III. Kerület FC - Kispest FC 3 : 3

2023.09.21, 22:19
    III. ker. FC—Kispest 3:3 (3:1)
    Az I. félidőben lélek nélkül játszó Kispest a II. félidőben lábrakapott, izgalmas küzdelem után kiegyenlített és csaknem megnyerte a mérkőzést Góllövő: Győry, Paczolay, Fenyvesi, Győry, Kormos, Lukács
    Kispest, 2000 néző. Bíró: Gombos.
    III. ker. FC: Fehér — Werner, Bíró — Steiner, Lutz II., Magyar — Fenyvesi, Borbély, Zilahy, Győry, Dömötör.
    Kispest: Dénes — Rozgonyi, Császár — Raix, Purczeld, Keresztes —
    Senkey II., Paczolay, Kormos, Lukács, Steiner.
    A III. kerület kezd nappal szemben. A kispestiek feltűnően idegesek.
    Az óbudaiak fölénybe kerülnek, támadásaik sokkal tetszetősebbek. A 10. percben kornert érnek el, amely után Zilahy élesen fölé lő. Kispest szórványos támadásai csak az óbudai hátvédekig jutnak el, akik határozottsággal végzik dolgukat. Az óbudai rohamok a 20. percben végre eredménnyel járnak, de csak Dénes jóvoltából. Zilahy fejes passzával Győry kiugrik, erősen csavart, de gyenge lövését Dénes elnézi és a labda a bal lécről a hálóba pattan. 1:0.
    Lanyha iramú játék után, melyben továbbra is az óbudaiak vannak fölényben, végre a kispestieknek is siker kíséri egyik akciójukat. A 33. percben
    Kormos remekül szökteti Paczolayt, aki a kifutó Fehér mellett a hálóba teszi a labdát. 1:1.
    Rövid kispesti fellángolás következik most, utána azonban megint az óbudaiak kerülnek fölénybe. A 36. percben Magyar 20 méterről lő kapura. Dénes nem fogja a labdát, csak kiüti a rátámadó Zilahy elől. Nagy a kavarodás a kispesti kapu előtt, a labda ide-oda pattog a védők és támadók között,
    végre Fenyvesi labdája a sok láb között utat talál a hálóba. 2:1.
    Alig csillapodnak le az izgalmak, a 41. percben Dömötör centerét Győry fogja el és külsővel rúgott csavart lövése nyomán a labda a rosszul vetődő Dénes kezét érintve perdül a hálóba.
    3:1
    Szünet után Kispest viharzó lendülettel fekszik bele a küzdelembe és ostrom alá fogja az óbudai kaput. Az óbudai védelmet egészen megzavarta a váratlan támadássorozat. Lutz 11-es ízű faultját nem torolja meg a bíró, de Bíróét már igen. A 4. percben Keresztes 25 méteres szabadrúgására startoló Paczolayt Bíró kézzel visszatartja az ötös sarkán.
    11-es! Purczeld helyezett, de gyengén gurított labdája azonban a vetődő Fehér kezéről kornerra pattan.
    Ebből Paczolay fejese hajszálnyira a léc fölé jut.
    A 8. percben Zilahy tör egyedül a kapu felé. Dénes a 16-oson túl kifut eléje, de pont a csatárba rúgja a labdát, Rozgonyi azonban már ott van és felszabadít. A 18. percben Purczeld kapu alá ível labdáját Bíró csúnyán hibázza és
    Kormos a kivetődő Fehér mellett a hálóba vágja a labdát. 3:2.
    Fehér vállrándulást szenved a vetődésnél.
    Alig kezdenek ujra, a 19. percben Senkey II. 30 méterről ívelt szabadrugást élesen a kapu elé. A kapu előtt tömörülök közül a befutó Lukács feje emelkedik legmagasabbra és éles fejese a tehetetlen Fehér mellett a jobb sarokban ér hálót. 3:3.
    Lukács megsérül az akciónál, kiviszik, két perc mulva ujra beáll.
    A győztes gólért izgalmas küzdelem fejlődik ki. A játék kemény lesz, egyik fault, sérülés a másikat követi. Kispest elkeseredetten támad, a III. kerület erősen védekezik. A 27. és a 28. percben két korner a kispesti ostrom eredménye, amelyből csak szerencsével kerül ki baj nélkül az óbudai kapu. A kerület is belefekszik most és szintén két kornerrel válaszol a 30. és 32.percben. A 33. percben pedig Dömötör gólt is lő, de a bíró ofszájd címén nem adja meg. A kispesti támadások újból megélénkülnek, a 36. percben Biró csak korner árán tudja szerelni a kispesti jobbszárnyat. Fehér — rándulása miatt — már egyáltalán nem tudja használni a jobbkezét és azért Biró áll a kapuba, Györy lesz a balbekk és Fehér a balszélre megy ki statisztálni. A 40. percben Lukács 30 méteres labdáját Biró kornerre üti fel. Az ezt követő kavarodásban, Paczolay lövését Biró vetődve fogja, a kispestiek szerint már a vonalon túl. A bíró azonban továbbot int. A két perccel meghosszabbított félidő utolsó percében az óbudaiak megszerezhetnék a győzelmet. Rozgonyi ugyanis pont a tizenhatoson egy magas labdát fölemelt ököllel tart fel. Nagy vita indul meg, hogy 11-es-e vagy sem, míg végre a határbíró beavatkozására a tizenhatosról lövik alabdát. Dömötör azonban mellé lő.