1. Nemzeti Sport: 5.000

2022.10.30, 22:31
    Sabaria—Vasas 3:2 (2:1)

Sabaria: Weinhardt — Nagy, Prém — Pesovnik, Vámos, Bass — Buresch, Mészáros, Stofián, Holzbauer, Tárnok. — Vasas: Szulik — Kővágó, Remmer — Szádeczky, Burger, Wilhelm I. — Báder, Jellinek, Jeszmás, Szentmiklóssy, Himmer

A Sabaria kezdi a játékot, de azonnal a Vasas támad, eredménytelenül. Viszont, a 10. percben Kővágó a tizenhatosán belül kézzel akaszt meg egy nem túlságosan veszedelmes labdát. Rögtön utána bizonyítani szeretné, hogy a hendsz a 16-os vonalon történt, de hiába, mert a bíró habozás nélkül megítéli a jogos 11-est. Először Mészáros áll a labdához, de kapufát lő. Azonban a rúgás érvénytelen. mert Wilhelm I. beugrott.
    Másodszor
    Buresch lövi a 11-est és védhetetlenül helyezi a balsarokba (1:0).
    Két perccel, később 25 méteres szabadrúgás a Sabaria ellen és Jeszmás bombája máris egyenlít. (1:1).
    Ezután Jellinek kapufát lő. Jeszmás, 18 méteres szabadrúgását pedig Weinhardt üti kornerra. A 38. percben Stofián szökteti Burescht, akinek beadását Mészáros átengedi Holzbauerhez. A balösszekötő ugrálós labdája a kövémeredt Szulik mellett ér a hálóba. (2:1).
    A második félidő Sabaria-támadássokkal indul Később változatos lesz a játék, míg azután . ...
    a 24. percben Stofián távoli erős lövése Remmer hátáról irányt változtatva, úgyszólván, Szulik kezei között esik a kapuba. (3:1).
    A gól felrázza a Vasast és
    a 30. percben Himmer lefut, Weinhardt elébe szalad, de a labda elgurul mellette és hálót ér. (3:2).
    A 41. percben Jeszmás a Vasasok negyedik kapufáját lövi. Továbbra is a Vasas támlad, de akciói befejezetlenek maradnak. Bíró: Müller.