III. Kerület FC - Újpest FC 4 : 6

2023.10.11, 20:18
    Ujpest-III. ker. FC 6:4 (4:1)
    Hagyományosan elkeseredett küzdelem, ami az I. félidőben már eldöntöttnek látszott, de a II. félidőre annál ádázabban kiújult
    Góllövő: Győri, Avar, Vörös, Sáros, Vörös, Fenyvesi, Zilahy, P. Szabó, P. Szabó (11-es), Biri (11-es)
    UTE stadion. 3000 néző. Bíró: Halász.
    Ujpest: Aknai — Kővágó, Dudás — Volentik, Köves, Szalay — Török, Avar, Sáros, Vörös, P. Szabó. III. ker. FC: Biri — Werner, Biró — Steiner, Lutz, Magyar — Fenyvesi, Vermes, Zilahy, Győri, Dömötör.
    Kezdés előtt vita van a labda körül, a bíró szerint nem szabályos, túl kicsi. Hamar hoznak új labdát az öltözőből és megindul a játék. A 2. percben már kornert rug az Ujpest, Török Biri kezébe íveli a labdát. Egy percre rá a kerületiek visszaadják a kornert. A sarokrugást Fenyvesi adja középre a 2. percben. Magyarhoz kerül a labda, aki kapásból küldi a kapura. Aknai túlrövidre üti ki a labdát, ami pattog a kapu előtt, míg Győri közelről beteszi. 0:1. Ujpest csak kornerrel tud válaszolni. Viszont a III. ker. a 7. percben remek gólt lő. Vermes okosan előreadott labdájával Zilahy két emberen átmegy és a 16-osról pompás lövéssel küldi a jobbsarokba a labdát. A bíró általános meglepetésre nem adja meg a gólt. Mint utóbb kijelentette, lesben állt a két kerületi összekötő. (Ha lesállás is volt, annak csak ú. n. passzív kiadása foroghatott fenn, ami viszont tudvalevőleg nem büntetendő !) A kerületiek túlhamar belenyugszanak a bíró döntésébe, és változatlan kedvvel támadnak. A 11. percben Vörös beteszi a lábát Steiner elé, aki bukfencet vetve gurul jó messzire a földön. Fekve marad, ki kell vinni, Lutz páros lábas csúnya beugrása jelzi, hogy
    a mérkőzés nyugodt légköre már odavan.
    Most erősen feljön Ujpest és egymást követik a lila-fehér támadások. A 17. percben Volentik—Török—Avar—Sáros a labda útja. Sáros ügyesen magára vonja a kerületi védelmet és kiteszi a labdát a tiszta
    Avar elé, akinek bombája nem helyezett ugyan, de annál erősebb és Biri keze mellett bevágódik. 1:1.
    Steiner visszajön a pályára, de erősen sántít. A csatársorba vonul és most már Győri végleg jobbfedezet lesz. Pár szép ujpesti támadás után a 21. percben P. Szabó jó labdát gurít be,, hiába támadja Werner
    Vöröst, az összekötő nehéz szögből is megtalálja az egérutat a kapu felé és közelről behelyezi a labdát a kapuba. 2:1.
    Török, majd Zilahy ront jó helyzetben. Közben a labda fűzőszíja elszabadult, Langfelder vágja le késével a végét. Nem hiába ujpesti vezér nyúlt a labdához, a 27. percben benn van a harmadik ujpesti gól is a hálóban: Avar fejjel szökteti Törököt, ez lefut, centerez és a lesállás határán befutó
    Sáros becsúsztatja a labdát. 3:1.
    Lesállások akasztják minduntalan a játékot. A 32. percben Steiner végleg kiáll. Köves 25 méteres bombáját Biri szépen öklözi ki. Majd Avar centerét üti ki estében a kerületi kapus. A 39. percben az ujpesti balszárny viszi le szépen a labdát, P. Szabó betolja Sárosnak,
    a befutó Vörös azonban elhalássza a góllövés dicsőségét és ő teszi be 10 méterről a labdát. 4:1.
    A kerületiek nagy hibája, hogy Dömötör behúzódik a balösszekötő helyére, és az így összetömörült csatársor nagyon megkönnyíti az ujpesti védelem munkáját. P. Szabó annyit esik, hogy végül már akkor sem hiszi komolynak a bíró a dolgot, amikor tényleg az. Egy-egy kornert rug még a két csapat és vége a félidőnek.
    Csak kezdés után lesz „teljes” a csonka III. ker. FC, Fenyvesi egy perccel később áll be. Lelkes, de túl darabos kerületi, erőtlen ujpesti támadások, így indul a II. félidő. Biri panaszt emel a bírónál, hogy kövekkel dobálják, a bíró beavatkozására a rendezők hamar rendet teremtenek. Ujpesti kornerből Köves lő kapu mellé. A 10. percben Avar tisztán kap labdát a
    kapu előtt, ahelyett hogy fejelne — biztos gól! — lábbal a kornerzászlót veszi célba. Egy-egy kornert rug mind a két csapat, majd a közönség fenyegető hangon kezdi követelni az ujpesti csapattól a gólarány javítását. Rosszkor! A 14. percben Lutz indít el jó labdát,
    Vermes ügyesen teszi ki Fenyvesit, aki 20 méterről bombagólt lő a jobb sarokba. 4:2.
    Ujpest még magához sem tért ámulatából, mikor Dömötör támadását könnyen veszi Kővágó,
    Zilahy annál fürgébb és rossz szögből is be tudja lőni a labdát. 4:3.
    A 18. percben Szalay jó labdájára P. Szabó és Vörös tör egyszerre. Vörös tíz lépésről kapu fölé vágja a labdát. A 20. percben Avar kiugrik Köves labdájával, mikor már a kapuhoz közeledik, Biri a lába elé veti magát, gomolyog keletkezik, ami alól kiperdül a labda és a befutó
    P. Szabó besétál vele az üres kapuba. 5:3.
    Közben Szalay egy fejelésnél halántékba kapja Zilahy környökét. Bekötözik, majd tovább játszik. A 22. percben P. Szabó passzával Vörös szökik, Bíró túl keményen választja el a labdától.
    11-es, amit P. Szabó nyugodtan gurít a balsarokba. 6:3.
    Most már ujra lefutottnak látszik a meccs. A 24. percben azonban Köves hátulról benyúl Dömötör lábába, kissé túl szigorú
    11-est diktál a bíró, amit Biri lő be kapuskollégájának. 6:4.
    Most eldurvul a mérkőzés. A 30. percben Köves összecsap Zilahyval, az ujpesti középfedezet a kiállítás sorsára jut. Két perc mulva Werner karamboloz P. Szabóval, őt is kiállítja a bíró. Köves helyére Sárost vonja hátra Ujpest, Werner helyére pedig Győri megy és Dömötör lesz a jobbfedezet. Ezután már rapszódikus a játék. Ujpest támadásainak Avar a lelke. A kerületiek is veszélyesek még három csatárral is, viszont Dudás nagy formában ver vissza minden akciót. Közben Dömötör majdnem összeverekszik Vörössel, de a bíró leinti. Az utolsó percben van még egy kerületi korner, ami gólszagot terjesztve pattogtatja a labdát a kapuvonalon. A bíró azonban nem látta, belül a labdát. Ezzel vége is van a meccsnek.