Újpesti TE - MTK 2 : 2 17:00

2015.05.21, 19:09
    Óriási küzdelmet vívott a két jó formában lévő csapat. Az Újpest Szusza és Várnai, az MTK Höffling nélkül állt ki a mérkőzésre. Az első negyedórában az Újpest sokkal többet támadott és megszerezte a vezetést. A félidő második részében a kék-fehérek lendültek támadásba. Az első percekben alig ment lövés a kapukra. A 7. percben Hidegkuti gyenge lövését védte Károlyi. A 12. percben Krasznai hagyott ki jó helyzetet az MTK kapuja előtt. A 16. percben vezetéshez jutott az Újpest. Bódis átadásával Egresi a balösszekötő helyére húzódott be s 22 méterről óriási lövést küldött a bal felső sarokba. A labda a vetődő Gellér keze mellett a hálóba fúródott. 1:0 az Újpest javára. További szögletek jelezték a lilák fölényét, majd az MTK lendült támadásba. A 27. percben Gellér merész vetődéssel szedte le a labdát Bódis lábáról. A 30. percben Hegedűs bombája az oldalhálóban kötött ki. A 32. percben Tamás és Sándor harcolt a labdáért. Tamás elesett és estében kézzel fogta meg a csatár lábát. A 18 méteres szabadrúgást Kovács II. félmagasan a bal sarokba lőtte. Károlyi melléről pattant a labda a sarokba. 1:1. A gól után az MTK maradt fölényben. A 38. percben Hegedűs beadását Lantos a kaputól kétméternyire az égbe lőtte. Nagy helyzet volt. Az Újpestben Nagymarosi derékrándulást szenvedett s a balszélre állt.

MTK támadásokkal indult a második félidő. Lantos, majd Bodola lövését védte az újpesti kapus. A 8. percben Egresi jól ugrott ki, de a kifutó Gellér kezébe akadt a labda. Változatos volt a játék. Aztán a gyors Sándort nehezen szerelték szögletre az újpesti védők. A 16. percben az MTK szerezte meg a vezetést. Bodola átadását Szűcs elrúghatta volna, de lyukat rúgott s a labda Hidegkutihoz került. Az összekötő kiugrott és a kifutó Károlyi hasa alatt mintegy 14 méterről a hálóba lőtte a labdát. 2:1 az MTK javára. A következő tíz percben az Újpest fölénybe került, de Kirádi és Horváth lövése elkerülte a kaput. A másik kapu előtt Hegedűs lövését Tamás a gólvonalról fejelte ki. Az Újpestben Szűcs lett a középcsatár és Horváth a középfedezet. A 30. percben a kiugró Bódist a 16-oson belül felvágták, a játékvezető azonban csak szabadrúgást ítélt az Újpest javára. A lila-fehérek fölénye folytatódott. A 38. percben Egresi remekül futott el, beadását Bódis Kirádihoz továbbította s Kirádi 18 méteres lapos lövése a vetődő kapus hasa alatt jutott a hálóba. 2:2. Újpesti támadásokkal ért véget a mérkőzés. Az eredmény igazságosnak mondható, bár az Újpest közelebb állt a győzelemhez.