FC Eger-Tengely-Közmű - FC Hatvan 2 : 1 15:30

FC Éger-Tengely Közmű- FC Hatvan 2-1 (0-0)
    NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Eger, 500 néző. V.: Ember (Török, Kispál).
    FC Eger: Varga - Bercsényi, Márkus, Bocsi, Kovács Cs. (Montvai, 65. p.) - Hajmási, Szabó L., Béres (Wohl, 46. p.), Telek - Horváth (Berecz Cs., 46. p.), Szamosi. Edző: Csuhay József.
    FC Hatvan: Berecz G. - Mucha, Orovecz, Korolovszky, Szabó Z.- Kiss, Buzma, Tóth N., Csikós - Vadas, Balázs. Edző: Fodor Imre.
    Gólszerző: Balázs a 80., Szamosi a 85., Montvai a 89. percben.
    Sárga lap: Bocsi a 20., Kovács Cs. a 30., Szabó Z. az 59. percben.
    10. perc: Béres egy igazítás után 17 m-ről lőtt kapura, de a labdát Berecz könnyedén hárította.
    23. perc: Újból Béres kísérletezett lövéssel, de a játékszer ezúttal is Berecz ölében kötött ki.
    43. perc: Tóth N. a 16-os bal oldali sarkáról Csikóshoz játszott, akinek 8 méteres fejese nem okozott gondot Vargának.
    44. perc: Balázs iramodott meg a bal oldalon, középre adott, ám a labdáról lekéstek a társak.
    46. perc: Szamosi vissza- gurítását Bercsényi 18 m-ről lőtte el, a labda azonban elzúgott a felső sarok mellett.
    74. perc: Szabó Z. 21 m-es szabadrúgását Varga nagy bravúrral tornászta szögletre.
    78. perc: Szamosi ragyogó egyéni akció végén már csak Bereczcel állt szemben, de lövése a kapuson megpattanva elsuhant a kapu előtt.
    80. perc: A jobb oldalon elfutó Tóth N. pontos kereszt- labdát adott Balázs elé, aki Vargát kicselezve 14 m-ről az üres kapuba gurított, 0-1.
    85. perc: Szamosi 22 m-es váratlan lövése az egyik hatvani védőn irányt változtatva a hálóban kötött ki, 1-1.
    88. perc: Ismét Szamosi veszélyeztetett, 19 m-es lövését azonban Berecz hárította.
    89. perc: Bercsényi két csel után az alapvonal közeléből jól ívelt középre, ahol egy csúsztatást követően Montvai 1 méterről a bal sarokba fejelt, 2-1.
    Harcos felfogásban kezdték a csapatok a megyei rangadót, de nemcsak a sok apró szabálytalanság tördelte a játékot, hanem a rengeteg pontatlan továbbítás is. A nézőtéren helyet foglalók nyugodtan élvezhették a tavaszi napfürdőt, a pályán történtek nem hozták lázba a publikumot. A szünetben ezúttal is rendeztek tizenegyesrúgó-ver- senyt az Arany Aszok díjaiért, amit Nagy Péter, a 6 fős hatvani „B”-közép egyik tagja nyert. A Zagyva-parti szurkolók örömmel kortyolhatták a nedűt a második félidőben, noha cseréik révén az átszervezett egriek aktívabbá váltak. A fölény azonban meddőnek bizonyult a jól záró vendégek ellen, akik egy gyors kontratámadás végén góllal „büntették” az egy perccel azelőtt óriási helyzetben hibázó hazaiakat. A sors egy szerencsés gól formájában megsegítette a vendéglátókat, akik a végén a csereember Montvai fejesével újabb találatot is szereztek, otthon tartva ezzel a három pontot.
    A közepes iramú, de színvonalát tekintve csak alacsonynak minősíthető mérkőzésen, az Eger ugyan többet kezdeményezett, és a hajrában többet tett a győzelemért, ám az összkép alapján a döntetlen reálisabb lett volna.
    Jók: Varga, Márkus, Bocsi, Szamosi, ill. Orovecz, Mucha, Szabó Z., Balázs.
    Csuhay József: - Pokol és mennyország...
    Fodor Imre:- Tíz mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozatunk szakadt meg, de ez még mindig jobb, mintha fordítva történt volna.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1999-04-06