NB II Keleti Csoport 1995/1996, 3. forduló
  1. Heves Megyei Hírlap: 1.800
  2. Nemzeti Sport: 1.800

2017.09.29, 22:44 (szerk.: 2017.09.29, 22:58)
    Az elmúlt években magasabb szinten jegyezték Hatvan, mint Eger labdarúgását, aminek okait most ne feszegessük. Maradjunk a tényéknél még akkor is, ha valójában csak az 1994/95-ös bajnoki esztendőben nem találkoztak NB Il-es csapatként a két város legjobb futballistái, amikor az egriek egy osztállyal lejjebb igyekeztek valamit megmenteni a dicsőbb múltból. Feljutásuknak köszönhető, hogy tegnap ismét megmérkőzhetett egymással a két klub együttese. Találkozójukat fokozott várakozás kísérte, totónyelven szólva általában háromesélyesre vette a meccset a többség. Erre:

FC Eger - FC Hatvan 6-1 (3-0)
    Eger, 1800 néző. V.: Kurmai (Vámos T., Nagy I.).
    Eger: Molnár - Schindler, Csendes, Gyöngyösi - Berecz, Tóth A., Bábik, Bud, Telek - Szamosi, Csőke Edző: Csuhay József.
    Hatvan: Nagy I. - Varga, Gephard, Károly, Cseresznyik - Nagy Gy. T., Andrási, Collins, Kata - Power, Bíró. Edző: Mathesz Imre.
    Csere: Csőke helyett Bezzegh a 23., Kata helyett Hatvani a 30., Bud helyett Márton, Nagy Gy. T. helyett Nagy Z. és Cseresznyik helyett Kratofil a 74. percben.
    Gólszerzők: Csőke a 11., Berecz a 35., Szamosi a 43., Szamosi a 46., Csendes az 51., Tóth A. a 81., Power a 83. percben.
    Sárga lap: Károly a 26., Bíró a 89. percben.
    Piros lap: Nagy I. a 30. percben.
    10. perc: Szamosi visszasarkalta a labdát Bábik elé, akinek lapos lövését Nagy I. vetődve hárította.
    11. perc: Csőke kapott labdát, kicselezte a kapust is, aztán könnyedén gurított a hálóba, 1-0.
    30. perc: Tóth A. hosszú átadással indította a középen kiugró Bezzeghet, aki elhúzta a labdát Nagy I. mellett, a kapus azonban lerántotta a csatárt. A bíró ezért kiállította a hatvaniak kapusát.
    35. perc: Telek jobb oldali szögletéből Berecz fejelt a felső sarokba, 2-0.
    36. perc: Power átjátszotta magát az egri védőkön, de Molnár merész kivetődéssel magához ölelte a labdát.
    43. perc: A bizonytalankodó hatvani védők között Szamosi a kapu közepébe vágta a labdát, 3-0.
    44. perc: Nagy Gy. T. léc alá tartó lövését Molnár nagy bravúrral ütötte szögletre.
    46. perc: Bábik ugratta ki Szamosit, az apró termetű játékos kisodródva is a bal sarokba gurított, 4-0.
    51. perc: Bábik szabadrúgását Csendes fejelte a jobb felső sarokba, 5-0.
    81. perc: Tóth A. és Bezzegh játszott össze, végül Tóth A. bújt ki a védők közül és a kimozduló kapus mellett a hálóba gurított, 6-0.
    83. perc: Bábik rosszul szabadított fel, és Power élve a lehetőséggel a bal felső sarokba lőtte a labdát, 6-1.

Ilyen eredményre aligha számított bárki. A hatvaniak mégis leigazolták a Líbiából származó két színesbőrű labdarúgót, hiányzott viszont tervezett csapatukból a sérült Szabados, Orovecz és Nagylaki. A kék-sárga vendégek biztonsági játékra törekedve indították a meccset, az Eger azonban perceken belül rádöbbent, hogy van keresnivalója. A gyors vezetés birtokában egyre jobban játszottak Csendesék, és amikor Nagy Igor kiállításával létszámfölénybe kerültek, szinte kiütötték a vendégeket. A hazaiak ötletes játékával szemben nem volt ellenszerük a vendégeknek, a középpályát az Eger uralta, és a látottak alapján teljesen valós a végeredmény. A FC Hatvanban többen is nagyon gyengén játszottak, jó szerivel közelről nézték a mérkőzést. Power viszont veszélyes csatár, amit góljával is igazolt, de az már csak szépségtapasz volt a kiadós vereségre. Az egri közönség élvezte csapata játékát és joggal köszönte meg vastapssal a fölényes győzelmet. Jók: Csendes, Schindler, Tóth A., Szamosi, ill. Power.

Csuhay József: - Időnként már igazi labdarúgásra emlékeztetett csapatunk játéka.
    Mathesz Imre: - E mérkőzésen tapasztalt védelmünk olyan volt, mint egy átjáróház.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1995-08-28