Bakony Vegyész TC - Békéscsabai Előre Spartacus SC 1 : 0 18:00

2019.04.14, 15:06 (szerk.: 2019.04.14, 22:52)
    Az 52. percben kapott gól "eltört" egy sorozatot

Bakony Vegyész - Bcs. Előre Sp. 1-0 (0-0)
    Veszprém, 3000 néző V: Kovács L. (Büki, Radics)
    Veszprém: Palla - Belső, Jugovics, Baranyi, Mater - Bognár, Németh, Kelemen - Diósi (Lechner 89. p.), Baumholczer, Tóth (Labanov 83. p.) Edző: Temesvári Tibor
    Békéscsaba: Újhelyi - Királyvári, Ottlakán, Plástyik, Fabulya - Pásztor (Tóth 70. p.), Sulija, Szekeres - Kanyári, Steigerwald, Melis Edző: Pataki Tamás
    G: Németh 52. p.
    Sárga lap: Baranyi 67. p., Bognár 80. p.
    Szögletarány: 8:7 (5:1)

Már a 2. percben a hazai kapuba került a labda. Melis talált közelről a hálóba, a játékvezető azonban a gólt les címén nem ítélte meg...
    Jobbára a mezőnyben pattogott a labda, a veszprémiek lényegesen többet kezdeményeztek, főleg a félidő hajrájában harcoltak ki fölényt. Egy ellentámadás során viszont Kanyári elől Palla kifutva, lábbal tisztázott.

Szünet után hamar vezetéshez jutottak a veszprémiek s mint később kiderült, ez a győzelmet is jelentette számukra. Az 52. percben Németh egyedül középen kilépett a védők közül, a csabaiak nem tudták buktatni sem s a kifutó Újhelyivel szemben biztosan gurított a bal alsó sarokba a 11-es pont tájékáról, 1-0.
    Jó negyedóra után a csabaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést. A hajrában jó néhány alkalommal tűzijáték alakult ki a BVTC kapuja előtt, a jó napot kifogó hazai védőkkel szemben csak szögletekre telt, valamint erdménytelen szabadrúgásokra.
    A legnagyobb helyzet Melis előtt adódott, fejesét azonban nem sokkal a befejezés előtt Palla bravúrosan hárította.

Az egész napos eső, a vizes talaj alaposan megnehezítette a játékosok dolgát.
    A gólig a Vegyész, később a vendég lila-fehérek harcoltak ki fölényt.
    1-0 után a Békéscsaba nagy erőfeszítéseket tett az egyenlítő gólért, de végül is az óriási meglepetést nem tudta megakadályozni. Ebben döntő érdemeket szerzett a kitűnően záró veszprémi védelem, de emellett azt sem szabad elfelejteni, hogy a csabai csatárok nagy hibaszázalékkal játszottak.

Jó: Németh, Jugovics, Mater ill. Ottlakán, Szekeres, Királyvári.

2. Békéscsaba 32 18 7 7 76-38 43