hivatalos, barátságos válogatott mérkőzés
játékvezető : Lipatov Valentin (Szovjetunió)
  1. nso.hu: 15.000
  2. reprezentacija.rs: 20.000

1. avatar: Tibipapa64
    2022.07.09, 13:05
    Nagyon jó meccs volt. Időszakonként fantasztikusan játszottunk a jugoszlávok ellen. Törőcsik féléves eltiltása miatt nem lehetett részese a Szovjetunió (2:1) és Görögország (3:0) legyőzésében, mely a VB csoport elsőséget jelentette. Mivel még nem jutottunk ki Argentínába, egy Interkontinentális pótselejtezőn kellett biztosítani VB részvételünket. A VB selejtező csoportok 3 és 4 csapatosak voltak. A FIFA szervező bizottsága a sorsolások előtt eldöntötte, hogy az európai IX. csoport győztese lesz az, akire vár még egy ellenfél. A magyar-szovjet-görög hármas került a IX. csoportba, így tudtuk, hogy a csoportelső még utazik Dél-Amerikába. Törőcsik Andrásnak mindez javára vált, hiszen eltiltása után ismét a válogatott rendelkezésére állhatott. Megkezdhette a felkészülést a Bolívia elleni találkozókra. A Jugoszlávia elleni meccsen brillírozott. Az első félidő vége előtt 1:0-ás magyar vezetésnél Török Péter ívelhetett be szabadrúgást a jobb oldalról, emlékeim szerint az ötössel egy magasságból. A labda térdmagasságban az öt és felesen álló Törőcsik mögé érkezett egy kicsit. Törő jobbal hátranyúlt érte, finoman sarokkal felpörgette maga elé, majd a meglepett Katalinic kapujába lőtte. Sajnos ezt a gólt csak egyszer lehetett még látni a másnapi Telesport adásában. Pedig ez a gól olyan kincs lehetett volna az utókor számára, amely tovább bizonyíthatta volna Törőcsik András világklasszisát. Ugyancsak nem lehet fellelni az Atletico Bilbaonak lőtt gólját sem, amikor Törő saját térfeléről indulva hat spanyolt ültet a földre, majd az ötös sarkára érve átível az állva(!)maradt kapuson a hosszú sarokba. 1977. Törőcsik éve volt.

2. avatar: Longinus
    2017.10.16, 08:36
    képAz első gólt Kereki fejelte.képképTörőcsik kétszer betalált. Képek: Képes Sport/Labdarúgás

3. avatar: magyarfutball.hu

4. avatar: fgymat
    2009.05.23, 16:26
    Készült a válogatott a három hét múlva esedékes világbajnoki zónaközi pótselejtezőre.

Az első negyedórában szinte semmi sem történt a pályán. Óvatos tapogatózó, erőfelmérő játék folyt. A vezető gól megszerzése kicsit megélénkítette az iramot, felrázta mind a két csapatot. A továbbiakban egyenrangú ellenfelek csatája folyt, de nem sok izgalommal. Közvetlenül a szünet előtt mégis esett még egy-egy gól és így mégsem nevezhető esemény nélkülinek a félidő.
    A második játékrészben magasabb fokozatra kapcsolt a válogatottunk. Szépen és összehangoltan támadtunk és védekeztünk. Egyre inkább fölényben játszottunk és most ezt a fölényt sikerült gólra, gólokra is váltani. A találkozó végéhez közeledve a háromgólos előny birtokában korán kezdett örülni a válogatott. A jugoszlávok sem akartak ekkora vereséggel távozni és megérezve a lehetőséget utolsó energiájukat összeszedve támadni kezdtek. Sikerült is alaposan ránk ijeszteniük, hiszen három perc alatt kétszer találtak a kapunkba és még volt pár perc a találkozóból.

Ismét ugyanaz a tanulság: a mérkőzés a játékvezető hármas sípjeléig tart.