Békéscsabai Előre SC - Szolnoki MTE 7 : 1 16:30

2023.02.02, 20:43 (szerk.: 2023.02.02, 20:44)
    Békéscsabai Előre - Szolnoki MTE 7:1 (3:0)

Békéscsaba, 7000 néző
    V: Somlai
    Békéscsaba: Kovács — Kvasz, Láza, Szűcs, Ambrus, Lengyel, Dobó (Bertók 76. perc), Varga, Moós (Száraz, 76. perc), Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.
    Szolnoki MTE: Nagy P. — Heidrich, Papp I, Molnár, Kolláth, Papp II, Sebők, Himer II, Pallai (Csoma, a szünetben), Nagy F., Imri. Edző: Czigony István.

3. perc: A veszélyesen kapura törő Németh elől a védők az utolsó pillanatban mentettek szögletre.
    17. perc: Molnár röviden adott haza. Dobó elcsípte a labdát és 3 méterről lőtt, a labda a jobb kapufáról jutott a hálóba. 1:0.
    33. perc: Moós szépen vitte fel a labdát, három csel után a tisztán álló Dobóhoz játszott, aki a hálóba lőtt. 2:0.
    38. perc: Németh futott el a jobb oldalon, beadását a befutó Dobó kapásból lőtte a kapu közepébe. 3:0. Mesterhármas!
    48. perc: Nagy tömörülés volt a csabai kapu előtt, Papp II kapura fejelt, a labda a kifutó kapus mellett, a kapufáról jutott a mezőnybe.
    50. perc: 1 perc alatt két gól esett. Schneider 20 méteres szabadrúgása a sorfal mellett a bal felső sarokban kötött ki. 4:0.
    Kezdés után Bertók futott el a jobb oldalon, lövése a vetődő Nagy mellett a hálóba jutott. 5:0.
    71. perc: Kvasz a büntetőterületen belül felvágta Csornát, a 11-est Nagy F. a bal sarokba lőtte, 5:1.
    82. perc: Száraz beadását a befutó Dobó kapásból vágta a hálóba. 6:1.
    83. perc: A kapura törő Vargát a 16-oson belül Kolláth szabálytalanul szerelte, a 11-est Németh félmagasan a bal sarokba lőtte. 7:1.

Erős iramú mérkőzés, végig a Békéscsaba irányította a játékot, a szolnoki védelem csődöt mondott.
    A Békéscsaba minden csapatrészében jobb volt, ilyen arányban is megérdemelte a győzelmet.

Jó: Kvasz, Ambrus, Dobó, ill. Heidrich, Kolláth, Nagy F.

V: Somlai
    Előre: Kovács (7) — Kvasz (8), Láza (8), Szűcs (7), Lengyel (7), Ambrus (8), Dobó (9), Moós
    (8), Bertók (7), Németh (9), Schneider (8). Edző: Piller Sándor.
    SZMTE: Nagy P. (7) — Heidrich (8), Pap I (6), Molnár (7), Kolláth (7), Papp II (6), Sebők (5), Himer II (6), Pallai (5), Nagy F. (7), Imri (6). Edző: Czigony István.
    Csere: Moós helyett Varga (7) 75. percben, Bertók helyett Száraz (7), 71. percben, ill. Pallai helyet Csorna (5), a szünetben.

Fergeteges hazai támadásokkal kezdődött a játék. Németh elől két esetben is csak az utolsó pillanatban mentettek a védők, majd Lengyel bombáját szögletre ütötte a szolnoki kapus.
    Jó MTE támadás végén Himer II fölé durrantotta.
    A 15. percben Kovács bravúros védéséért kapott tapsot.
    A 17. percben vezetéshez jutott az Előre. Korszerű Ambrus-Schneider-Dobó adogatás után a jobbszélső a kifutó kapus mellett lőtt a hálóba, 1:0.
    A 21. percben Heidrich tisztára játszotta magát, de gyatrán mellélőtt.
    Bertók, majd Moós veszélyeztetett, azután a 25. percben, az ötösön tisztán álló Himer II a kapu fölé bombázott. (Nagy helyzet volt!)
    A 32. percben Schneider-Moós adogatás után az összekötő Dobóhoz játszott, aki közelről elegánsan a kapuba helyezett, 2:0.
    A 39. percben újabb csabai gólnak örvendezhetett a közönség. A jobbszélső helyén elfutó Németh az alapvonalról adott be, s a remek ütemben érkező Dobó egyből a hálóba vágta a labdát, (mesterhármas!) 3:0.

A 42. percben Dobó az üres kapu fölé fejelt.
    A másik oldalon Himer II fejese alig csúszott el a bal alsó sarok mellett.
    Szünet után Moós elől tisztázott lábbal a kapus, majd a 47. percben Papp II fejese a jobb alsó kapufáról pattant a mezőnybe.
    A 42. percben Dobó az üres kapu fölé fejelt. A másik oldalon Himer II fejese alig csúszott el a bal alsó sarok mellett.
    Szünet után Moós elől tisztáz»«: lábbal a kapus, majd a 47. percben Papp II fejese a jobb alsó kapufáról pattant a mezőnybe.
    A 49. percben Németh átkígyózott a védőkön, de Molnár a kaputól 17 m-re mezénél fogva a földre rántotta. A szabadrúgást Schneider a sorfal fölött a bal felső sarokba vágta, 4:0.
    Egy perccel később Schneider remek labdáját a szemfüles Bertók az elalvó védők és a kifutó kapus mellett gurította a bal alsó sarokba, 5:0.

Az 55. percben Kovács kifutva, lábbal hárított Himmer II elől, majd Papp II erős lövését védte.
    Schneider szöglete a 60. percben a felső léc tetejéről hullott az alapvonalon túlra.
    Az SZMTE nem adta fel. Nagy F. alig lőtt fölé, majd Imri bombája zúgott el a léc fölött.
    A 68. percben Moós Németh-hez játszott, aki három csel után még a kapust is elfektette, de Nagy P. a gólba tartó labdát lábbal mentette.
    Az ellentámadás során Imri lövését Kovács szögletre öklözte.
    A 70. percben Kvasz a büntetőterületen belül szabálytalankodott. A 11-est Nagy F. értékesítette, 5:1.
    Rohamoztak a vendégek. Nagy F. fejesét Kovács a gólvonalon csípte el, azután Himmer II gólba tartó labdáját védte, majd Sebők lövésszerű beadását öklözte a mezőnybe.
    A 80. percben Száraz elfutott, s beadását a most is jókor érkező Dobó 3 m-ről nagy erővel bombázta a hálóba, 6:1.
    A 82. percben a cselezgető Vargát a 16-oson belül felvágták. A 11-est Németh a bal sarokba vágta, 7:1.

A mérkőzés végén a közönség nagy ünneplésben részesítette a győztes Előrét.
    A kitűnően játszó Németh elöl Kolláth elrúgja a labdát (Fotó: Baranyai)

BÍRÁLAT
    Még a legelfogultabb csabai szurkoló sem gondolta volna, hogy gólarányt javít az Előre ezen a mérkőzésen.
    A nem várt nagyarányú győzelem azért következett be, mert a lila-fehérek minden egyes játékosa lelkesen, ötletesen, s ami a fő, higgadtan küzdött a győzelemért. A csabai gárda nemcsak küzdött, hanem a szó igazi értelmében játszott is. Végig irányítottak, s korszerű, villámgyors támadójátékuknak az SZMTE nem tudott ellenállni.
    A szolnokiak a mezőnyben jól játszottak, de lövéseiket nem kísérte szerencse. Érdemes volt megfigyelni, hogy a vendégek még 5:0 után sem adták fel, és ez dicséretükre válik.
    Összegezve a látottakat: az Előre győzelme még ilyen arányban is teljesen megérdemelt!

Jók: Kvasz, Lengyel, Dobó, Németh, Schneider, ill, Heidrich, Kolláth, Nagy F.

NYILATKOZATOK
    Piller Sándor: Nem várt nagyarányú győzelmünknek kimondhatatlanul örülök.
    Czigony István: Csak gratulálni tudok az Előre győzelméhez. Ilyen lelkes közönséget még az NB I-ben is ritkán lehet látni.