Egy sereg ujonc mutatkozott be, de egyelőre még egyikük sem bizonyult kiforrottnak
    Góllövő: Dinnyés, Fenyvesi, Dinnyés, Szepes, Rozgonyi (11-esből), Győr,
    Kispest, vasárnap, 500 néző. Bíró: Juhász Attila dr.
    Werner és Purczeld választ, az előbbié az előny, Kispest nappal szembe áll fel.
    III. ker. FC: Wiener — Werner, Bíró — Steiner, Lutz, Magyar —Fenyvesi, Kármán, Dinnyés, Győry, Dömötör.
    Kispest: Dénes — Rozgonyi, Keresztes — Purczeld, Gállos, Szepes — Szabó, Mikes-Mick, Kormos, Szenes, Serényi.
    Kispest rögtön szögletrúgást ér el, sőt az 5. percben a 16-osról szabadrúgás is veszélyeztet. Hamar izgalmassá válik a játék, mert mind a két csapat egyformán kiveszi részét a támadásokból. Kispestnél Szenes tör ki, már csak három méternyire van a kaputól, de nyomják és esik. Amott Fenyvesi szökik ki hirtelen s a 12. percben meg is van az első gól. Dömötör lábáról száll befelé a labda,
    Dinnyés a 16-osról céloz. Dénes kiejti a lapos labdát, amely félkört tesz meg s léc mellett besétál a kapuba. 1:0.
    Ujabb két perc telik el és szögletrúgás nyomán Dömötör lábáról máris újra repül a kapu elé a labda. Fenyvesi két lépésnyire a kapu előtt lehúzza s
    hiába van Keresztes szorosan rajta, mellette hálóba lő. 2:0.
    — Hol az új csapat? — kiabálnak gúnyosan a kispesti szurkolók. Majd Rozgonyi—Dömötör párharcok
    alakulnak ki s Dömötörnek rövid időre ki kell állnia. A 23. percben újra hirtelen rohamoznak a kerületiek. Dénes látja, hogy fényképészek célba veszik s ennek megfelelően helyezkedik. Közben Fenyvesi beadása nyomán
    Dinnyés kapásból lő az ellenkező sarokba. Nagyon pontos lövés volt! 3:0.
    — Érett már ez a dinnye —harsog lelkesen az egyik kerületi szurkoló. Nem sokkal később — 27. perc — újabb gólt lő a kerület, de ez lesállás miatt nem érvényes. Közben Rozgonyi lyukat rúg, lerándul és kiáll.
    Kispest egy hátvéddel játszik.
    Purczeldot állítják a fedezetsor tengelyébe. Szenes fedezet, Szepes pedig csatár lesz.
    Tíz emberrel jut eredményhez Kispest. A 31. percben Szabó szögletrugása nyomán Szepes szépen fejel a háló sarkába. 3:1.
    Erre már, ha sántikálva is, de beáll Rozgonyi, de a 40. percben újra elhagyja a pályát.
    Egy perccel később már 6:1 a szögletrúgások aránya a Kispest javára. A 15. percben botrány tör ki, Serényi támadja a kapust, az azonban így is elmegy mellette és már éppen ki akarja rúgni a labdát, amikor Steiner rárohan Serényire és földre löki. A bíró meglepetésre
    11-est ítél.
    Erre rögtön izzó lesz a hangulat. A bírónak szalad több játékos, a kerületiek pedig vadul rázzák a földön fekvő Serényit. De minden hiába, a büntetőt rúgni kell. A 47 percben Szepes áll a labdának,
    nem sikerül a lövés,
    de a bíró újra rúgatja a 11-est,mert rúgás közben Szepes arcába salakot szórt az egyik kerületi játékos. Másodszor
    a 48. (!) percben Rozgonyi áll neki s bombája Wiener kezéről a hálóba jut. 3:2.
    Izgalmak között kezdődik a II. félidő. A kerületiek rögtön két szögletrúgással veszélyeztetnek, sőt a 7. percben már a harmadikat rúgják. Kispest Serényire épít, de
    a szélső lövései célt tévesztenek. A 17. percben szabadrúgás jár Rozgonyi faultjáért, a labda a kapu elé kerül, ahol
    Győry lábra veszi és közelről hálóba lövi. 4:2.
    A játék, amely az I. félidőben még helyenkint szép volt, most nagyon csapkodó. Faultok, hendszek tarkítják unos-untalan. „Hullaszünet” ötpercenkint van s nem is hat olyan kedélyesen, amikor az egyik bőtorkú szurkoló beordítja:
    — Melyikük nincs még lerúgva?
    A 30. percben Rozgonyi már harmadszor hagyja el a pályát. Kispest tíz emberrel játszik, de ez a játék már nem komoly.
    Szaffka, a kerületiek edzője: Megérdemelten nyertünk, a bírósorozatos tévedései ellenére.