Kispest FC - III. Kerület FC 2 : 3

2022.10.18, 20:09
    III ker. FC—Kispest 3:2 (2:2)

III. ker. FC: Neuhaus - Kenyeres, Senkey I. — Werner, Magyar, Király - Mácsay, Lutz III., Konyor, Lengyel, Drössler. — Kispest: Dénes - Wegner, Dudás - Raix, Purczeld, Truckenbrod - Senkey II., Jeszmás, Deák, Mátéffy Csendes.

Nehezen kivívott, de megérdemelt győzelmet aratott a III. ker. FC a Kispest felett. A Sárkány utcai sporttelepen mintegy 300 főnyi közönség előtt lefolyt mérkőzés első félidejében a Kispest erős szél ellen játszva egyenrangú ellenfele volt az óbudaiaknak, sőt lelkes játékával és lendületes támadásaival időnként határozott fölénybe jutott, a második félidőben azonban visszaesett és kénytelen volt meghajolni a III. kér iskolázottabb és egységesebb csapaténak nagyobb tudása előtt.
    A Kispest kezd
    szél ellen, de Jeszmás—Senkey II. akcióját Neuhaus kifutással parírozza, majd a következő pillanatban Dudás már a túlsó oldalon felvágja a lefutó Drösslert. A megítélt szabadrúgást Drössler a jobbszárnyhoz irányítja és
    Mácsay beadásszerű lövése Dudásról a hálóba pattan. (1:0).
    Az 5-ik percben Drössler kornert erőszakol ki és ebből két újabb kornerhez jut a III. ker. Erőtlen támadásokkal kísérletezik mindkét csapat, ám a Kispest ezután ostrom alá veszi a III. ker. kapuját és a 10-ik percben
    Deák átadásából a szabadon hagyott Csendes éles lövéssel kiegyenlít. (1:1).
    A gól után a kispestiek rajtaütésszerű akciókkal erősen támadnak és egy érvénytelen offszájd gólt is lőnek, majd Deák szép lövése alig a léc fölött süvít el. A III. ker. megzavart csapata lassan magához tér és a 16-ik percben Lutz kitűnően szökteti Mácsayt, akinek beadásából
    Konyor közelről leadott lövéssel ismét megszerzi a vezetőgólt. (2:1).
    Ezután Magyar éles lövése a léc fölött jut ki a mezőnyből, Jeszmás labdáját pedig Neuhaus elvetéssel állítja meg útjában. A 19-ik percben Raix szabadrúgásánál Neuhaus kifutással öklözi vissza a labdát, de a résen álló
    Jeszmás az üres kapuba helyezi. (2:2).
    Változó játék után mindkét kapu forog több ízben veszélyben, de a kapusok jól dolgoznak. A 30-ik percben Jeszmás lerúgja Dröszlert, aki sérülten kiáll. Ekkor felnyomulnak a Kispestiek, de a III. ker. védelme résen van, sőt csatársorának szórványosabb akciói veszélyesebbek A félidő utolsó perceiben Kispest két kornerhez jut, de eredményt nem tud elérni. A második félidő 2-ik percében Kispest egymásután három sarokrúgással veszélyeztet, majd a 6-ik percben Jeszmás 30 m-es szabadrúgását Neuhaus védi, a 12-ik percben pedig Lengyel 18 m-es szabadrúgását Dénes remek elvetéssel fogja. A III. ker. szép akciói során a 16-ik percben Drössler—Lengyel—Lutz III. gyönyörű kombinációja után
    a labda Konyorhoz kerül, aki védhetetlenül a hálóba helyezi a győztes gólt. (3:2).
    A III. ker. ezután is támadásban marad és irányítja a játékot, de kínálkozó
    gólhelyzeteit és egy kornerét nem tudja kihasználni. Az utolsó percekben a kispestiek erősen küzdenek a kiegyenlítésért, azonban az óbudaiak védelme és halfsora megakadályozza abban. A III. ker. támadásával végződik a mérkőzés.
    Bíró: Nagy László.