2. fussball-lux.lu: 2.000
  3. nso.hu: 4.000

1. avatar: Longinus
    2019.03.29, 10:49
    képA második magyar gólt szerző Nyilasi Tibor három tételben, más-más társakkal támadja a hazai kaput.képképképA harmadik képen nyolcas számmal, háttal. Képek: valogatott.blog.hu

2017.10.18, 16:25 (szerk.: 2017.10.18, 16:41)
    A labdarúgó-válogatott március 27-én, vasárnap idegenben, Luxemburg edlen kezdi Európa-bajnoki selejtező mérkőzéseit. Mészöly Kálmán szövetségi kapitány a szombati bajnoki találkozók után kijelölte a Luxemburg elleni tizenhetes keretet, amelynek egy „külföldi” tagja van a nagy formában lévő Fazekas (Antwerpen) személyében.

Az itthoniak vasárnap 18 órakor találkoznak az MLSZ-ben (a győriek hazulról utaznak Tatára), és azonnal útrakelnek Tatára, ahol szombatig tartózkodnak. Mészöly Kálmán vasárnap este a Vasas— MTK-VM mérkőzés után Kiss Lászlóval megy az edzőtáborba.

A tizenhét játékost kilenc klub adja, a legtöbb labdarúgóval — öttel — a bajnok Rába ETO képviselteti magát. A Luxemburg elleni keret:
    Kapusok: Katzirz, Zsiborás;
    védők: Péter, Kerekes A., Garaba, Tóth, Varga;
    középpályások: Hannich, Nyilasi, Póczik, Burcsa;
    csatárok: Fazekas, Törőcsik, Pölöskei, Kiss L., Szentes, Hajszán.

Népsport, 1983.03.20

3. avatar: Zsorzsinju
    2016.09.19, 09:47 (szerk.: 2016.09.19, 10:16)
    Csapatkép:
    Állnak: Fazekas László, Péter Zoltán, Kerekes Attila, Garaba Imre, Póczik József, Tóth József
    Guggolnak: Nyilasi Tibór, Katzirz Béla (kapus - csapatkapitány), Pölöskei Gábor, Hannich Péter, Törőcsik András.

4. avatar: ingersheim

5. avatar: fgymat
    2009.05.23, 20:21 (szerk.: 2017.10.28, 15:21)
    Az Európa-bajnoki küzdelmek nyitánya volt ez a mérkőzés. Minden okunk meg volt a bizakodásra, hiszen az eddigi négy találkozásunk alkalmával sohasem jelentett gondot a luxemburgi válogatott legyőzése (gólkülönbség 25-5). Három alkalommal idegenben győztünk és a legutóbbi két alkalommal az 1976-os EB selejtezőn bizonyultunk jobbnak.

A fentiekben vázolt eredmények és várakozások után, alapos megdöbbenést okozott a hazaiak gyors vezető gólja. Bár volt már arra példa, hogy vezetek ellenünk, de ilyen gyorsan... Félóra is eltelt mire úgy-ahogy magához tért a csapat és a félidő végére már nálunk volt az egygólos előny.

A második félidő azután eloszlatott minden kétséget a két csapat erőviszonyai felől. Egyszerűen elsöpörtük a vendéglátókat. Az első félidőben Póczik kezdte és most Ő is fejezte be a gólgyártást és összesen három találatával nagyban hozzájárult az eredmény alakulásához.

Az első perceket leszámítva magabiztos, amolyan kötelező győzelmet arattunk egy szerény képességű gárda otthonában.

Fazekas nehezményezte, hogy a szövetségi kapitány lecserélte és megkérdőjelezte, hogy szükséges-e egyáltalán a meghívása. Nem tudni, hogy ez volt-e az oka, de többször már nem szerepelt a válogatottban.