FC Hatvan - FC Eger-Tengely-Közmű 4 : 4 15:30

NB II Keleti Csoport 1998/1999, 5. forduló
  1. Nemzeti Sport: 800

2017.10.17, 16:20 (szerk.: 2017.10.17, 16:28)
    A labdarúgó NB II. 5. fordulójában nagy várakozás előzte meg megyénk két reprezentánsának, a Hatvannak és az Egernek az összecsapását. Az időjárás nem fogadta kegyeibe a hatvani pályát sem, az eső ellenére azonban elfogadhatónak látszott a játéktér. Permetező esőben kezdtek és játszottak végig a csapatok:

FC Hatvan - FC Eger Tengely Közmű 4-4 (1-2)
    Hatvan, 800 néző. V.: Veres L. (Vida, Szabó).
    Hatvan: Berecz - Szántó, Károly, Buzma, Szabó -Pilcsuk (Orovecz 28.), Csikós, Gohér, Brezovszki- Hídvégi (Tóth N. 86.), Vadas (Sabján a szünetben). Edző: Bozai Gyula.
    Eger: Molnár- Baranyai, Holtner, Hompoth - Bercsényi (Kovács a 80.), Némedi, Márton, Béres, Telek - Hajmási (Montvai a 69.), Szamosi. Edző: Csuhay József.
    Gólszerzők: Hajmási a 19., Brezovszki a 38., Telek a 45., Gohér (11-esből) az 50., Béres az 53., Gohér az 56., Sabján a 60., Szamosi (11-esből) a 75. percben.
    Sárga lap: Orovecz a 32., Baranyai a 38., Némedi az 50., Buzma a 75.
    Piros lap: Némedi (második sárga miatt) a 92. percben.
    6. perc: Béres szabadrúgása után Hompoth fejesét csak nézték a védők, de végül felszabadult a hatvani kapu.
    12. perc: Némedi 25 m-es bombáját öklözte szögletre Berecz.
    19. perc: Szamosi gurított középre, Hajmási jól érkezett, és egyből 14 m-ről a bal felső sarokba lőtt, 0-1.
    20. perc: Béres távoli lövését Berecz biztos kézzel húzta le.
    21. perc: Molnár kaparintott meg egy labdát.
    28. perc: Márton került 100 százalékos helyzetbe, de lövését szögletre szerelték.
    38. perc: Orovecz szabadrúgása után Hompothról Brezovszky elé pattant a labda, aki 18 m-ről a bal sarokba lőtt, 1-1.
    41. perc: Béres újabb léc alá tartó lövését hárította Berecz.
    45. perc: Némedi vitte keresztbe a labdát a pályán, majd a robogó Telek elé játszott, aki ballal a felső sarokba bombázott, 1-2.
    50. perc: Orovecz tört az egri kapura, egy rossz belépő nyomán elbukott, amiért a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Gohér a jobb alsó sarokba vágta, 2-2.
    53. perc: Béres kapott labdát, majd ritkán látható nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, 2-3.
    56. perc: Egy újabb buktatás miatt ítélt 11-est a játékvezető a hatvaniak javára. Gohér lövését Molnár vetődve kiütötte, de a labda végül a becsúszó Gohér lábáról a hálóba került, 3-3.
    60. perc: Sabján forgatta meg az egri védőket, majd középről a kapu közepébe a léc alá lőtt, 4-3.
    65. perc: Hompoth fejesét a gólvonalon csípte el Berecz.
    73. perc: Béres felső sarokba tartó lövését Berecz szögletre ütötte.
    75. perc: Béres húzott el a bal oldalon, majd buktatták. A megítélt 11-est Szamosi lőtte a jobb sarokba, 4-4.
    86. perc: Hompoth fejesét Gohér a gólvonalról fejelte ki!
    92. perc: Némedi megkapta második sárga lapját, ezért a játékvezető kiállította. Közben Csuhay József megjegyzést tett, ezért a játékvezető az egri edzőt is beküldte az öltözőbe.
    Magabiztosan kezdett az Eger, Berecznek bőven volt dolga, Hajmási lövésével szemben azonban már tehetetlen volt. A vezető gól után is az Eger maradt támadásban, lényegesen otthonosabban mozogtak az egriek, mint a hatvaniak, s ez meglepő volt. Ártatlan helyzetből egyenlített a Hatvan (ez volt az első kapura lövésük), szünet előtt azonban ismét magához ragadta a vezetést a jobban futballozó Eger. Szünet után negyedóra alatt három gólt lőtt a Hatvan, közben csak egyet az Eger, így megfordult a mérkőzés állása. Érdekes, változatos volt a küzdelem, a játékvezető igyekezett úrrá lenni az indulatokon, miközben ő maga is többször hibázott. A vendégek nem adták fel a harcot, és ádáz csatában a remekül játszó Béres által kiharcolt büntető nyomán kiegyenlítettek. A többet támadó vendégek közelebb álltak a győzelemhez, a hazai pálya minden előnyét azonban a hatvaniak élvezték. Jók: Berecz, Orovecz, Gohér, ill. Béres, Telek, Szamosi.
    Bozai Gyula: - A közönség biztosan jól szórakozott a gólokat látva, de én nem, mert gólképes volt a védelmünk. Az eredmény igazságos, sőt...
    Csuhay József:- Az eredmény reális, amely azonban saját butaságaink miatt alakult döntetlenre.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1998-09-07