FC Eger-Tengely-Közmű - FC Hatvan 0 : 0 17:00

2018.01.27, 11:50
    Mérsékelt színvonal, gól nélküli döntetlen a megyei rangadón

Az NB II. Keleti-csoportjában megyei rangadó keretében találkozott egymással az egri és a hatvani együttes. Mindkét csapatra ráfért volna a pontszerzés, az elmúlt hetek gyengébb szereplése után. A mérkőzés előtt az AgriaComputer RC szombaton bajnoki címet szerzett női röplabdásait köszöntötték az egri játékosok egy szál virággal, a közönség pedig nagy tapssal. A kezdőrúgást Homa János, a Fidesz-MPP országgyűlési képviselőjelöltje végezte el.

FC Eger-Tengely-Közmü - FC Hatvan 0-0
    Eger, 800 néző. V.: László (Varga L., Balpataki).
    FC Eger: Molnár - Baranyai, Holtner, Kovács - Oláh, Berecz, Némedi, Márton, Telek - Bajzát P. (Klátyik a 85.), Nagy P. (Montvai a 65.). Edző: Csuhay József.
    FC Hatvan: Nagy I. - Pásztor, Károly, Szabados - Bíró, Gombos, Gohér, Pilcsuk, Balogh (Tóth N. a 30., Kratofil a 89.) - Orovecz, Brezovszky. Edző: Tóth Dénes és Orovecz György.
    Sárga lap: Holtner az 74. percben.

3. perc: Telek beadását Berecz fejelte kapura, ám Nagy I. biztosan védett.
    5. perc: Oláh N. fejese alig szállt el a jobb kapufa mellett.
    8. perc: Bajzát egyéni szóló végén jó helyzetből, lövés helyett oldalra passzolt.
    12. perc: Gohér szögletét Bíró fejelte kapu fölé.
    21. perc: Nagy P. ugrott ki a védők közül, az utolsó pillanatban Károly mentett előle.
    24. perc: Balogh megsérült, cserére kényszerült.
    32. perc: Oláh N. 25 m-es szabadrúgása a kapu fölött hagyta el a játékteret.
    34. perc: Brezovszky került helyzetbe, ám lövése mellé szállt.
    47. perc: Egri szöglet után Szabados mentett a gólvonalról, de közben Nagy I. lökése miatt szabadrúgást ítélt a játékvezető.
    53. perc: Gombos lépett ki az egri védők közül, ígéretes helyzetben azonban rosszul továbbított.
    58. perc: Telek bal oldali szabadrúgását Nagy P. fejelte kapu fölé.
    60. perc: Molnár a kapuját elhagyva lyukat rúgott, de szerencséje volt, mert nem akadt támadó.
    61. perc: Orovecz veszélyes szabadrúgását húzta le Molnár.
    75. perc: Bíró éles szögből leadott szabadrúgását Molnár védte biztos kézzel.
    76. perc: Bal oldali egri akció végén Montvai beadász- szerű lövését Nagy I. tenye- relte a léc fölé.
    78. perc: Márton szerzett labdát a térfél közepén, majd 17 m-ről leadott lapos lövését Nagy 1. lábbal hárította.
    Az előzetes várakozásoknak megfelelően az egriek léptek fel támadólag, az első tíz percben a vendégek alig lépték át az ellenfél térfelét. A folytatásban eseménytelen mezőnyjátékkal telt az idő, a kapusoknak alig kellett közbeavatkozni. Szünet után is többet támadtak az egriek, de a sok pontatlanság miatt igazi gólhelyzetet nem tudtak kidolgozni. Jól zárt a rutinos hatvani védelem, így megérdemelten távoztak egy ponttal a vendégek az egri stadionból. Jók: Berecz, Némedi, ill. Károly, Szabados, Gohér, Orovecz. Ifik: 1-1.
    Csuhay József: - Gyenge játék volt.
    Tóth Dénes: - Fegyelmezetten játszva és küzdve csak az egy pontra volt esélyünk, amit sikerült elérnünk.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1998-05-04