játékvezető : Barna Béla
  1. Nemzeti Sport: 4.000

2023.10.03, 22:48
    Ujpest—Vasas 3:1 (0:0)
    Nagyon meg kellett dolgozni Ujpestnek a két pontért, mert a Vasas komoly ellenfele lesz a legnagyobbaknak is
    Góllövő: Avar, Sas-Schneider, Vörös, Skarka VTE-stadion. Bíró: Barna B. 4000 néző.
    Ujpest: Siflis — Kővágó, Dudás — Batsányi, Köves, Szalay — Sas-Schneider, Avar, Sáros, Vörös, P. Szabó.
    Vasas: Bereczky — Szemere, Rózsa — Stróbl, Burger, Kiss — Koszta, Egri, Skarka, Brunecker, Stanzl.

Nemzeti Sport, 1931. szeptember 7.

2016.07.24, 16:29
    Újpest—Vasas 3:1 (0:0).

A Vasas kemény ellenfele volt az Újpestnek, amely csak a második félidőben tudta a maga javára dönteni a mérkőzést. Az első gólt P. Szabó beadásából Auer lőtte, a második félidő 26. percében. Egy perc múlva P. Szabó beadásából a kitűnően játszó újonc, Schneider jobbszélső lőtt gólt (2:0), majd a 36. percben Spitz küldte a labdát a hálóba (3:0). A 39. percben Skarka révén érte el a Vasas egyetlen gólját (3:1)

Budapesti Hírlap, 1931. szeptember 08.

3. avatar: heimo
    2016.07.24, 13:51
    A nagy Ferencváros-győzelemmel ellentétben a bajnokságot kétszer védő Újpest igen nehezen szerezte meg a bajnoki meccs két pontját. A második félidő közepe is elmúlt már, amikor megszületett Avar vezető gólja s akkor öt percen belül hálóba jutott az Újpest mindhárom gólja.

Újpest—Vasas 3:1
    Avar, Schneider, Spitz ill. Skárka.

Pesti Hírlap, 1931. szeptember 08.

4. avatar: heimo
    2016.07.24, 13:44
    Újpest—Vasas 3:1. Szezoneleji játék mindkét csapat részéről, minden különösebb esemény nélkül. Az Újpest megérdemelte a győzelmet.

Népszava, 1931. szeptember 08.

5. avatar: heimo
    2016.07.24, 13:33
    Az Újpest otthonában verekszik meg a Vasassal, amely a múlt vasárnap biztató módon mutatkozott be a Sabariával szemben. Ha Újpest formáját csak külföldi teljesítményein keresztül kellene megítélni az bizony sehogy sem hízelgő a bajnokra. Talán az új összeállításban magukra találnak a lila-fehérek.

Pesti Napló, 1931. szeptember 06.

Újpest—Vasas 3:1. A Vasas nehéz ellenfél volt, de az újpesti fiatalok beváltak, a halfsor is jól dolgozott, s a győzelem végre a lilákhoz is beköszöntött.