Szolnoki MÁV SE - Újpest FC 4 : 1 14:00

2015.05.22, 18:31
    A játékidő egész folyamán a szolnoki csapat irányította a játékot. Már az első percekben nagy helyzete volt a honi csapatnak, mert Vezér a tisztán álló Szántóhoz juttatta a labdát, akinek még beállítani is volt ideje, mégis nyolc méterről a kapu mellé lőtt. Az 5. percben esett a mérkőzés első gólja. Vezér lövését Sziklai Laborcz elé ütötte, aki a labdát nyugodtan a hálóba juttatta. 1:0. Ujpesti ellentámadás alakult ki, amelynek során Pozsonyi elfutott Kispéter mellett is, de jó helyzetből a kapusba rúgta a labdát. A 26. percben Zsengellér tört ki és a balösszekötő helyéről a kifutó Horváth mellett lőtt lövése alig került a kapu mellé. A 33. percben Szántó pompásan ívelt a kapura, Sziklai felugrással öklözte ki a labdát, amely Nagy II. fejéről a hálóba jutott. 2:0.
    Szünet után Zsengellér és Szusza helyet cseréltek, azonban ez sem használt, mert továbbra is Szolnok csapata maradt a játék irányítója. A 4. percben Szántó beadását Laborcz a hálóba rúgta, de a játékvezető nem adott gólt és a közönség tüntetése miatt fél percig szünetelt a játék. A 15. percben Pozsonyi futott el Kispéter mellett és pompás lövést küldött a kapura, melyet Horváth kapus bravúrosan a kapu fölé tolt. A 16. percben Vincze 16-osról rúgott lövése a kapuba jutott. 2:1. A 25. percben Laborcz a jó helyzetben álló Vezérhez juttatta a labdát, aki azt a hálóba továbbította. 3:1. A 27. percben szabadrúgás volt az Ujpest csapata ellen. Szücs lövése a sorfalból felpattant, Sziklai kapujában ragadt, a résen levő Sárkány beállította a végeredményt. 4:1. A játékidő további részében még Szuszának lett volna egy jó helyzete, de az ötös vonalról küldött lövését Horváth kivédte. A játékot végig a szolnoki csapat irányította, melynek együtteséből Szücs, Horváth,Laborcz,Szántó és Nagy II. nyújtottak kiválót. Az Ujpest játékosai szürkén mozogtak, Zsengellér kedvetlenül játszott.