll, ugy hogy az éles, magas lövés hálót ér (2:2).
    Az utolsó percekben kíméletlenségig menő iram, a Vasas védelem a fizikumát is többször igénybe veszi s több jelentéktelenebb sérülés esik. Vasas támadással ér véget a mérkőzés.