Újpesti TE - Békéscsabai Törekvés MTE 11 : 0

2018.06.29, 22:36
    Kedden vagy szerdán játszik az Újpest a B. Törekvés ellen

Az Újpest vezetősége a belgrádi portya miatt szeretné előrehozni a B. Törekvés elleni mérkőzést. Vasárnap este Dicker Mihály intéző a Következőket mondta a mérkőzésről:
    - Csak hétfőn dől el, hogy utazunk-e Belgrádba. Ha megyünk, akkor kedden vagy szerdán játsszuk le a B. Törekvés elleni mérkőzésünket. Hogy a két nap közül melyiket választjuk, az csak hétfőn este a szövetségben dől el.
    A szurkolók majd a rádióból értesülhetnek a végleges időpontról.

Népsport 1945. november 26.

Az Újpest - Békéscsaba mérkőzés

A Stadionban kedden délután lejátszott Újpest - Békéscsaba bajnoki mérkőzésről a Népsport az áramkorlátozással járó technikai akadályok miatt mai számában nem számolhat be. A mérkőzés eredményét és részleteit ezért legközelebbi számunkban közöljük.

Népsport 1945. november 28.

2. avatar: bbsz
    2018.06.29, 22:24
    Tizenegy gól története

Újpest - B. Törekvés 11:0 (6:0)

A keddi mérkőzésen Hertzka Pál játékvezetése mellett 600 főnyi közönség előtt így álltak fel a csapatok:

Újpest: Tóth - Balogh II, Laborcz - Kirádi, Szűcs, Balogh I - Suhai, Szusza, Zsengellér, Nagymarosi, Várnai
    Békéscsabai Törekvés: Andó - Schwarcz, Urda - Donáth, Fülöp, Marik - Molnár, Kovács, Feith, Kliment, Szilasi
    (Kevés a hely, csak a gólokat írhatjuk le részletesen.)

9. perc: Szusza szökteti Várnait, a szélső fejjel Zsengellérhez passzol s a középcsatár két remek csel után védhetetlen gólt lő a bal sarokba. 1:0.
    13. perc: Nagymarosi - Zsengellér - Szusza a labda útja, az utóbbi kiugratja Zsengellért, aki az ötösről a bal alsó sarokba gurítja a labdát. 2:0
    31. perc: Szűcs lövését Andó kiejti, Zsengellér közelről a hálóba kotorja a labdát. 3:0
    34. perc: Zsengellér átadását Suhai lövi a hálóba. 4:0
    37. perc: Zsengellér változatosság kedvéért most Szuszát hozza gólhelyzetbe s az összekötő nem hibáz. 5:0
    41. perc: Várnai ívelt labdáját Szusza a léc alá fejeli. 6:0

Szünet után az Újpestben Szűcs lesz a középcsatár, Zsengellér a balösszekötő és Nagymarosi a középhátvéd.
    1. perc: Szusza kiugrik s remek egyéni játék után gólt lő. 7:0
    3. perc: Suhai jó beadását Szűcs a léc mellett bombázza be. 8:0
    7. perc: Suhai beadását Szusza fejeli be. 9:0
    Az Újpest lefékez, csak játszadoznak a lila-fehérek.
    22. perc: Kirádi átadását Zsengellér fordulásból 10 méterről lövi a hálóba. 10:0
    30. perc: Zsengellér labdájával Szusza kiugrik, a védők lest vitatnak, leállnak és Szusza besétál a kapuba a labdával. 11:0
    A gólok között a békéscsabaiak is vezettek egy-két támadást, de komoly helyzetet nem tudtak összehozni.

Az érdekeltek így vélekedtek a nagy gólözönről:
    Dicker Mihály: Szerencse, hogy ilyen kevesen látták ezt a gyenge játékot.
    Tokay Béla: Sokkal jobb volt az Újpest.

Egy kis bírálat:
    Ha az újpestiek a második félidőben komolyabban vették volna a játékot, akár 16-18 gólt is lőhettek volna. Úgy látszik tartogatták erejüket az ErSo mérkőzésre.

1. Újpest 10 10 - - 56:15 20