Esztergomi MIM Vasas SE - Budafoki MTE-Törley 3 : 3* 17:00 * tizenegyesekkel 5:3

2018.02.24, 04:35
    LABOR MIM VASAS— BUDAFOK 3-3 (1-1) (TIZENEGYESEKKEL 5-3)
    Esztergom, 1250 néző, vezette: Sömen.
    Nagy igyekezettel és bátran kezdett mindkét csapat. Az 5. percben Zöld passzából Szoboszlai a jobb sarokba lőtt 1-0. A 20. percben ugyancsak Zöld pompás átadása után Hernádi a kapu mellé lőtt. A vendégek keménykedései miatt ketten is sárga lapot kaptak. A 41. percben Sági elfektette a védőket, majd kisodorva 3 méterről a kapusba lőtte a labdát, az ellentámadás után viszont Vincze gólt fejelt 1-1.
    Fordulás után Bankó könnyelműsége miatt Varga lőtt gólt 1-2. Az elkerülhető két gól percekre letaglózta az esztergomiakat, de újra felülkerekedtek. A 71. percben Hernádi Gyula legurítását Szoboszlai a bal sarokba lőtte 2-2. A 77. percben ismételten Bakó hibázott. Vincze most sem kegyelmezett 2-3. A 85. percben Ságit a 16-osnál kilökték a labda alól, a szabadrúgásból Szoboszlai védhetetlenül lőtt a jobb felső sarokba (mesterhármas) 3-3.
    Élvezetes mérkőzésen a fiatal esztergomi csapat kitett magáért, Szoboszlai régvárt játékával a mezőny legjobbja volt, továbbá Zöld. Olasz és Sági emelkedett ki.

Forrás: Dolgozók Lapja, 1988-08-30