Ujpest-Nemzeti 7:1 (4:1)
    A lilák már az első félidő egyik tíz percében bebiztosították a nagy győzelmet
    Góllövő: Jávor, Avar, Kiss, Jávor, Vadas, Avar, P. Szabó, Kiss
    Millenáris, 10.00 néző. Bíró: Klein Árpád.
    Ujpest: Hóri — Sternberg, Futó — Szalay, Szűcs, Sáros — Pusztai, Avar, Jávor, Kiss, P. Szabó. Nemzeti: Vermes — Flóra, Szendrő — Hossó, Buza, Belcsik — Vadas, Odry, Szecsey, Bihámy, Pásztor.
    Ujpest viszi az első támadásokat, de Hóri fog a kapusok közül elsőnek labdát. Odry—Pásztor összjáték után Bihámy gyenge lövését védi. P. Szabó elől Vermes szedi fel a labdát, a 4. percben meg Odry beadása kitűnő helyzetbe hozza Bihámyt, de a lövés gyenge, Hóri ölébe viszi a labdát. Változatos a játék s jó az irama. A 7. percben Avar szabadrúgása akad el a sorfalban Szendrő lökése után, kirúgás után még Pásztor ível kapu mellé. Kiss igen éles, lapos lövését védi Vermes jól, majd Jávor labdáját öleli magához. Csak Györy szabadrúgása szabadítja fel a Nemzetit, de Kiss—P. Szabó roham kornerben végződik. 14. perc: A védelem elhárítja a rúgást. A labda a pálya közepe felé száll, ahonnan Steinberg hatalmas rúgással. küldi vissza ívelten a kapura, Vermes kissé kint állott, a léc alá tartó ívelt labdát alig tudja kiütni. Éppen
    Jávor elé üti, aki a hálóba vágja (1:0). 15. p.
    Ujpest tovább támad. P. Szabó szögletrúgása fejezi be a támadást, majd Jávor lövése ad munkát a kapusnak. Steinberg kitűnő rúgásai tűnnek fel, de fényesen szereli az átcikázó Szecseyt is. A Nemzeti alig szalad át a félpályán, újra, meg újra támad az Ujpest és Szendrő hatalmas rúgást kap a labdával a fejére, hogy szédeleg. Pusztai beadását Kiss lövi, Vermes szépen véd, kirúgása után pedig a Nemzeti irányítja néhány percig a játékot, de a kapura nem tud veszélyes lenni. De megtörik lendülete s a 28. percben
    Avar befelé húz, középről ballal nagyszerű lövéssel a jobb felső sarokba küldi a gólt 18 méterről (2:0).
    Régifajta Avar gól volt! Az Ujpestnek most megy a játék. Pusztai lő, kivédi Vermes.
    Kirúgása után Sáros löki Hossót s újra kiegyensúlyozódik a játék. Vadas beadását Szecsey mellé gurítja s komoly iramban megy a játék, mikor a 34. percben P. Szabó Jávor elé játszik, aki kifut balra.
    A vonalról szépen ad Kiss elé, a csatár még lép a labdával egyet a hatosnál s ballal a háló tulsó sarkába szúrja (3:0).
    A Nemzeti lendületesen kezd. Lesre fut, majd kornert ér el. Vadas labdája elcsúszik balra s Pásztor lövése a kapufát súrolva jut túl a kapun. Futó leteríti Odryt,a bíró figyelmezteti s a szabadrúgást Hóri fogja. Jávor Pusztait szökteti, a szélső kitűnő érzékkel játszik azonnal Avar felé, de az összekötő egy lépéssel lemaradt, a labda kifut a kapu túlsó fája mellett. Vermes kirúgását Szűcs fogja. Avarnak ad, ő
    Pusztai elé játszik, aki elmegy Szendrő mellett a 38. percben s a vonalról nehéz helyzetből is be tudja emelni Jávor elé a labdát, aki csak a lábát teszi rá s hálóban az újabb gól (4:0).
    Pusztai most sorra viszi a támadásokat s a nézőtér tele van a dicséretével. Avar elé játszik, aki mellé lő. Kirúgás után a Nemzeti is támad,
    Odry Vadas elé játszik, aki könnyen megy le a kapu felé. Senki sem zavarja, ahogy a kapu felé kanyarodik csaknem a karnervonalon s
    egészen valószerűtlen helyzetből élesen a hálóba lövi a labdát, ami a Nemzeti tiszteletgólját jelenti (4:1).
    41. p. Kezdés után P. Szabó kétszer lesre fut, majd Hossóval akad össze s a bíró dobja fel a labdát. Nemzeti szabadrúgásával ér véget a félidő.
    Könnyen, erőltetés nélkül kezdette szünet után a játékot Ujpest. Sáros átívelt labdáját Avar fejeli kapra, de Vermes véd. 3. p. Vadast lesen csípi el a bírói fütty. Az 5. percben Szecseyt a labda, gyomron találja, pár percre ki kell állania. Avar ballábasát alig tudja fogni Vermes. De nem megy tűzzel a játék a 10. percben sem, amikor Sáros hirtelen átível jobbra a kapu elé.
    Avar fut rá s ugrik fel a labdáért, amelyreVermes is kiindult. A csatár marad győztes, róla a hálóba hull
    a labda s a befutó Jávornak már nincs tennivalója vele (5:1).
    Ujpest igen fölényesen irányít. Szabadrugás tereli át a játékot a másik oldalra, ahol Bihámy lövése, Vadas szabadrugása és Pásztor beadása viszi sorjában Hóri kezébe a labdát. Avar fut el, a vonalról kapu mögé ad, pedig a tölcséres különítmény ugyancsak rúgta: Most jön a hatodik! Még szól az ujpesti sereg, mikor Vadas elmegy a labdával s hatalmas erejű lövése nyomán a kapufáról vágódik az vissza a mezőnybe. Szecsey lövi újra, de Hóri könnyen fogja.
    A válasz Jávor Pusztai elé adott szöktetése. A szélső azonnal centerez a balösszekötő helyére, ahol
    P. Szabó rohan a kapu felé.
    Lába előtt ugrik a labda s a szélső a 16. percben
    jobb lábbal félmagasan vágja a hálóba (6:1).
    Ujpest egyik támadást a másik után vezeti. Szépen játszik s Pusztai jól oldja meg labdáit, hogy Avar is feltámad mellette. A 20. percben azonban belül megy az ujpesti roham. Jávora jóérzékkel előre rohanó
    Kiss elé játszik, aki pompás lövéssel vágja be bal lábával a bal fa mellé az utolsó gólt (7:1).
    Teljes az Ujpest fölénye. Jávor mellé lő, majd három Ujpest-szögletrugás jelenti a fölényt.
    A 26. percben Jávor Avart ugratja ki, az összekötő elől Vermes szerzi meg a labdát. Egyre jobban lanyhul a játék, amibe lassan-lassan a Nemzeti is jobban beleavatkozik. Egy-két szabadrúgás segít rajta, meg az, hogy Ujpest támadókedve lényegesen alábbhagyott. Valósággal áll a játék, mikor Bihámy fölé lő, majd Pásztor kornert csikar ki. Hóri Vadas ivelt labdáját húzza le, majd Odry éles, lapos lövését védi kornerre. Az Ujpest két kornerrel válaszol, de azután újra a Nemzetinek engedi át a teret. Szecsey a 16-osról nagy lövést küld kapura, a kitűnően védő Hóri azonban kornerre löki a labdát. Az utolsó támadásokat Ujpest vezeti.