A tartalékjátékosok feltűnően gyenge játéka miatt egyik csapat klasszisa sem érvényesült

Sabaria—Bástya 2:1 (2:1)

Sabaria: Weinhardt — Nagy, Prém — Pesovnik, Sághy, Vámos — Buresch, Mészáros, Stoffián, Szladovits, Tárnok — Bástya: Acht — Beck, Weigelhoffer — Tóth, Wéber, Simóka — Ábrahám, Busch, Höss, Wahl, Solti

Bíró: Herzka Pál

A játék
    Sabaria támadásaival kezdődik és Simóka rossz formája hamarosan több veszélyes szombathelyi akcióra ad alkalmat, gólhelyzet azonban egyelőre nincsen, sőt a Bástya támadásai veszélyesebbnek látszanak, de csak kornert eredményeznek. A 11-ik percben
    Tárnok lefutása is kornert hoz és abból Mészáros a rosszul helyezkedő védők között élesen gólt fejel
    Jól funkcionáló fedezetsorának nyomására a Sabaria fölényben marad. A 25. percben újra veszélyes helyzet adódik,
    Buresch magas beadására Acht és Stofián egyszerre ugranak, a kapus elvéti a kiütést, Stoffián lő és a labdát Beck csak kézzel tudja a gólvonalon megfogni. A megítélt tizenegyest Buresch védhetetlenül a sarokba helyezi. (2:0)
    A Bástya élénk támadásokkal felel, egyre jobban nekimelegszik és főleg szélsői révén nagyon veszélyeztet. A 30. percben '
    Wéber jut lövéshez, labdája élesen repül a balsarokba, Weinhardt fogná is, amikor: Sághy
    Szünet után csak eleinte támad a Sabaria. Buresch centere a kapu előtt egy lépésre találja Szladovitsot, aki azonban ügyefogyottan addig kapkod, amíg leszerelik.
    A 11. percben Ábrahám hatalmas gólhelyzetet dolgoz ki, de leadás helyett önzően lő, a kapu mellé. Végre is megszűnik a nehéz periódus a szombathelyi kapu előtt, hogy Buresch néhány ragyogóan keresztülhajtott lerohanása következzék. Egyik erős lövése Weigelhoffer kezéről pattan vissza, a bíró rálőtt labdának minősíti. Tárnok három akciója ugyanannyi kornert hoz.
    A 43. percben a Bástyának alkalma volna a kiegyenlítésre. A jobbszárny energikus támadása után Ábrahám finoman Hössnek centerez, aki bár két lépésre áll a kaputól, a még jobb helyzetben lévő Wahlhoz passzol, ennek lövését azonban Weinhardt elvetéssel kitolja, Busch lövése pedig elkerüli a kaput.