MAC - Ferenczvárosi TC 0 : 6 15:00

1. avatar: fgymat
    2018.08.21, 10:02
    Kraft volt a kapus, az a kérdés, hogy melyik(Jenő vagy Kálmán), de akkor hiányzik egy mezőnyjátékos, esetleg mindkettő játszott. Grósz talán Gross Nándor.
    1903. március 15., 15:00, Margitsziget, FTC – MAC 6:0 (2:0)
    vezette: Schuberth Ernő (MUE)
    FTC: Weinber – Manglitz, Berán – Bródy, Kolhanek, Gorszky – Braun, Novotny, Pokorny, Kovács, Borbás
    MAC: ? – Höfle, Grósz – Sissovich, Capelle, Wagner – Róth, Medgyesy, Kraft, Vincze, Riedl
    Gól: ?
    Kiállítva: ? és ? (5 percre) illetve ? (5 percre)

2. avatar: fgymat
    2018.08.21, 09:40
    Ferenczvárosi Torna-Club győz 6:0 a Magyar Atlétikai Club ellen,
    A margitszigeti pályára a fenti két csapat bajnoki mérkőzése csak kevés közönséget vonzott, mert a ferenczvárosiak győzelme előrelátható volt s csak a goaleredmény tehette érdekessé a mérkőzés eredményét.
    Az atléták széllel a hátakban kezdték a játékot és az első félidő javarésze a ferenezvárosiak
    térfelén folyik le. A F. T. C. ügyes védelme azonban nem engedi kapuja közelébe a fehér-kékeket, a kik állandó támadásaik daczára eredményt nem képesek elérni. A Ferenczváros csatársora kétszer fut le a labdával az atléták kapujához és mindkét le- rohanásának goal az eredménye. Ót perczczel a szünet előtt a versenybíró a M. A. C. egy és a F. T. C. két játékosát a félidő végéig kiállítja. Half time : 2:0 a F. T. C. javára.
    Újrakezdés után a Ferenezvárosiak veszik át a támadást és mindvégig uralván a helyzetet, lelkes játékkal ostromolja az Atléták kapuját. A csatársor meglepő szép összjátéka újabb négy goalt eredményez; mindannyi remek kombináczióval elért, tiszta goal, melyek közül a legszebb, korner után, gyönyörű fejpasszal repült a kék-fehérek kapujába.
    A Ferenczvárosi T. C. csapatja újra beigazolta kitűnő formáját. A csatársor mintaszerű összjátékkal működik, technikájuk ügyes, fedezetsoruk jobb, mint bármelyik magyar csapaté és hátvédjeikben is erősen bízhatnak. A F. T. C. ezen győzelmével egyébként e bajnokság élére került.
    A Magyar Atlétikai Club csapatja nagyon meggyengült, hogy kitűnő kapuvédje, Felhősi, kilépett a M. A. C. kebeléi'öl. Tegnap Kraft állt a kapuban, a ki természetesen nem menthetett semmit. Bayer is hiányzott a csapatból, Yincze sem volt formában, egyedül Höfle vált ki nagyon hasznos, remek játékával.
    Schubert Ernő (M. U. E.) pártatlan, kitűnő biró volt.
    A szövetségi díjért mérkőző második csapatoknál 4:1 volt az eredmény a Ferenczvárosi T. C. javára.

Magyar Nemzet
    1903.03.17.

3. avatar: fgymat
    2018.08.21, 09:35
    Ezek a meccs előtti összeállítások, 15-én volt a meccs és aznap jelent meg. Felhőssy nem is védett a meccsen, mert kilépett a MAC-ból.
    Felhőssy kapu-véd és Bayer fedezet — (a többi úgy sem classis) hiányzott a múlt vasárnapi játékban. Felhőssy kilépett a M. A. C.-ból s egy félév múlva a M. T. K. csapatában fog játszani...